Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Izrael a Mŕtve more De Luxe - poznávací zájazd

Destinácia: Izrael
Kód zájazdu: 1152431
Cena od: 850 €
Príplatky od: 230 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

05.11.2021 8 dní First Minute 850 € +230 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Program:

1.deň:
odlet z Viedne do Tel Avivu. Transfer autobusom na sever Izraela do oblasti Galilea, ubytovanie v hoteli, večera a nocľah.

2.deň:
raňajky, na úvod navštívime bývalé rímske hlavné mesto provincie Beit Shean, ktoré bolo v 1.st. aj jedným z miest Dekapolisu. Dnes je ťažiskom archeologický národný park, kde dostaneme obraz, ako vyzeralo rímske mesto pre 30 – 40 tisíc obyvateľov. Najkrajším objektom je rímsky amfiteáter v Beit Shean (kandidát UNESCO), ktorý slúži i v súčasnosti. Budeme pokračovať údolím rieky Jordán ku Genezaretskému jazeru a ďalej až na Golanské výšiny. Navštívime kibuc, pozrieme si vinárstvo na Golanských výšinách a ochutnáme miestne víno. Uvidíme mestá Kafarnaum a Tabgha. Návrat do hotela, večera a nocľah.

3.deň:
raňajky, prehliadka Nazaretu a Baziliky Zvestovania, cesta k hore Carmel a popri drúzskych dedinkách do prístavného mesta Haifa na pobreží Stredozemného mora. Očarí vás panoramatický výhľad na prístav a záhrady Báhai (UNESCO). Navštívime aj staroveké prístavné mesto Acre (UNESCO) a cestou okolo hory Tabor sa vrátime do hotela, večera a nocľah.

4.deň:
raňajky, pozrieme si pravdepodobné miesto krstu Ježiša Krista – Yardenit a navštívime prírodný park Gan Hashlosha (Sachne). Najväčšou atrakciou parku sú prírodné bazény, ktoré sú napájané prameňmi so stálou teplotou vody 28 st. C. Zrelaxovaní v teplých prameňoch sa presunieme údolím rieky Jordán do Jericha, ktoré drží dve svetové prvenstvá: je najnižšie ležiacim mestom sveta a je zároveň najstarším trvalo obývaným mestom sveta. Okrem iného je mesto známe i produkciou najlepších datlí na svete. Nasledovať bude zastávka na kúpanie v Mŕtvom mori a transfer do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

5.deň:
raňajky, prehliadka Jeruzalema začne na Olivovej hore a v Getsemanskej záhrade. Odtiaľ prejdeme do Starého mesta (UNESCO), ktoré je obohnané hradbami a má 4 štvrte: židovskú, moslimskú, kresťanskú a arménsku. Pre židov je tým posvätným miestom Múr nárekov, kde sa i vy môžete pridať k tisícom ľudí, ktorí doňho vkladajú svoje prosby. Pre moslimov je to mešita Al-Aksa na Chrámovej hore. A pre kresťanov je to tajomný Boží hrob v Bazilike Božieho Hrobu na Golgote, ku ktorej vystúpime po trase Ježišovej krížovej cesty Via Dolorosa. Plní úchvatných dojmov sa vrátime do hotela v Betleheme, večera a nocľah.

6.deň:
raňajky, panoramatická prehliadka nového Jeruzalema, návšteva pamätníka holokaustu Yad Vashem. Nádherné exponáty vrátane zvitkov od Mŕtveho mora sú uchované v Izraelskom múzeu, kde na záver uvidíme model druhého jeruzalemského chrámu. Odchod do Betlehema, prehliadka Baziliky Narodenia Ježiša Krista, Jaskyne Mlieka a Polí pastierov, návrat do hotela, večera a nocľah.

7.deň:
raňajky, prvou zastávkou bude nálezisko historických zvitkov v Qumrane pri Mŕtvom mori. Po jeho pobreží prídeme k pevnosti Massada (UNESCO), na ktorú sa vyvezieme lanovkou. Massada je symbolom odporu židovského ľudu proti rímskej nadvláde. Po zostupe z Massady sa okúpeme v Mŕtvom mori a overíme si tisícročnú pravdu, že tu sa nedá ani utopiť ani plávať. Návrat do hotela v Betleheme, večera a nocľah

8.deň:
raňajky, transfer na letisko, odlet do Viedne.

Ubytovanie:
7 x v 3* hoteli v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha, WC).

Stravovanie:
7 x polpenzia (švédske stoly).

Doprava:
Letecká doprava: Viedeň – Tel Aviv a späť.

Ostatné:
doprava po Izraeli klimatizovaným autobusom, služby miestneho sprievodcu (slovensky/česky), program podľa popisu bez vstupov, DPH.

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 230 €/os. V Izraeli sa platí obslužné 40 USD/os. a vstupy 150 USD/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 275 €/os., transfer z Bratislavy na letisko Viedeň – Schwechat a späť 20€/os.

Oficiálna kategória:
***   

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 9,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Booking