Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Irán- Perzská chuť Orientu

Irán Irán- perzská chuť orientu - Iran teheran milad log Irán- perzská chuť orientu - Iran teheran golestan log Irán- perzská chuť orientu - Iran persepolis log Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd III Irán- perzská chuť orientu - Iran teheran golestan sala log Irán- perzská chuť orientu - Iran teheran golestan logi Irán- perzská chuť orientu - Iran teheran darband log Irán- perzská chuť orientu - Iran suveniry log Irán- perzská chuť orientu - Iran suveniry ii log Irán- perzská chuť orientu - Iran naein vyroba kobercov log Irán- perzská chuť orientu - Iran naein log Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd V Irán, Teherán, Most Tabiat Irán- perzská chuť orientu - Iran isfahan log Irán- perzská chuť orientu - Iran isfahan ii log Irán- perzská chuť orientu - Iran yazd vaznica alexandra velkeho log Irán- perzská chuť orientu - Iran yazd alexandrova vaznica log Irán- perzská chuť orientu - Iran shiraz eram garden log Irán- perzská chuť orientu - Iran necropolis log Irán- perzská chuť orientu - Iran shiraz ulica log Irán - perzská chuť orientu - poznavacky do iranu Irán - perzská chuť orientu - iran poznavacka Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu II Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu I Irán - perzská chuť orientu - Zajazd do iranu Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran IV Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd VIII Irán - perzská chuť orientu - zajazd . Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd I Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd II Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu IV Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd Irán - perzská chuť orientu - zajazd ... Irán - perzská chuť orientu - zajazd Irán - perzská chuť orientu - zajazd do iranu III Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran III Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran I Irán - perzská chuť orientu - zajazd iran Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd X Irán - perzská chuť orientu - iran zajazd IX Irán - perzská chuť orientu - iran... Irán - perzská chuť orientu - Poznavacka iran
Destinácia: Irán
Kód zájazdu: 1227301
Cena od: 1 749 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

10.09.2022 10 dní First Minute 1 789 € +0 € odlet: Viedeň letecká
01.10.2022 10 dní First Minute 1 749 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Rýchly popis:
Poznávací zájazd do Iránu so sprievodcom 
Nezabudnuteľný zájazd naprieč Iránom odhaľuje tajomstvo orientu všetkými zmyslami sýtou chuťou farieb, tónov a krás, ktorých matnú predstavu zhmotníte do nezabudnuteľných celoživotných spomienok. Zájazd do Iránu je to pravé orechové sústo duše cestovateľa.
 
Program:
Irán - Perzská chuť Orientu 
1. Deň: Odlietame do Iránu

Transfer z BA do Viedne, odlet v popoludňajších hodinách,nočný let, prílet do Teheránu v nočných hodinách.

2. Deň: Ochutnáme iránsku kuchyňu a pozrieme si Teherán z vtáčej perspektívy
Prvý deň sa zoznámime s Teheránom a okolím. Začneme v jednej zo zaujímavých štvrtí Teheránu, známu pod názvom Darband. Darband bola kedysi priľahlá obec a v perzskom jazyku znamená Brána do hôr. Odtiaľto totiž začína známy turistický chodník do neďalekých kopcov. Dnes je Darband obľúbenou turistickou lokalitou, pretože sa tu nachádza mnoho reštaurácií a kaviarničiek a my práve tu ochutnáme prvé iránske delikatesy. Popoludnie strávime opäť v Teheráne, kde si v tento deň  si pozrieme preslávený Most Tabiat, najväčší iránsky peší most v Teheráne. Most Tabiat má 270m a spája dva krásne parky ponad jednu z najväčších diaľníc v Teheráne. slovo Tabiat znamená v perzsko jazyku príroda. Most získal niekoľko prestížnych ocenení za architektúru. A nie je to len obyčajný most, je to miesto v Teheráne, ktoré je známe ako miesto oddychu, relaxu, s reštauráciami a kaviarňami. V dnešný deň nás čaká ešte jeden nezabudnuteľný zážitok! Veža Milad - Bordž-e milád. Najvyššia veža v Iráne so svojou výškou 435m a piata najvyššia veža na svete nám poskytne neuveriteľný a nezabudnuteľný pohľad z vtáčej perspektívy na Teherán.

3.deň: Prvý dotyk s Iránom cez blahobyt a bohatsvo iránskych panovníkov a tradičný iránsky bazár
Dopoludnia pokračujeme v spoznávaní Teheránu. Navštívime  veľkolepého palác Golesan, bývalý kráľovský komplex iránskych panovníkov, ktorý je dnes národnou pamiatkou a jednou z najnavštevovanejších atrakcií. Uchváti Vás unikátny Mramorový trón, ktorý je umeleckým dielom a rozhodne aj Briliantová sála, kde už podľa názvu viete, že Vás pri vstupe do nej čaká fascinujúci a dych berúci pohľad aký možno vidieť len a len v Perzii! Aby nebolo lesk a bohatstva málo, navštívime fascinujúce Národné múzeum šperkov, ktoré ukrýva zbierku doslova pokladov. Nachádzajú sa tu šperky, ktoré možno právom radiť medzi najkrajšie a najdrahšie na svete!Dnes ešte navštívime úžasný iránsky Veľký bazár - Grand Bazar. Na tomto bazáre, stratíte reč a budete sa cítiť ako v skutočnej perzskej ríši. Popoludní sa vydáme na úžasnú cestu naprieč iránskou krajinou smer Isfahan, kde aj prenocujeme.

4. Deň: Najväčšie a najkrajšie mesto Iránu

Dnes spoznáme tretie najväčšie mesto Iránu - Isfahan. Isfahan sa pokladá za najkrajšie mesto Iránu. ak sa spýtate Iránca aké miesta by Vám odporučil, prvé povie svoje mesto a hneď za ním Isfahan. Je to krásne historické miesto, plné úžasných pamiatok, mesto s príjemnou až podmanivou atmosférou, v ktorej sa miešajú národy, kultúry a náboženstvá už celé storočia. Ako prvé prejdeme na svetoznáme námestie, zapísané na zozname UNESCO - Naghsh-e-Jahan námestie. Základy tohto fascinujúceho námestia boli postavené na prelome 16. a 17 st. už vtedy na rozlohe 160x560m. Isfahán bolo kedysi významným mestom nie len preto že ležalo na slávnej hodvábnej ceste a bolo miestom prestávky a odpočinku mnohých kupcov z čoho prosperovalo, ale i preto že bolo systematicky prebudované na základe premysleného urbanistického plánu iránskeho kráľa Shah Abasa v 16.st., ktorý sa rozhodol preniesť hlavné mesto počas svojej vlády práve do Isfahanu. V Isfaháne navštívime slávnu mešitu Imam Mosque s prekrásnou architektúrou a navštívime aj prekrásny a majestátny Ali Quapu palác, kráľovský palác, navštívime nádhernú mešitu Sheikh Lotfollah. Ná záver prehliadky sa ešte pozrieme aj tradičný iránsky bazár aj v Isfaháne.

5. Deň: Po trase Naein - Yazd
Cestou naprieč úžasným Iránom sa zastavíme v malom púštnom mestečku Naein, ktoré leží po trase Teherán - Yazd. Vačšina turistov tu navštívi iba mešitu Jame Mosque, ano navštívime ju a my, pochádza z 8.st. a je to úplne najstaršia mešita v Iráne. Táto jednoduchá tehelná stavba nám ukáže ako vyzerali kedy najstaršie mešity. Zaujímavá je i tým, že priamo pod ňou sa nachádzajú tunely, ktoré rozvádzajú vodu do mesta. V tomto púštnom mestečku, kde sa zastavil čas, navštívime aj výrobňňu perzských kobercov, kde zistíme na vlastné oči ako sa vyrábajúpravé perzské koberce! Po návšteve tohto malého iránskeho mestečka cestujeme ďalej do Yazdu, kde aj prenocujeme.

6. Deň: Yazd
Historické púštne mesto Yazd, ležiace popri niekdajšej Hodvábnej ceste je dôkazom využívania obmedzených zdrojov v púštnych oblastiach. Voda do mesta je privádzaná špeciálnym systémom vyvinutým na čerpanie podzemných vôd. Aj hlinená architektúra unikla modernej dobe a Vy pred sebou vidíte tradičné historické mesto, s tradičnými domami, mešitami a bazármi, synagógami, či záhradu Dowlat Abad, zapísanú na zozname UNESCO, ako súčasť perzských záhard ktorú aj navštívime. Záhrada Dowlat Abad je známa ako lapač vetra, svojou mohutnosťou a výškou zelene v skutku bráni návaom silných vetrov z okolitej púšte a pokladá sa dokonca za najväčší lapač vetra na svete. Záhrada, jej okolité budovy a jazierka s aquaduktami boli postavené ako súčasť chánskej rezidencie a my sa v nej budeme cítiž ako v skutočnej Perzii. V Yazde navštívime sj Zendan -e Eskandar, t.j. väznicu Alexandra Veľkého. Traduje sa, že väznica bola postavená v 4st. Alexandrom Veľkým počas jeho invázie do Perzie. Navštívime aj nádhernú mešitu Amir Chakhmaq  , či Vodné múzeum.

7. Deň: Starobylý Perzepolis a Nekropolis
Po raňajkách sa vydáme smer Perzepolis - načrieme do histórie tohto starobylého mesta, ktoré kedysi založil Perzský kráľ Dareoios I. v 6st. p.n.l. ako sídlo perzských kráľov, ktoré bolo ale neskôr zničené Alexandrom Veľkým Macedónskym. Dodnes dýchajú históriou Veľkej Perzskej ríše ruiny tohto kedysi významného mesta, dnes už zapísaného na zozname UNESCO.Perzepolis je jedna z najväčších a najnavštevovanejších iránskych atrakcií, ktorá nás vnesie do dôb Grécko - perzských vojen, či čias Alexandra Veľkého. Neďaleko Perzepolisu sa nachádza náš druhý cieľ, významná iránska historická pamiatka - Nekropolis, starobylé iiránske pohrebisko vytesané do skál, ktoré ukrýva pozostatky štyroch  perzských kráľov - z toho dvoch najvýznamnejších, krála Daria I. a jeho syna Xerxa.

8. Deň: Shiraz - Ružová mešita a večer v iránskej rodine
Po raňajkách navštívime jednu prekrásnu mešitu, ktorá je celá umeleckým dielom, mešitu Nasir-ol-molk, alebo tzv. Ružovú mešitu, jednu z najkrajších atrakcií v Shiraze a vôbec jednu z najkrajších mešít v celom Iráne. Najväčšiu popularitu si získala pre svoje jedinečné farebné vitrážové okná, ktoré jej dodávajú neskutočnú atmosféru a veľkolepú mozaikovú výzdobu nie len v interiéri, ale ale aj v exteriéri. Od cirkevného sa presunieme k svetskému a navštívime typickú iránsku historické vilu Naranjestan palác, alebo palác Quavam, ktorú dala kedsi postaviť a vlastnila bohatá kupecká rodina Quavam, jedna z najvplyvnejších a najbohatších rodín v Iráne na prelome 18. a 19. st.. Od vily sa presunieme k nemenej zaujímavému Komplexu Zand, ktorý pozostáva z Citadely, mešity, kúpeľov a úžasného bazáru. Určite sa Vám bude páčiť celý komplex, ale ten iránsky bazár, teda presnejšie obrovské trhovisko v monumentálnej orientálnej budove Vás dostane. Perzské koberce, orientálne koreniny, ručne vyrobené výrobky, starožitnosti, no doslova orient v plnej kráse. Na záver dňa nás čaká ešte niečo milé a príjemné a hlavne opäť typicky iránske. Stretnutie a posedenie na večeri  v typickom iránskom dome u iránskej rodiny, kde sa naučíme a ochutnáme niečo nové z iránskej kuchyne. Po večeri odchod na hotel, noc v hoteli v Shiraze.

9. Deň: Posledný deň v iránskej atmosfére
Posledný deň si vychutnáme individuálne voľno v Iráne, po ktorom ná čaká večer odchod na letisko a nočný let.

10. Deň: Irán sa stáva našou najkrajšou spomienkou

Prílet a návrat na Slovensko v dopoľudňajších hodinách.

Aj tieto pamiatky a atrakcie  Iránu Vás čakajú
Dych berúca orientálna architektúra perzských palácov, skvostné až rozprávkové kráľovské špeky, tradičný iránsky bazár, tradičná iránska dedina, krajina niekdajšej Perzie, pravé perzské koberce 

Na zájazde do Iránu cestujeme " Slow travel "
Precítime Irán cez perzskú architektúru a luxus, vôňu korenín, ruch iránskeho bazára aj večerou v iránskej rodine.


Prečo cestovať do Iránu 
Irán, skutočný Orient, absolútna odlišnosť, odkaz Perzskej ríše, pozostatky dávnych čias, dych berúce bohatstvo, umelecké i materiálne, v modernom Teheráne, vo výzdobách kráľovských palácov a mešít, na strane druhej jednoduchosť a dobrosrdečnosť obyčajných ľudí. Vydajte sa spoznávať Irán a spoznáte pravú chuť Orientu všetkými zmyslami sýtou paletou farieb, tónov a krás, ktorých matnú predsatvu zhmotníte do nezabudnuteľných spomienok. Zájazd do Iránu je to pravé orechové sústo duše cestovateľa.


Pre akého cestovateľa je vhodný zájazd Irán - Perzská chuť Orientu
Aj pre náročných, ktorí chcú pocítiť atmosféru starobylej perzskej ríše, orienálneho blahobytu a hodvábnej cesty cez večne živú kultúru a tradície iránskeho národa.

10dní / 9 nocí
Všetky poplatky, vstupy a poistenie s Covid  príplatkom sú zahrnuté v cene zájazdu
Žiadne príplatky k cene zájazdu navyše
First moment zľava do 31.1.2022

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,72 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,53 HRK
Turecká lira  EUR 17,48 TRY
Americký dolar  EUR 1,06 USD

Zobraziť všetky »

Booking