Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Azerbajžan - krajina ohňa - poznávací zájazd

Destinácia: Azerbajdžan
Kód zájazdu: 1107921
Cena od: 1 050 €
Príplatky od: 234 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

03.10.2020 8 dní First Minute 1 050 € +234 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:
1.-2. deň:
popoludní odlet z Viedne, po polnoci prílet do Baku, transfer do hotela, ubytovanie, nocľah. Po neskorých raňajkách prehliadka Baku: starobylé centrum mesta Icheri sheher (UNESCO), kde leží očarujúci palácový komplex Shirvanshakhs, symbol mesta Dievčenská veža, Kervansaray a zaujímavé múzeum miniatúrnych kníh. Z parku Upland sa budeme kochať v nádhernej panoráme mesta a dominánt celého zálivu vrátane 3 ikonických mrakodrapov v tvare plameňa Flame Towers. Večera, návrat do hotela, nocľah.

3. deň:
raňajky, vydáme sa na západ cez vinársku oblasť Shamakhi kde si pozrieme mešitu Juma (najstaršia v Azerbajdžane i na celom Kaukaze), uvidíme mauzóleum šejka Diri Baba (r. 1402), prejdeme sa po starobylom meste Lahij (známe výrobky z medi). Čaká nás cesta na jednej z najdlhších lanoviek sveta z Gabaly, obdivujúc nádherné kaukazské scenérie, do strediska Tufandag. Ubytovanie v hoteli v Gabale, večera, nocľah.

4. deň:
raňajky, dnes sa vydáme na celodenný výlet do okolia Sheki (najstaršie mesto krajiny a obchodné centrum na Hodvábnej ceste, známe špeciálnou halvou). Upúta vás letný palác Shaki Khans (kandidát UNESCO) s nádhernou fasádou zdobenou mozaikami a freskami, interiérovou výzdobou a okennými vitrážami. Pokračujeme do dedinky Kish na prehliadku starobylého chrámu kaukazsko - albánskej cirkvi, ktorého základy položil už v 1.storočí apoštol Eliseus. Na priľahlom pohrebisku uvidíte pod sklenou kupolou zvyšky kostier nezvyčajne vysokých ľudí (2 – 2,2 m) nekaukazskej rasy. Návrat do Gabaly, večera a nocľah.

5. deň:
raňajky, transfer autobusom do Baku, ubytovanie v hoteli. Popoludní si urobíme fotografovanie pri Centre Heydara Alijeva, ktoré je vďaka svojmu mimoriadne atraktívnemu modernému dizajnu jedným zo symbolov Baku. Večera a nocľah.

6.deň:
raňajky, dnes sa vypravíme pozdĺž Kaspického mora do archeologickej lokality Gobustan, kde sa zachovalo asi 6000 skalných kresieb a rytín, z ktorých väčšina je datovaná do mladšej doby kamennej a doby medenej. Toto unikátne skalné umenie a pamiatky osídlenia v Gobustane sú zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V prípade priaznivého počasia sa na off-road vozidlách prepravíme k prírodnému fenoménu - „bahenným vulkánom“. Ďalej navštívime „chrám ohňa“ Ateshgah, ktorý bol miestom zoroastriánskych bohoslužieb. Napokon nás čakajú „horiace hory“ - ďalšia prírodná zvláštnosť - miesta kde horí večným plameňom plyn prirodzene unikajúci z hornín. Návrat do hotela, večera a nocľah.

7. deň:
raňajky, celodenný výlet na sever krajiny začneme v nádhernej oblasti Guba známej produkciou jabĺk. Ďalej uvidíme zaujímavé skalné útvary Beshbarmag, vodopád Masdargah, kaňon Qudyalchay a v prípade dobrej viditeľnosti aj lietajúce orly nad severným Kaukazom. Cieľom cesty je dedinka Khinalug, ktorá je nielen jedným z najstaršie obývaných regiónov na svete (viac než 5000 rokov), ale aj jednou z európskych najvyššie položených usadlostí (viac než 2350 m n.m.). Budeme stáť v úcte nad skromnými kamennými obydliami tejto malebnej dedinky a v pokore rozjímať nad úchvatnou horskou scenériou tohto regiónu. Návrat autobusom do Baku, večera a nocľah.

8. deň:
raňajky, v závislosti od letových časov transfer na letisko a odlet z Baku

Ubytovanie:
7 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 4* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
7 x raňajky a 6 x večere vrátane vody.

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň - Baku a späť (s prestupom).

Ostatné:
doprava autobusom podľa programu, program podľa popisu vrátane všetkých vstupov prehliadky s miestnym sprievodcom, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu CK, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
1/1 izba 220 €, vstupné víza do Azerbajdžanu 35 €/os., Bratislava - Viedeň a späť 20 €/os.

Oficiálna kategória:
***

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,12 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 8,71 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Booking