Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Azerbajdžan - unikátne symboly krajiny ohňa

Destinácia: Azerbajdžan
Kód zájazdu: 1105455
Cena od: 1 458 €
Príplatky od: 30 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

11.10.2020 9 dní First Minute 1 458 € +30 € odlet: Budapešť letecká

Popis zájazdu

Úvod:
9-dňový letecký zájazd

Perex:
Krajina zahalená tajomstvom a turisticky takmer neobjavená. Azerbajdžan, krajina modernej architektúry sovietskej éry, ale i kultúrnych pamiatok a prírodných krás. Moderná metropola Baku, Národný park Gobustan, ""horiaca hora"", malé dedinky a osady hlboko v horách. To všetko navštívite s nami v Azerbajdžane.


Program:

1. deň:
Večerný odlet z Budapešti.

2. deň:
V ranných hodinách priletíme do tzv. „krajiny ohňa“ Azerbajdžanu. Presunieme sa na hotel a po krátkom oddychu začneme prehliadku hlavného mesta Baku. Baku je moderná metropola a má nám čo ponúknuť. Navštívime známu spomienkovú alej Shehidler Khiyabany, odkiaľ sa nám naskytne krásny panoramatický výhľad na celé mesto. Následne prejdeme do nového Baku, ktoré je typické architektúrou 19. – 20. st. Prejdeme uličkou Nizami, prehliadneme si krásne námestie fontán, zastavíme sa pri pamätníku známeho básnika Nizami Ganjaviho. V starej časti mesta Icheri Sheher navštívime vežu Maiden (UNESCO) z 12. st., najväčší pamätník širvánsko-apšeronskej vetvy azerbajdžanskej architektúry, Širvánšáhov palác, Caravanserai, či rušný miestny trh v srdci starého mesta.

3. deň:
V tento deň sa vydáme na polostrov Absheron. Prvou zastávkou bude chrám uctievačov ohňa Ateshgah v dedine Surakhany. Navštívime etnografické centrum a múzeum pod holým nebom v Gala. Poslednou dnešnou zastávkou bude „horiaca hora“ Yanar Dag. Plamene tu vystupovali zo zeme vďaka veľkej koncentrácii zemného plynu pod celou oblasťou polostrova Absheron už v staroveku, pričom neskôr ich popísal napríklad aj známy Marco Polo.

4. deň:
Cestou do Sheki sa zastavíme v dedine Maraza, kde navštívime mauzóleum Diri Baba.  V meste Shamakha navštívime najstaršiu, najväčšiu a pravdepodobne aj najkrajšiu mešitu v krajine, mauzóleum Yeddi Gumbez a cintorín rodiny Shirvánskych shahov. Pozdĺž kaňonu rieky Girdimanchay sa dostaneme do dedinky Lahich, ktorá je známa hlavne vďaka tradičným dielňam, kde sa vyrábajú šperky, koberce, dýky, rôzne železné nástroje či krásna keramika. Zaujímavosťou je, že obyvatelia tejto dedinky rozprávajú jazykom Tati. Sheki.

5. deň:
Ráno sa vrhneme do víru tradičného farebného bazáru v meste Sheki. Budeme mať možnosť ochutnať miestne ovocie, čerstvý chlieb, domáci med a tradičné sladkosti. Nevynecháme ani návštevu paláca chána Shekiho. V dedine Kish navštívime albánsky kostol a pozrieme sa i do mesta Ganja, druhého najväčšieho mesta Azerbajdžanu. Navštívime miestny bazár, mešitu Shah Abbas zo 17. st. a unikátny „Bottle House“, ktorý je dekorovaný s viac ako 50.000 fľašami. Naftalan.

6. deň:
Naftalan je známy najmä vďaka výrobe naftalínového oleja, ktorý je unikátnym faktorom v medicínskom svete. Pre záujemcov je možný 15-minútový kúpeľ (za poplatok na mieste). Ďalšou zastávkou bude Národný park Gobustan (UNESCO). V tejto oblasti objavíme petroglyfy z obdobia 10 tisíc rokov pred Kristom. O histórii týchto nástenných obrazov sa dozvieme v miestom múzeu. Ďalšou zaujímavosťou, nie len v tejto oblasti, ale v celej krajine sú bahenné sopky, ktoré domáci nazývajú „bozdag“. V Azerbajdžane sa ich nachádza najviac na svete. Baku.

7. deň:
Cesta nás povedie do horskej oblasti na severe krajiny. Prechádzať budeme cez mesto Guba, kde sa nachádza najväčšia komunita tzv. Horských, či Kaukazských židov v krajine. Našim cieľom bude jedna z najstarších osád v krajine. Cez nádherný horský priesmyk vo výške 2000m.n.m sa dostaneme do osady Khinalug, ktorá je bez prestávky osídľovaná už viac ako 5000 rokov. Naskytnú sa nám dych berúce výhľady na nedotknuté okolie tejto osady, či najvyššie hory Azerbajdžanu, Bazardüzü (4466m.n.m) a Shahdagh (4243 m.n.m). Návrat do Baku.

8. deň:
Voľný deň v Baku. Možnosť návštevy Historického múzea a Múzea kobercov. Symbolom tejto krajiny sú práve jedinečné ručne tkané koberce, ktoré sú vďaka svojej unikátnosti zapísané na zozname UNESCO. O tajomstve ich výroby sa dozvieme práve v Národnom múzeu kobercov. V prípade záujmu možnosť zapožičať bicykle a urobiť si prehliadku Baku.

9. deň:
V skorých ranných hodinách posledný deň transfer na letisko, odlet do Budapešti.Ubytovanie:
3* hotely.

Stravovanie:
Raňajky.

Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 8 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy podľa programu. Elektronické vízum. Miestneho sprievodcu a sprievodcu CK SATUR.

Celková cena nezahŕňa:
Povinné doplatky: prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 50 EUR/osoba (vyzbiera sprievodca po prílete). Ostatné doplatky: stravu a nápoje nezahrnuté v programe, príplatok za jednolôžkovú izbu 450 EUR, príplatok za polpenziu 240 EUR a cestovné poistenie.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,12 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 8,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Booking