Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Letní toulky smaragdovým Irskem

IRSKO IRSKO IRSKO IRSKO IRSKO
Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1218139
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:
Rock of Cashel • Killarney • Ring of Kerry • Dingle • Mohérske útesy • Connemara • Kylemore Abbey • Kilbeggan • Dublin

1. DEŇ

Odlet z Prahy do Dublinu . Transfer do hotela a ubytovania. Nocľah.


2. DEŇ

Raňajky. Prvou zastávkou bude bývalé kráľovské a cirkevné miesto Rock of Cashel , ktoré uchvacuje rozprávkovými věžičkami. Potom prejazd ku Cahir Castle – typický írsky hrad z 13. storočia. Na záver dňa zastávka v kúzelnej dedinke Adare s domčekmi s doškovými strechami. Večera a nocľah (3 noci).


3. DEŇ

Raňajky. Celodenná okružná cesta po známom Ring of Kerry na polostrove Iveragh s panoramatickými zastávkami. Môžete navštíviť múzeum rašeliny či ochutnať pravý írsky chowder (rybia polievka) vo Waterville . Krátka vychádzka v NP Killarney po záhradách panstva Mucross house . Návrat na hotel, večera a nocľah.


4. DEŇ

Raňajky. Celodennú okružnú jazdu po polostrove Dingle začnete na pláži Inch Beach a pri prechádzke pozdĺž rozoklaného pobrežia budete určite obdivovať dych vyrážajúce výhľady na Atlantický oceán. Prehliadka Gallarus oratória , ktorá je jednou z najpôsobivejších ranne kresťanských pamiatok, a potom zastavíte v Dingli - pôvodne rybárskom mestečku, kde možno ochutnať slanú zmrzlinu. Návrat na hotel, večera a nocľah.


5. DEŇ

Raňajky. Prejazd cez rieku Shannon a putovanie krásnymi prírodnými scenériami grófstva Clare povedie k známym Mohérskym útesom . Jazda pozdĺž pobrežia a zastávka v oblasti národného parku The Burren pri vápencovej jaskyni Ailwee Cave s ochutnávkou írskych syrov. Nocľah (2 noci).


6. DEŇ

Raňajky. Prejazd národným parkom Connemara , ktorý je preslávený nádhernou prírodou a connemarskými poníkmi. Návšteva panstva Kylemore Abbey s upravenou viktoriánskou záhradou a jazerom. Krátka zastávka v Galway , kultúrnej metropole Írska a stredisku gaelského jazyka. Návrat na hotel a nocľah.


7. DEŇ

Raňajky. Návšteva pálenice Kilbeggan , kde vás zoznámi s históriou a výrobou, a budete môcť ochutnať zlatisto jantárovú írsku whisky. Prehliadka najznámejších miest hlavného mesta Írska Dublinu – Trinity College, hrad, katedrála sv. Patrika a Temple Bar plný írskych krčmičiek. Nocľah.


8. DEŇ

Raňajky. Individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.

MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV: 25

CENA ZAHŔŇA: leteckú prepravu Praha-Dublin-Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu autobusom podľa programu, 7 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch alebo penziónoch, 7x raňajky, 3x večera (2.-4. deň), služby česky hovoriaceho sprievodcu

FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 260 EUR), 3x večera 5.-7. deň (cca 80 EUR)

CENA NEZAHŔŇA: cestovné a covid poistenie, cestovné na miestnu hromadnú dopravu, vstupy cca 80 EUR

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,52 HRK
Turecká lira  EUR 18,57 TRY
Americký dolar  EUR 1,03 USD

Zobraziť všetky »

Booking