Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Rumunsko - Transylvánia

Rumunsko - transylvánia - Rumunskopoznávací zájazd Rumunsko - transylvánia - Zájazd do Rumunska Rumunsko - transylvánia - Rumunsko salina turda Rumunsko - transylvánia - Rumunsko sibiu Rumunsko - transylvánia - Rumunsko sighisoara Rumunsko - transylvánia - Rumunsko transfagarasan
Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1227297
Cena od: 969 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

25.04.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
16.05.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
20.06.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
04.07.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
18.07.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
15.08.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
22.08.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká
19.09.2023 5 dní First Minute 969 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Poznávací zájazd do Rumunska so sprievodcom

Na poznávacom zájazde do Rumunska stratíte aj tie posledné predsudky, ak ste o Rumunsku mali. Presunom rumunským vidiekom sa vrátite v čase, no uznáte že je krásny, úhľadný a nesie v sebe hrdosť na rumunskú tradíciu. Naprieč rumunskom Vás prekvapia prenádherné historické pamiatky, starobylé a malebné mestečká s neopísateľnou atmosférou, alebo svetové unikáty akými sa pýši práve Rumunsko. Tými budú okrem hradov a zámkov, aj najkrajšia horská cesta na svete, alebo perla Rumunska - Palác parlamentu v hlavnom meste Rumunska, Bukurešti. Poznávací zájazd do Rumunska Vám prinesie viac ako si viete predsataviť!

Prečo cestovať do Rumunska
Prekvapivá krása tam, kde by ste to najmenej čakali. Rumunský klenot nevídanej hodnoty v spojení s výbornými sprievodcami a skvelou atmosférou Vám spríjemní život a zaradí sa medzi Vaše najkrajšie cestovateľské spomienky. V Rumunsku zanecháte aj svoje posledné predsudky a budete prekvapení, aký pokrok má táto krajina za sebou.
Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Rumunsko - Transylvánia

Pre cestovateľov, ktorí chcú do zbierky kus histórie Európy s jej zvykmi a tradíciami, pre klientov, ktorí majú radi dobrú partiu a príjemnú atmosféru na okruhoch krajinami s našimi skvelými sprievodcami. V Rumunsku si zároveň  príde na svoje každý, deti fascinuje Dracula, milovníci histórie rôznorodé pamiatky a pozostatky socializmu, mladých lacné jedlo, chutné drinky a večerné centrum.

Program:
Rumunsko - Transylvánia


1.Deň: Začína sa cetsa za spoznávaním tajomného Rumunska
Po stretnutí v BA so slovenským sprievodcom sa spoločne odvezieme  na letisko vo Viedni a odlietame do rumunského mestečka Kluž. Po prílete nás očakáva už iba transfer na hotel, ubytovanie a noc v hoteli.

2.Deň: Dnes sa zabavíme a nadýchneme zdravia v soľnej jaskyni, ale aj plnými dúškami vychutnáme pôvabné rumunské mestečko, rodisko Draculu a jeho zákutia 
Pol hodinku po tom, ako opustíme hotel sa ocitáme v najkrajšom podzemnom kráľovstve na zemi, alebo soľnom zábavnom parku? Rekonštrukcia niekdajšej soľnej bane Salina Turda z 13.st., ktorá kedysi zásobovala bielym zlatom Habsburgovcov, stála vyše 5 mil. Eur, ale rozhodne stála za to. Nie je to totiž žiadna nudná a jednotvárna prehliadka. V miestnosti Rudolfa Habsburského je amfiteáter s vyhrievanými sedadlami, ruské koleso, bowling, minigolf, či obchodíky so suvenírmi. Naša prehliadka bude trvať približne hodinu a pol a verte, že bude v skutku zábavná. A nemyslíme si to iba my. Portál Bussiness insider umiestnil soľnú baňu Salina Turda na 1.miesto v rebríčku najkrajších miest pod zemou. No nenavštívte to. Popoludní navštívime kráľa všetkých upírov – grófa Draculu. Jeho hrad si necháme na zajtra, dnes to bude v jeho rodnom mestešku Sighisoary. Aké je malé, také je pôvabné. Všetky mestečká, ktoré v Rumunsku navštívime majú jednoducho svoju atmosféru a Sighisoary nie je výnimkou. Navštívime tu rodný dom pána Draculu, schodisko učencov, kto bude mať chuť a silu si môže vykráčať až hore na vyhliadku Hodinovej veže, pochutnáme si snáď aj na dobrej kávičke v niektorej z útulných kaviarničiek tohto rozkošného mesta a vychutnáme si každý okamih nášho výletu do Rumunska. Na záver dňa sa presunieme do Brašova, kde sa ubytujeme a prenocujeme. Po návrate na hotel, ktorý máme v centre Brašova nám nič nebráni vychutnať si krásny večer v niektorej z rumunských reštaurácií, či kaviarní.
RUMUNSKO SALINA TURDA Podzemné jazero RUMUNSKO SIGHISOARA

3.Deň: V znamení historických sídel, Drakulu, rumunskej kráľovskej rodiny a tradičných rumunských trhov a rumunských špecialít
Po odchode z hotela sa asi po hodine cesty ocitáme v prenádhernej horskej rumunskej prírode, v jednom z najkrajších horských mestečiek v Rumunsku, mestečku Sinaia, na mieste ktoré očarilo aj rumunského kráľa Karola I. natoľko, že sa tu rozhodol vybudovať sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Navštívime tu prenádherný zámok Peleš, navrhnutý v štýle alpských horských víl, nemeckým architektom Johanesom Schultzom. V honosne zariadených 170-tich  miestnostiach s 30-timi kúpeľňami nájdeme mnohé poklady. Naše oči poteší  veľkolepá výzdoba plná zlata a mramoru, starožitný nábytok rumunskej kráľovskej rodiny, vzácne koberce, taliansky mramor, zbierky kráľovských zbraní a brnení, ale i vzácne maľby Gustava Klimta. Popoludnie sa oäť presunieme rumunskou krajinou a zastavíme sa na návšteve vo vraj najdrahšej nehnuteľnosti v Európe. Ano je to Draculov hrad. Hrad Bran, ktorý preslávil slávny román Brama Stockera. Rozkošný stredoveký minihrad na Vaše zmysly zapôsobí viac ako ktorékoľvek iné miesto v Rumunsku. Pred prehliadkou alebo po nej, podľa toho, akí hladní budeme, navštívime trhy pod hradom, ktoré patria medzi najpestrejšie počas našej trasy Rumunskom. Nájdete tu nielen klasické suveníry, ale i typické vyšívané košele a blúzky, či miestne špeciality – syry a jedlá od výmyslu sveta. Práve tu ochutnáme rumunský folklór všetkými našimi zmyslami. Po tom, čo si dosýta vychutnáme hrad Bran a rumunské trhy sa presunieme späť do Brašova, kde si doprajeme ešte spoločnú prechádzku centrom mesta a individuálny večerný program, ktorý si môžete dopriať v jednej s príjemných rumunských reštaurácií s výhľadom na krásne historické centrum.
RUMUNSKO HRAD PELEŠ RUMUNSKO DRAKULOV HRAD BRAN

4.Deň: Dnes platí aj cesta je cieľ. Tá naša povedie v Rumunsku najkrajšou horskou cestou na svete 
* platí pre termíny zájazdov júl - august
Dnešný deň venujeme očarujúcej rumunskej prírode. Prebrázdime najkrajšiu horskú cestu na svete – Transfagarasan. Cesta bola vybudovaná v 70-tych rokoch za prezidenta Ceausescu, má okolo 155km a spája mestá Bascov a Cartisoara. prechádza popri jazere Vidraru a ponúka nezabudnuteľný zážitok, pre ktorý sa oplatí cestovať. Fotky a spomienky, ktoré počas cesty Transfagarasanom ukoristíte Vám bude závidieť nejeden cestovateľ. K záveru dňa pricestujeme až k Sibiu, prejdeme sa centrom mesta  a vychutnáme si podvečer v tomto krásnom mestečku.
4.Deň: Dych berúca architektúra v rumunskej Bukurešti a fascinujúci Ceausescuho palác 

* platí pre všetky termíny zájazdov okrem mesiacov júl a august
Po raňajkách sa presunieme na cestu Rumunskom smer juh - do takmer dvojmiliónového hlavného mesta Rumunska, do Bukurešti. Všetky predsudky o Rumunsku, ktoré sme už síce stratili v predchádzajúce dni, v Bukurešti nemajú už žiadnu šancu. Veď aj podľa viacerých svetových ekonomických denníkov je Bukurešť jedna z najrýchlejšie rozvíjajúcich sa metropol v Európe. Počnúc cestou kvalitnou autostrádou sa dostávame do modernej, pulzujúcej metropoly štyri krát väčšej ako naša Bratislava, ktorá nenechá ľahostajným nejedného cestovateľa. Ako prvé nás uchváti jedinečná architektúra nie len z čias socializmu, ktorej je tu hojde, ale aj mnoho nádherných historických budov, mnohých krásnych secesných, z predchádzajúcich storočí, vďaka ktorej Bukurešť vlastní dokonca aj prívlastok " Paríž Východu". Možno kvôli monumentálnemu Víťaznému oblúku z 19.st, ktorý sa nápadite podobá tomu v Paríži, či famóznemu Bulváru Unirii, kam určite zavítame. Tento obrovský bulvár bol vybudovaný po páde Ceausescuvho režimu podľa vzoru parížskej Champs-Elysees, v rovnakom luxuse aj dĺžke 3500m. Za pohľad nám stojí určite aj nádherné Námestie jednoty s rovnomennou obrovskou fontánou Unirii.  V historickom centre Bukurešti, ktorej časť siaha dokonca do 15.st, sa prejdeme nádhernými historickými uličkami natrafíme aj na skvostný a historicky cenník malý kostolík - Stavropoleos, ktorý, hoci je maličký, patrí medzi najvýznamnejšie kostoly v Rumunsku. Pochádza z 18.st, dal ho postaviť grécky mních a jeho bohato zdobený interiér je pastvou pre oči aj dnes. V Bukurešti navštívime samozrejme aj jej najväčšiu atrakciu - druhú najrozľahlejšiu stavbu na svete - Budovu Parlamentu, postavenú Ceausescum. Celková rozloha má 2,7km x 2,4km.  Tento palác je vraj dokonca viditeľný aj z vesmíru!. Na jeho prehliadke si prezrieme najzaujímavejšie a najkrajšie z jeho 1100 miestností. A popisovať ho, nemá žiadny význam. Nádheru, veľkoleposť, grandióznosť až bláznostvo tejto stavby, jej monumentálny exteriér a dychberúci interiér - je treba vidieť, vnímať a dotknúť sa na vlastnej koži! Po prehliadkach ubytovanie, noc v hoteli, popríade si môžete vychutnať posledný večer s nočnou Bukurešťou.

TRANSFAGARANSKÁ HORSKÁ CESTA V RUMUNSKU BUKUREŠŤ - PALÁC PARLAMENTU

5.Deň: Posledné nákupy suvenírov a vraciame sa z Rumunska domov 
Po raňajkách a odubytovaní nás čaká posledný presun smer Kluž / Bukurešť. Ešte pred odletom, pokiaľ nám to čas umožní, sa zastavíme v centre mesta, pomíňame posledné rumunské lei a v popoludňajších hodinách odlietame smer Viedeň, kde nás už bude očakávať náš transfer a návrat do BA.

Aj tieto pamiatky a atrakcie Rumunska Vás čakajú na zájazde
Skvelá a rozmanitá miestna kuchyňa, nádherné hrady a zámky, rozkošné farebné mestečká s nezabudnuteľnou atmosférou, najkrajšia horská cesta na svete / druhý najrozľahleší palác na svete

Na zájazde po Rumunsku cestujeme " Slow travel " 
Dotkneme sa histórie a súčasnosti cez monumentálne pamiatky, dychvyrážajúcu prírodu jazdou po horskej ceste vybudovanej za Causescu, alebo cez neopísateľnú atmosféru rumunských mestečiek. O tom, že  , ale môžete to hlavne s nami zažiť na našom zájazde.
POTEŠÍME VŠETKY VAŠE ZMYSLY 


5 Dní / 4 noci | Poznávací zájazd letecky do Rumunska so sprievodcom 
Všetky poplatky,  vstupy j poistenie s Covid  príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu

Žiadne príplatky k cene navyše
Termín 14.-18.4.2022 - Veľká noc, Termín 15.-19.9.2022 - jedeň deň sviatok
Záloha 100€/voucher. First moment zľava do 31.12..2021

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 19,48 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Booking