Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

15.3.2020 Vláda SR na mimoriadnom rokovaní v súvislosti so šírením Koronavírusu schválila opatrenia, ktoré prikazujú uzavrieť prevádzky služieb, t.j. vr. cestovných kancelárií a agentúr s účinnosťou od pondelka 16.3.2020 od 6.00 hod. do odvolania.


V neodkladných prípadoch nás prosím kontaktujte telefonicky alebo emailom.


Ďakujeme za pochopenie.

To najlepšie z Kolumbie

Destinácia: Kolumbia
Kód zájazdu: 1091908
Cena od: 2 235 €
Príplatky od: 540 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

20.06.2020 13 dní 2 235 € +540 € odlet: Viedeň letecká
10.11.2020 13 dní 2 235 € +540 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis zájazdu:

Famózne múzeum zlata v Bogote. Najvýznamnejšie archeologické pamiatky - Tajomné hrobky Tierradentro (UNESCO), megalitické sochy v San Agustín (UNESCO) Karibská Cartagena – prehliadka unikátneho mesta (UNESCO), kúpanie sa v Karibiku, skvelá káva v Zona Cafetera (UNESCO) kultúrny Medellín a salsa v hlavnom meste tohto tanca – Cali.


1. — 2. deň: 

Odlet z Viedne a prílet do hlavného mesta Kolumbie, BOGOTÁ. Pred chaosom a hlukom deväťmiliónového mesta unikneme v jedinečnom múzeu zlata, ktoré po dlhoročnej nákladnej rekonštrukcii opäť otvorilo svoje brány pre turistov. Historická štvrť mesta – CANDELARIA, blízke hlavné námestie a večerný prelet do mesta Neiva.


3. — 4. deň:

Ranný odchod do oblasti San Agustín, čo je komplex, ktorý sa nedá porovnať so žiadnym iným miestom v Južnej Amerike. Megalitické sochy s hrozivým výrazom dodnes vzbudzujú strach, dnes sú pod patronátom UNESCO. Pokračujeme na ďalšie úžasné miesto, ešte tajomnejšie ako megalitické sochy v San Augustíne. Miesto nazvané TIERRADENTRO je ťažkým orieškom archeológov. V tejto oblasti bolo nájdených viac ako sto hrobiek, všetky pod zemou, pričom niektoré v hĺbke až deväť metrov. Ich spoločným menovateľom je bohatá a tajomná ornamentálna výzdoba. Povieme si, čo rozumieť pod slovom hipogeo a skúsime si predstaviť, ako tu žili ľudia pred 1 500 rokmi. Jedinečná oblasť, ktorú turisti našťastie ešte neobjavili!


5. — 7. deň:

Odchod do mesta Popayán, Pozrieme si námestie aj torre reloj na jeho rohu a ani sa nenazdáme a po dobrom obede mierime opäť na sever, do hlavného mesta salsy CALI! Miestne pochúťky lulada calena a marranita valuna. Navštívime aj niektorý z preslávených salsa klubov? Po raňajkách vyrazíme na prehliadku centra mesta, ktoré je pestrou zmesou moderných mrakodrapov, historických koloniálnych budov a príjemných parkov. Na záver sa pozrieme na tretie najväčšie a zároveň aj tretie najstaršie kolumbijské mesto z vyhliadky pri nohách veľkolepej sochy Krista Spasiteľa, ktorá sa týči viac ako 400 metrov nad mestom. A odtiaľ zamierime rovno do oblasti kávovej zóny. Krajina, ktorá napriek tomu, že je pretvorená ľuďmi, si vďaka svojej unikátnosti zaslúžila zápis do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Po obede absolvujeme túru na plantážach arabiky, kde sa dozvieme, prečo je káva práve z tejto oblasti taká výnimočná a, samozrejme, ju aj ochutnáme! Nocľah v meste Salento.


8. deň:

Valle de Cocora. Údolie ležiace iba dvanásť kilometrov od Salenta sa pre svoju krásu stalo nespochybniteľnou ikonou nielen regiónu Quindío, ale celej Kolumbie. Smaragdovo zelené mierne svahy sú posiate národnými stromami Kolumbie Palma de cera, nad ktorými, ak budeme mať šťastie, môžeme pozorovať plachtiacich kondorov – skutočných kráľov andských nebies.


9. deň:

Smaragdovo zelené údolie vystrieda druhé najväčšie mesto Kolumbie – MEDELLÍN, do ktorého sa dostaneme krátkym letom. Medellín je mesto, ktoré v posledných rokoch prešlo úžasnou premenou. V 80 - tych rokoch najnebezpečnejšie mesto sveta, sídlo najmocnejšieho drogového kartelu, dnes pulzujúca metropola plná inšpirujúcich kultúrnych a umeleckých aktivít, ktorá je hrdá na svoju novú tvár a identitu. Vyrazíme do kedysi obávanej štvrte *Comuna 13*, kde ešte pred niekoľkými rokmi bojovali gangy a gerila s armádou a teraz tu nájdeme životaschopnú štvrť, ktorá sa zapojila do integračných komunitných projektov a za pomoci dobrovoľníkov z celého sveta skrášľuje a kultivuje svoj verejný priestor. Cestou k hotelu si pripomenieme aj tú nedávnu minulosť, zastavíme sa vo štvrti Los Olivos, v ktorej stále stojí budova, na streche ktorej zahynul Pablo Escobar. Noc v Medellíne


10. — 13. deň:

Väčšinu tohto dňa máme na Medellín. Sochársky štýl najvýznamnejšieho kolumbijského umelca a tunajšieho rodáka Fernanda Botera budeme obdivovať priamo v centre mesta, odvezieme sa linkou metra (jediného v Kolumbii) a nasadneme na lanovku, ktorá s metrom tvorí nosný dopravný systém ako stvorený pre početné štvrte šplhajúce sa do strmých andských úbočí. CARTAGENA. Za múrmi opevneného mesta sa skrýva prekrásne dielo koloniálnej architektúry. Čaká nás podrobná prehliadka mesta, ktoré figurovalo a stále figuruje v nespočetnom množstve prozaických diel a filmov. Oddych v romantických uličkách dokonalého historického centra, ktoré nám budú evokovať príbeh „Lásky v čase cholery“ od držiteľa Nobelovej ceny za literatúru – Kolumbijčana Gabriela García Márqueza. Samozrejme, na brehoch Karibiku sa dá dobre okúpať, prípadne si urobiť výlet na ostrovy – Karibský raj! Odlet do Európy a príchod domov.


Cena zahŕňa:

Medzinárodnú letenku, sprievodcu CK a miestnych sprievodcov, miestnu dopravu, výlet do Valle de Cocora, túru na kávovej plantáži, prenajaté džípy do kávovej oblasti, prenajatú mikrobusovú dopravu, let na trase Bogotá – Neiva, Pereira – Medellín ubytovanie v hoteloch strednej kategórie s raňajkami (v oblasti Tierradentro jednoduchšie), poistenie CK proti insolventnosti.


Cena nezahŕňa:

Stravu okrem uvedenej, povinné príplatky, vstupné, poistenie liečebných nákladov, prelet Medellín – Cartagena (cca 115 €).


Príplatky:

Príplatok za jednoposteľovú izbu: 315 €

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,91 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,62 HRK
Turecká lira  EUR 7,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking