Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Uganda - Rwanda

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1114020
Cena od: 4 189 €
Príplatky od: 549 €
Poznávacie zájazdy
Exotika
Expedícia

Výber termínu

21.09.2020 12 dní 4 189 € +549 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program

1: PRAHA (VIEDEŇ) - ENTEBBE
Odlet do Ugandy. Večer prílet do Entebbe. Privítanie na letisku, transfer do hotela 4*, nocľah. Večeru si môžete v prípade záujmu dokúpiť v hotelovej reštaurácii.

2: ENTEBBE - KAMPALA - MASINDI
Prechádzka na pláži jazera Victoria, najväčšieho afrického sladkovodného jazera. Odchod do Kampala, hlavného mesta Ugandy. Prehliadka mesta, návšteva hrobiek Kasubi Tombs (UNESCO). Jedná sa o hrobky ugandských kráľov, ležiace na kopci Kasubi, po ktorom získali svoje meno. Obed v Kampala. Popoludní odchod na severozápad krajiny do mesta Masindi, večera, ubytovanie v Masindi.

3: MASINDI - BUDONGO FOREST - TREKK ZA ŠIMPANZMI - NP MURCHISON FALLS
Po raňajkách odchod do Budongo Forest na peší výlet za šimpanzmi. Počas cca 1-2 hodinového trekku pralesom sa zoznámite so životom týchto úžasných primátov. Prechádzka je organizovaná za sprievodu miestnych rangerov. Odporúčame pevnú trekkovú obuv, dlhé nohavice a dlhé rukávy, ktoré zabránia poškriabaniu a poštípaniu hmyzom. Po skončení trekku transfer do NP Murchison Falls. Obed formou pikniku nad vodopádmi. Prejazd Nílu, ubytovanie v Paraa Safari 5*. Popoludní plavba loďou po Níle k úpätiu vodopádov Murchison a krátke safari v NP Murchison Falls. Večera a nocľah.

4: NP MURCHISON FALLS - GREAT RIFT VALLEY - FORT PORTAL
Cesta do mesta Fort Portal s úžasnou vyhliadkou na jazero Albert. Prejazd Veľkou priekopovou prepadlinou Great Rift Valley (UNESCO), kde sa vám otvoria nádherné pohľady do okolitej krajiny. V blízkosti Fort Portal budete môcť obdivovať čajové plantáže. Večera a nocľah v hoteli 4*.

5: FORT PORTAL - NP QUEEN ELIZABETH
Návšteva tržnice a centra mesta. Odchod do NP Queen Elizabeth, zastávka na rovníku. Výhľady na pohorie Rwenzori (UNESCO) na hranici s Kongom. Ubytovanie a obed v Mweya Safari Lodge 5*, odkiaľ je úžasný výhľad na jazero Edward. Popoludní plavba loďou po kanáli Kazinga, ktorý spája jazerá Edward a George. Kanál Kazinga vyniká vysokou koncentráciou hrochov, vodných buvolov, slonov, vodušiek a vodných vtákov. Pri troche šťastia uvidíte aj volavku obrovskú. V podvečer krátke safari v okolí. Queen Ellizabeth je jedným z najkrajších a najbohatších afrických parkov. Večera, nocľah.

6: NP QUEEN ELIZABETH (ISHASHA) - KASESE
Po skorých raňajkách cesta naprieč savanou pozdĺž hranice s Kongom do Ishasha, južnej časti NP Queen Elizabeth, kde s trochou šťastia uvidíte „stromové levy“, ktoré sa naučili liezť do korún stromov, kde môžu nerušene spať. Celodenné safari s obedom formou balíčka. Večera a nocľah v oblasti Ishasha v Savanah Resort 3*.

7: KASESE - NP BWINDI (UNESCO) - TREKK ZA HORSKÝMI GORILAMI
Skorý budíček, raňajky. Odchod na schôdzku s rangermi, kde dostanete informácie o priebehu pešieho výletu za horskými gorilami (1-4 hodiny). Odporúčame pevnú obuv a nepremokavé oblečenie s dlhými nohavicami a rukávmi. Cesta vedie hustým dažďovým lesom. Počas výletu panujú prísne pravidlá. Ku gorilej rodine môže byť pustených maximálne 8 návštevníkov denne a je teda možné delenie do 2 skupín. S gorilami je možné tráviť maximálne 1 hodinu pozorovania. Upozorňujeme, že trekku za gorilami sa môžu zúčastniť len osoby 100% zdravé, pretože ľudské choroby sú na primáty prenosné. Po skončení trekku obed a návrat do hotela v Kasese. Vo zvyšok dňa voľno na relaxáciu po trekku, ktorý môže byť fyzicky náročný. Večera a nocľah v hoteli.

8: KASESE - KIGALI
Odchod do Rwandy. Popoludní prehliadka Kigali, metropoly Rwandy, s návštevou pamätníka genocídy, kde sa detailne zoznámite s históriou krajiny. Večera a ubytovanie v hoteli 4*.

9: KIGALI - NYANZA - HUYE (BUTARE)
Po raňajkách transfer do Nyanza a prehliadka kráľovského paláca. Tu sa zoznámite s tradičným životom kráľovských rwandských rodín. Okrem iného sa dozviete, že krava je v Rwande posvätné zviera, a tiež, že každý kráľ mal okrem iného služobníctva tiež svojho ochutnávača piva, aby sa mu nedostalo na stôl nič zlé. Cesta do Huye (predtým Butare) s národným múzeom Rwandy, ktoré mapuje históriu krajiny, a zoznámi vás s kultúrou pôvodných kmeňov, ktoré tu žili. Nasleduje ubytovanie v hoteli 3*+, večera, nocľah.

10: HUYE (BUTARE) - PRALES NYUNGWE
Transfer do Nyungwe, pôvodného dažďového pralesa, ktorý pokrýva južnú časť krajiny. Prechádzka medzi čajovými plantážami, i v dažďovom pralese. Uvidíte nádherné vodopády a iste sa stretnete s obyvateľmi pralesa – guerézami pláštikovými, či ďalšími primátmi. Prejazd k jazeru Kivu, relaxačná plavba po jazere, ktoré tvorí hranicu medzi Rwandou a Kongom, a je obklopené nádhernou kulisou vulkanického pohoria. Po skončení prechádzky ubytovanie, večera a nocľah.

11: PRALES NYUNGWE - KIGALI - ODLET DO PRAHY (VIEDNE)
Návšteva továrne na spracovanie čaju. Tu sa zoznámite s postupom výroby, budete mať možnosť zakúpiť si výborný voňavý miestny čaj. Po skončení prehliadky odchod späť do Kigali. Cestou zastávka na obed. V Kigali bude ešte čas na posledné nákupy suvenírov. Večer transfer na letisko, odbavenie a odlet do Prahy (Viedne).

12: PRÍLET DO PRAHY (VIEDNE)

Poznámka: ide o zájazd expedičného charakteru, v priebehu ktorého môže dôjsť k zmene trasy, dĺžky pobytu a kategórie ubytovania. Pre cesty do Ugandy a Rwandy je vyžadované platné očkovanie proti žltej zimnici (nutné už pre vydanie víz). Deti do 15 rokov sa nesmú zúčastniť treku za šimpanzmi a za gorilami!

Poznámka: minimálny počet účastníkov zájazdu - 10 osôb.

Zmena programu vyhradená.

Cena zahrnuje:
letenku Praha - Entebbe a Kigalli - Praha (možnosť odletu z Viedne na vyžiadanie, možný príplatok)
všetky transfery automobilom Toyota Landcruiser 4x4
vstupy do národných parkov a navštívených objektov
10 x nocľah podľa programu s plnou penziou
všetky aktivity podľa programu
vstupné povolenie na trekk za šimpanzmi a guerézou pláštikovou
asistenciu českého sprievodcu

Cena nezahrnuje:
letiskové taxy 549,- EUR
vstupné víza do Ugandy 50,- USD (o vízum je nutné požiadať elektronicky vopred)
vstupné víza do Rwandy 30,- USD (zakupuje sa na mieste)
povolenie na trek za horskými gorilami v Ugande 600,- USD
prepitné
cestovné poistenie ECP 3,50 EUR/osoba/deň

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 26,67 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,56 HRK
Turecká lira  EUR 7,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,12 USD

Zobraziť všetky »

Booking