Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

Kolumbia - nielen vidieť, ale aj zažiť

Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1078400
Cena od: 2 290 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

30.04.2020 12 dní 2 290 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Kolumbia - zahmlená príroda v pohorí Ánd, tropická fauna a flóra, najvyššie palmy sveta, až brutálne divoká história, pobrežie, pamiatky predkolumbovských civilizácií, o ktorých sa vie tak málo a ľudia. Ľudia slušní a zdvorilí. Chutná káva, ovocie, dary mora, rum a tanec. Jednoducho magický realizmus v priamom prenose. Z obrovského juhoamerického kontinentu je dnes Kolumbia určite najväčším lákadlom. Po rokoch nepokojov otvorená svetu a turistom, zaujímavá vďaka mixu moderného a tradičného. Ospevovaná cestovateľskými bedekrami, televíznymi stanicami a turistami, ktorí sa vracajú plní zážitkov.


PROGRAM:
1. deň :
Prílet do Bogoty.

2. - 3. deň:
Bogota. Mesto v pohorí Ánd s výškou 2640 metrov. V polovici minulého storočia zničené udalosťou Bogotazo po atentáte na prezidentského kandidáta. Prejdeme sa historickou časťou mesta Candelaria, kde mesto vzniklo. Jazda lanovkou na vyhliadku Cerro Monserate (3152 m.n.m.) a pohľady na rušné mravenisko v podobe jedného z najväčších miest Latino Ameriky. Fernando Botero je jedným z najznámejších Kolumbijcov. Úspešnemu sochárovi a maliarovi je v meste venované múzeum. Zbierku zlatých predmetov a diel predkolumbovských civilizácií si pozrieme v Múzeu zlata. Barrio Egipto. Štvrť, do ktorej by pred pár rokmi nevstúpili ani policajti. Kriminalita však ulice opustila a štvrť sa dnes stáva novou turistickou destináciou. Až neuveriteľné množstvo ovocia a iné chute Kolumbie si užijeme na trhu Paloquemao.

3. - 5. deň:
Do takzvanej Zona Cafetera (kávového regiónu) preletíme. Kolumbia je jedným z najväčších producentov kávy na svete. Chváli sa predovšetkým ručným zberom, ktorý je dôvodom jej vysokej kvality. O pestovaní a spracovaní si povieme viac priamo na plantáži. Okrem kávy sa vo Valle de Cocora pestuje avokádo, navštívime jeho pestovateľov. Malebné a príjemné je Salento. Calle Real nás zláka na večernú prechádzku, ochutnávku lokálnej gastronómie a nákup suvenírov vo farebných domčekoch. Cez deň zas v rámci výletov a ľahkých trekov spoznáme okolitú kopcovitú prírodu. Prejdeme sa k najvyšším palmám sveta. Vosková palma vyrastá až do výšky 60 metrov a stala sa národným symbolom.

6. - 8. deň:
Z kopcov preletíme na pobrežie. A nie hocijaké, ale karibské. Severné oblasti krajiny lákajú plážami, mestami, dedinkami a národným parkom. Náš trek (turistika) v národnom parku Tayrona prechádza dažďovými lesmi, vyhliadkami a plážami. Oblasti sú domovom farebného vtáctva. V meste Santa Marta si pozrieme Quinta de San Pedro Alejandrino, hacienda v ktorej skonal jeden z najvýznamnejších osloboditeľov Južnej Ameriky, libertador Simon Bolivar. Okrem pobrežia strávime noc aj v dedinke Minca, na úpätí pohoria Sierra Nevada, v prírode, ktorá je domovom tropickej flóry a fauny.

9. deň:
Presun po pobreží so zastávkou v prístavnom meste Barranquilla. Po brazílskom Rio de Janeiro sa tu každý február koná druhý najväčší karneval na svete. Pozrieme si Casa del Carneval. Na záver Cartagena. Dnes najväčší kolmubijský prístav. Historické aj moderné a hlavne veľmi živé mesto. Na námestiach, pred aj za múrmi historického centra, sa po večeroch a nociach tancuje salsa a iné, nie len kolumbijské tance. Skvelá karibská gastronómia a dary mora. Nezabudnuteľný pohľad na oceán, modernú štvrť Bocagrande a ostatné časti mesta z kláštora La Popa.

10. deň:
Výlet do afro – kolumbijskej dediny Palenque, ktorá bola založená otrokmi, ktorí utiekli od španielskych kolonizátorov v sedemnástom storočí. Dodnes si zachováva, zvyky a tradície, ktoré pochádzajú z Afriky. Komunita si vytvorila vlastný jazyk Palenquero, ktorý je ovplyvnený španielčinou, portugalským jazykom a jazykmi Konga a Angoly. Naša návšteva bude hlavne rozprávaním o súčasnosti a minulosti, tiež o tancoch a hudbe.

11. - 12. deň:
Odlet z mesta Cartagena s návratom domov nasledujúci deň.

POZNÁMKA:
V NP Tayrona je plánová celodenná nenáročná turistika.


MAXIMÁLNA VEĽKOSŤ SKUPINY
16 OSÔB


CENA ZAHŔŇA:
Leteckú dopravu VIE/Bogota a Cartagena/ VIE,

2 miestne prelety,

transfer BA/letisko/BA,

mikrobusovú dopravu podľa programu,

ubytovanie v 3* a 4* hoteloch s raňajkami,

v Salento ubytovanie „rodinného hotelového typu“,

miestnych sprievodcov,

vstupy a všetky aktivity v programe,

sprievodcu CK,

poistenie proti insolventnosti

CENA NEZAHŔŇA:
Komplexné cestovné poistenie

OSTATNÉ DOPLATKY:
Letiskové a servisné poplatky 295 €

za 1/1 izbu 370 €

Sprievodca:
kolumbíjsky živel Aja

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,62 HRK
Turecká lira  EUR 7,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking