Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Litva, Lotyšsko, Estónsko letecky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1164142
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Názor CK:
Obľúbený zájazd do Pobaltia! Navštívite s nami krásne miesta ako VILNIUS - TRAKAI - SIAULIAI - RIGA - OSTROV MUHU - OSTROV SAAREMAA - PARK LAHEMAA - KÄSMU - TALLINN

Rámcový program zájazdu:


1.deň: Odlet z Prahy alebo Viedne do Vilniusu, po prílete transfer do hotela, ubytovanie. Podľa časových možností a letového poriadku večerná prechádzka mestom.


2.deň: Dopoludnia budeme spoznávať mesto Vilnius, ktorého historické centrum je vyhlásené pamiatkou UNESCO. Prejdeme sa uličkami prevažne barokového starého mesta. Centrom mesta je Katedrálne námestie s klasicistickou bielou katedrálou, vežou a sochami litovských kniežat. Mesto má aj mnoho kostolov, medzi ktorými je skvostom tehlový kostol sv. Anny. Popoludní odídeme na výlet do bývalého hlavného litovského mesta Trakai. Po prechádzke a návšteve hradu návrat na ubytovanie vo Vilniuse.


3.deň: Ráno odídeme do mesta Šiauliai, kde navštívime jednu z najvyhľadávanejších zaujímavostí Litvy, Krížový vrch. Ohromí nás tisíce krížov rôznych tvarov a velikostí. Popoludní prejazd do hlavného mesta Lotyššska Rigy, bývalého hanzovného mesta s výraznou architektúrou. Ubytovanie v hoteli a podvečerná prechádzka centrom mesta.


4.deň: Dopoludnia prehliadka Rigy. Prejdeme sa Starým mestom (UNESCO) s románskou monumentálnou katedrálou , zámkom, ktorý je dnes sídlom prezidenta. Popoludní odjazd k západnému pobrežiu Estónska, kde navštívime najväčší západoestónske súostrovie. Trajektom prejdeme na ostrov Muhu a ďalej na ostrov Saaremaa, kde sa ubytujeme v hlavnom meste ostrova Kuressaare v kúpeľnom hoteli pri pláži.


5.deň: Naším hlavným cieľom bude najväčší estónsky ostrov Saaremaa , ktorý je často nazývaný ostrovom chleba, piva a veterných mlynov, ktoré budeme obdivovať predovšetkým pri kopci veterných mlynov. K večeru navštívime starobylé hlavné mesto Kuressaare. Popoludní návrat do hotela a voľno k prechádzkam pozdĺž pobrežia.


6.deň: Ráno odchod na trajekt späť na pevninu a prejazd do hlavného mesta Estónska. Okružná jazda po Talline, jedným z najmalebnejších miest Európy, ktorého staré mesto je zapísané do zoznamu pamiatok UNESCO - Horné mesto s hradom Toompea, kde sídli estónsky parlament aj vláda, katedrála Alexandra Nevského. Večer ubytovanie v hoteli v Tallinne a možnosť večernej prechádzky mestom.


7.deň: Po raňajkách odchod na pobrežie fínskeho zálivu do estónskeho národného parku Lahemaa, s typickou pobrežnou krajinou severného Estónska. Návšteva typického šľachtického sídla Palmsee Manor. Zastávka v pobrežnej dedine Käsmu s bohatou námornou históriou, vďaka ktorej je nazývaná dedinou kapitánov. Popoludní návrat do Tallinnu a návšteva barokového paláca Kadriorg ,s prekrásnymi kvetinovými záhradami. Večer návrat do hotela v Tallinne.


8.deň: Dopoludnia transfer na letisko a odlet do Prahy alebo Viedne.

Základná cena zahŕňa:
leteckú dopravu z Prahy alebo Viedne do Vilniusu a späť z Tallinu, letiskové taxy a odbavenie batožiny , dopravu autobusom v Pobaltí podľa programu , trajekt na ostrov Muhu a späť , 7 x ubytovanie v 3* hoteli, 7 x raňajky , služby sprievodcu

Základná cena nezahŕňa:
transfer na letisko vo Viedni alebo Prahe tam aj späť, príplatok za 1/1 izbu 240,-€, 6 x večera 120,-€, komplexné cestovné poistenie

Poznámky a informácie:
Poznámky: CK si vyhradzuje právo zmeny programu. Predpokladaná čiastka na vstupy 40 €.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,32 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,48 HRK
Turecká lira  EUR 9,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,18 USD

Zobraziť všetky »

Booking