Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Helsinky a Tallinn letecky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1164132
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Navštívte s nami metropolu Fínska s návštevou Tallinu !

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Okolo obeda odlet z Prahy alebo Viedne do Fínska. Prílet do Helsiniek na letisko Vantaa, presun autobusom do centra mesta, ubytovanie v hoteli, voľný večer, nocľah.


2.deň: Po raňajkách prehliadka historickej časti Helsiniek, považovaných za baštu klasicistickej architektúry. Peší okruh so sprievodcom okolo Uspenskej pravoslávnej katedrály s trinástimi pozlátenými kupolami, mestská radnica Kaupungintalo na Senátorskom námestí, helsinská katedrála Suurkirkko - hlavná dominanta mesta, pred ktorou stojí socha ruského cára Alexandra II, prezidentského paláca, múzeum umenia Atheneum, národné divadlo, najstaršia inštitúcia v krajine. Nocľah v hoteli.


3.deň: Po raňajkách celodenný výlet trajektom cez Fínsky záliv do 87 kilometrov vzdialeného Tallinu, hlavného mesta etnicky i jazykovo príbuzného Estónska a jedného z najlepšie zachovaných historických , pôvodne hanzovných miest severnej Európy: unikátna stredoveká brána Viru, Veľký cechovný dom, radnica Raekoda s jedným z najstarších zvonov na Balte, pravoslávna katedrála Alexandra Nevského, hrad Toompea, dobytý dánskymi križiakmi pod vedením kráľa Valdemara II, dnes sídlo estónskeho parlamentu, mestská časť Kadriorg s barokovým palácom vybudovaným Petrom Veľkým pre jeho manželku Katarínu. Voľno v centre mesta, možnosť posedenia v jednej z mnohých krčmičiek v starom meste, potom cesta loďou späť do Helsiniek. Návrat do hotela v neskorých večerných hodinách.


4.deň: Po raňajkách pokračovanie prehliadky fínskej metropoly : Olympijský štadión s vyhliadkovou vežou, na ktorej v roku 1952 zažiarili manželia Zátopkoví , Sibeliov pamätník vo štvrti Toolo , postavený na počesť národného skladateľa Jeana Sibelia, národná opera, Temppeliaukion kirkko - unikátny moderný kostol vytesaný v skale, potom plavba loďou k pevnosti Suomenlinna (UNESCO), nazývaný aj Gibraltár severu, vybudovaný v 18.storočí Švédmi na ôsmich prepojených mestských ostrovoch na obranu proti Rusku.


5.deň: Po raňajkách individálne voľno, následne presun na letisko a odlet späť do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu do Helsiniek tam aj späť z Prahy alebo Viedne, príručná batožina do 8 kg, cestu z letiska do hotela a späť, 4 x ubytovanie v hoteli, 4 x raňajky, spiatočný lístok na trajekt do Tallinnu, služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko v Prahe alebo Viedne ani tam ani späť, vstupy, pobytové taxy, MHD v Helsinkách , príplatok za batožinu do 20 kg 52,-€, komplexné cestovné poistenie .

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 9,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Booking