Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Balkánska Odysea

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1072033
Cena od: 839 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

28.05.2020 8 dní 839 € +0 € vlastná

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:


1.deň: V ranných hodinách odchod z Bratislavy. Popoludní prídeme do Belehradu, krásneho historického mesta so smutnou minulosťou. Mesto na sútoku riek Dunaja a Sávy slúžilo dlhé roky ako hraničná pevnosť, až neskôr sa z neho stalo významné obchodné a kultúrne centrum. Dnes je Belehrad moderným európskym mestom so skvelými reštauráciami, domami a ich historickými skvostami, ktoré prežili do dnešných dní. S mestom sa zoznámime výhľadom na sútok Sávy a Dunaja z obľúbeného miesta prechádzok rodín a milencov - Kalemegdanu. Je najznámejšou a najstaršou historickou pamiatkou Belehradu , ktorú predstavuje rozsiahla stredoveká pevnosť z prastarých keltských čias na útese nad sútokom Dunaja a Sávy s parkom. Jej súčasťou je aj Vojenské múzeum s exponátmi od roku 1878, či nezabudnuteľná vyhliadka na Nový Belehrad so známou sochou Pobedníka. Ubytovanie, večera, nocľah.


2.deň: Po raňajkách sa vydáme na okružnú jazdu Belehradom. Pozrieme si veľkolepý chrám sv. Sávy, ktorý je najväčším pravoslávnym chrámom ako v Srbsku, tak aj na Balkáne a jedným z najväčších v pravoslávnom svete vôbec. Prejdeme sa okolo významných budov - uvidíme majestátnu budovu srbského parlamentu, palác so sídlom belehradskej radnice či v samotnom centre umiestnené Národné múzeum a Národné divadlo. Zastavíme sa pri kostole sv. Marka, kde sú uložené ostatky cára Štepána Dušana Silného , je tu taktiež aj rodinná hrobka kráľovského rodu Obrenovičov. Uvidíme aj palác princeznej Ljubice a predovšetkým sa prejdeme ulicou kňaza Michailija, ktorá je obľúbená ulica a obľúbeným miestom korzovania. Vo svojom voľne si aj my môžeme vychutnať srbskú kávu alebo sa prechádzať po nábreží alebo si vybrať k posedeniu niektorú z reštaurácií a barov nachádzajúcich sa na pontónoch na rieke. Záujemci taktiež môžu navštíviť múzeum Nikoly Tesly, tunajšieho slávneho rodáka. Večera pre nás bude zaistená v centre mesta vo štvrti Skadarlija, ktorá je výhlásenou bohémskou štvrťou Belehradu s množstvom tradičných reštaurácií a vynikajúcou kulisou balkánskej hudby. Romantická ulička o dĺžke 400 m s pešej zóny nás uchváti živou atmosférou a ako sa hovorí, že Montmartre j srdcom Paríža, Skadarlija je dušou Belehradu, čo dosvedčujú aj takí návštevníci ako gitarista Jimmy Hendrix, George Bush, španielsky kráľ Juan Carlos, šachista Antolij Karpov a mnohí ďalší. Návrat na hotel, nocľah.


3.deň: Po raňajkách budeme prechádzať najprv srbskou a potom neskôr macedónskou krajinou s výhľadmi na dedinky s pravoslávnymi kostolmi aj minaretmi. Popoludní prídeme do hlavného mesta Macedónie Skopje. Prejdeme sa cez slávny kamenný most a námestie Macedónska s pamiatkami Alexandra Veľkého a cára Samuela. Prehliadneme si aj centrum Matky Terezy , kostoly sv. Klimenta a sv. Spasiteľa. Dozvieme sa , kde sa vzal nový sloh turbobaroko . Aj nás ohromia sochy v nadživotnej veľkosti , veľkolepé antické budovy, nad ktorými budeme rozmýšľať o ich účele. Po ubytovaní vyrazíme na večeru do labyrintu kúzelných uličiek v tureckej štvrti. Nocľah.


4.deň: Po raňajkách sa s hlavným mestom Macedónska rozlúčime v uličkách starého trhu Bitbazar s exotickou atmosférou obchodov a vôní , môžeme si nakúpiť korenie a iné darčeky alebo ochutnať Mastiku, likér z hrozna alebo fíg ochutený škoricou. Potom prejdeme krásnou krajinou národného parku Mavrovo k Ohridskému jazeru, k jednému z najstarších jazier na svete (spolu s Bajkalom, Titacacou a Tanganjikou). Pre svoju jedinečnosť a krištáľovú vodu a predovšetkým vďaka faune , ktorá žije v jazere , je jazero zapísané na zoznam UNESCO. Ubytujeme sa v centre kúpeľného historického mestečka Ohrid a vydáme sa na prechádzku tohto prekrásneho miesta, kde pôsobili aj žiaci sv. Cyrila a Metoda. Navštívime Katedrálny chrám sv. Sofie, uvidíme malý kostolík sv. Klimenta a sv. Pantolejmona. Zo Samuelovej pevnosti sa nám roztvorí pohľad na jazero a staré mesto, ktoré je zapísané na zoznam UNESCO. Večera v hoteli.


5.deň: Po raňajkách absolvujeme plavbu po Ohridskom jazere ku kláštoru sv. Naumu. Lodičkami sa môžeme vydať k prameňom Čierneho Drinu, otužilci sa môžu okúpať v jazere a posedíme si v čarovných reštauráciach pri jazere. Na brehu jazera sa nachádza rada obchodníkov s miestnymi suvenírmi , z ktorých najobľúbenejšie sú šperky z ohridských perál . Popoludní sa vrátime do Ohridu a vo svojom voľne budeme mať možnosť prechádzok po promenáde, posedeniu v kaviarňach alebo nákupom v labyrinte uličiek. Večera v jednej z najlepších reštaurácií na promenáde pri jazere. Nocľah.


6.deň: Po raňajkách už budeme smerovať ku gréckej hranici a ďalej na juh po diaľnici Egnatia, nesúca názov po rímskej ceste spojujúcej Iónskeho a Egejského mora, s nádhernými výhľadmi na pohorie Pindos aj na úrodné pole a vinice nížiny. V 6.storočí odišli obyvatelia k jazeru Pamvotis a založil tu mesto, ktoré bude našim ďalším cieľom. Univerzitné mesto Ioannina nás prekvapí živou a príjemnou atmosférou, Aj my si vychutnáme frappé alebo grécky šalát v jednej z mnohých reštaurácií a kaviarní pri jazere. Prejdeme sa historickou štvrťou na poloostrove Pamvótis , v ktorej sa miesi balkánska a turecká architektúra. Pevnosť Kástro je obklopená hradbami a nachádza sa tu aj mešita, v ktorej je uložené bezhlavé telo Ali Pašu Tepelského , vládcu krutého. Len kúsok odtiaľ zavítame do Dodóny (UNESCO), kde sa v nádhernej krajine nachádza najstaršia grécka veštiarňa. V 2.tisícročí pred Kristom sem putovalo veriaci, aby im kňazi predpovedali budúcnosť . Uvidíme aj divadlo pre 18 000 divákov. Večer prejdeme do Igoumenitse, odkiaľ sa trajektom preplavíme na ostrov Korfu. Ubytovanie v 3* hoteli s bazénom, individuálne voľno, možnosť kúpania , nocľah.


7.deň: Celodenná relaxácia a odpočinok pri mori. Možnosť výletu alebo prenájmu auta.


8.deň: Vo večerných hodinách odlet do Brna. Predpokladaný prílet cca 23:55 Brno. Následne transfer do Bratislavy.


Názor CK:
Grécko, Macedónsko a Srbsko v jednom zájazde ! S polepnziou v cene ! Tam autobusom, späť letecky! Ubytovanie v 3* hoteloch Bez nočného prejazdu ! Uvidíte s nami miesta ako : BELEHRAD • SKOPJE • OHRID (UNESCO) • OHRIDSKÉ JAZERO (UNESCO) • SV. NAUM • EGNATIA • IOANNINA • DODÓNA (UNESCO) • KORFU


Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy cca 40 €.

Základná cena zahŕňa:
dopravu autobusom tam, leteckú prepravu pri ceste späť, letiskové taxy a palivové príplatky, príručná batožina, transfer z hotela na letisko, 7 x ubytovanie, 7 x polpenziu, sprievodcovské služby

Základná cena nezahŕňa:
príplatok za 1/1 izbu 100,-€/osoba, komplexné cestovné poistenie

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,22 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,44 HRK
Turecká lira  EUR 6,55 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Booking