Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

To nejlepší z Irska a Skotska

IRSKOT IRSKOT IRSKOT IRSKOT
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1219557
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Okruh:

Dublin • Rock of Cashel • Dingle • Mohérske útesy • Kilbeggan • Belfast • Stirling • Falkirk • Glasgow • Loch Ness • Blair Castle • Pitlochry • Edinburgh


1. DEŇ

Odlet z Prahy do Dublinu , transfer do hotela. Nocľah.


2. DEŇ

Raňajky. Krátka prechádzka po írskom hlavnom meste Dubline s návštevou katedrály sv. Patrika. Odchod do grófstva Tipperary so zastávkou pri Rock of Cashel , najkrajšej stredovekej pamiatky v Írsku. Prejazd k národnému parku Killarney. Nocľah (2 noci).


3. DEŇ

Raňajky. Celodenný výlet po mystickom polostrove Dingle so zastávkou v rovnomennom rybárskom mestečku, ktoré sa chváli delfínom Funghi. Pri prechádzke okolo rozoklaného pobrežia Atlantického oceánu je možné obdivovať nádherné výhľady a piesočné pláže. Prehliadka Gallarus oratória, ktorá je jednou z najpôsobivejších ranne kresťanských pamiatok. Návrat na nocľah.


4. DEŇ

Raňajky. Prejazd cez rieku Shannon a zastávka pri návštevníckom centre s prechádzkou pozdĺž Mohérskych útesov , kde je možné počúvať búšenie vĺn Atlantického oceánu. Cesta bude pokračovať pozdĺž pobrežia so zastávkou na ochutnávku írskych syrov na farme Aillwee Cave. Dojazd do hotela. Nocľah.


5. DEŇ

Raňajky. Dopoludnia návšteva pálenice Kilbeggan , kde vás zoznámi s históriou a výrobou, a budete môcť ochutnať zlatisto jantárovú írsku whisky. Potom prejazd srdcom smaragdového ostrova, krajinou so štyridsiatimi odtieňmi zelenej, do Belfastu – hlavného mesta Severného Írska. Krátka prehliadka mesta spojená s návštevou jedinečnej expozície v Titanic Belfast múzeu. Nocľah.


6. DEŇ

Raňajky. Trajekt do Škótska a prejazd pozdĺž pobrežia grófstva Ayrshire, oblasťou piesočných pláží. Zastávka v Alloway pri dome, kde sa narodil a žil slávny škótsky básnik Robert Burns. Prehliadka najväčšieho škótskeho mesta Glasgow, ktorého centrom je námestie sv. Juraja. Nocľah (2 noci).


7. DEŇ

Raňajky. Prehliadka kráľovského Stirlingu s hradom, kde bola korunovaná Mária Stuartovna. Prejazd k Falkirkskému bicyklu, čo je originálny rotačný výťah, ktorý spája západné a východné pobrežie Škótska. Návrat do Glasgow a prehliadka miestnej katedrály sv. Munga. Nocľah.


8. DEŇ

Raňajky. Prvá zastávka bude v kúzelnej dedinke Luss pri najväčšom škótskom jazere Loch Lomond . Prejazd cez jedno z najkrajších údolí Škótska Glen Coe a vresoviskom Rannoch Moor. Prejazd okolo Ben Nevisu - najvyššia hora Veľkej Británie, do malebného Fort Augustus, kde sú stavidlá a začína povesťami opradené jazero Loch Ness. Na záver dňa prehliadka impozantných ruín Urquhart Castle. Nocľah.


9. DEŇ

Po raňajkách prejazd Inverness , považovaným za hlavné mesto Škótskej vysočiny. Ďalšia návšteva bude v Blair Castle - veľkolepom sídle vojvodu z Atholu, ktoré je jedným z najnavštevovanejších v Škótsku, a to nielen preto, že má jedinú súkromnú armádu v krajine. Mestečko Pitlochry - zastávka v pálenici s ochutnávkou pravej škótskej whisky alebo prechádzka k priehrade s "rebríkom" pre lososy. Cestou do Edinburghu prejazd okolo slávneho červeného železničného mosta Forth Bridge. Nocľah (2 noci).


10. DEŇ

Raňajky. Celodenná prehliadka Edinburghu - hlavného mesta Škótska, počas ktorej budete obdivovať elegantné domy na "Novom meste", uvidíte škótske korunovačné klenoty na stredovekom hrade a prejdete sa po Kráľovskej míli, kde sa nachádza niekoľko dôležitých stavieb, napr. katedrála St. Giles či Holyrood Palace .Nocľah.


11. DEŇ

Raňajky. Individuálne voľno podľa letového poriadku. Transfer na letisko a odlet do Prahy.

Zmena programu vyhradená.


MINIMÁLNY POČET ÚČASTNÍKOV:20

CENA ZAHRNUJE: leteckú prepravu Praha-Dublin a Edinburgh alebo Glasgow-Praha, letiskové taxy a ďalšie poplatky, dopravu autobusom podľa programu, 10 nocí v 2lôžkovej izbe v hoteloch alebo penziónoch, 10 x raňajky, trajekt z Írska do Škótska, služby česky hovoriaceho

CENA NEZAHRNUJE: cestovné a covid poistenie, vstupy cca 80 EUR a 80 GBP, cestovné na miestnu hromadnú dopravu

Príplatok:
FAKULTATÍVNE PRÍPLATKY: 1lôžková izba (cca 400 EUR), 10x večera (cca 240 EUR)

 

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,72 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,48 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »

Booking