Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Írsko zelený ostrov - poznávací zájazd

Destinácia: Írsko
Kód zájazdu: 1228555
Cena od: 1 130 €
Príplatky od: 199 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

11.08.2022 7 dní First Minute 1 130 € +199 € odlet: Praha letecká

Popis zájazdu

Program:
1. deň »
odlet z Prahy vo večerných hodinách priamo do hlavného mesta Írskej republiky - Dublin, ktoré leží pri ústí rieky Liffey do Írskeho mora. Transfer autobusom smerom na západ ostrova, ubytovanie v hoteli v meste Athlone na rieke Shannon, večera a nocľah.

2. deň »
raňajky, dopoludnia sa vydáme na prehliadku opátstva Clontuskert a následne uskutočníme atraktívny výlet loďou z prístavu Rossaveel na Aranské ostrovy. Trajektom sa preplavíme na ostrov Inis Mór, známy veľkou šikmou kamennou plošinou, obrovskými útesmi na jednej strane a piesočnatými plážami na strane opačnej. Okružná prehliadka autobusom po ostrove. Po návrate trajektom do prístavu nasleduje presun autobusom na ubytovanie (2 noci), večera a nocľah.

3. deň »
raňajky, tento deň prežijeme v oblasti Connemara s úžasne rozľahlou a divokou krajinou, ktorej dominujú dva horské hrebene národného parku. Počas dňa navštívime opátstvo Kyllemore Abbey, jedinečnú romantickú stavbu na brehu jazera, s krásnymi záhradami a obohnanú hradbami. Na programe je i prechádzka v národnom parku Connemara - trasy sú odstupňované podľa náročnosti, a tak si vyberie každý tú svoju. Presun do mesta Galway, ktoré je považované za centrum kultúry a zábavy západného pobrežia Írska. Krátka prehliadka mesta, návrat na ubytovanie, večera a nocľah.

4. deň »
raňajky, presunieme sa oblasťou Burren, ktorá je tvorená zvrásneným vápencovým povrchom, k jednému z najznámejších miest Írska - ikonickým útesom Cliffs of Moher (týčia sa do výšky 200 m v dĺžke asi 8 km). Neďaleko Limericku, na strategickom mieste pri ústí rieky Shannon navštívime stredovekú pevnosť Bunratty Castle. Súčasťou areálu je tiež malý skanzen popisujúci život v Írsku v 19. storočí. Presun na ubytovanie (2 noci), večera a nocľah.

5 deň »
raňajky, dnes uskutočníme okružnú jazdu „Ring of Dingle“ po pobreží rovnomenného polostrova s krásnymi výhľadmi na more, úžasnými scenériami, strmými pastvinami, divokými útesmi, ale i majestátnymi horami. Počas dňa sa zastavíme v malebnom rybárskom mestečku Dingle, na nádhernej piesočnatej pláži Inch, navštívime najlepšie zachované ranokresťanské oratórium v Írsku Gallarus Oratory (staré viac než 1000 rokov a tvarom pripomínajúce obrátenú loď). Následne uskutočníme nenáročnú prechádzku po atraktívnom okolí. Návrat na ubytovanie, večera a nocľah

6. deň »
raňajky, ráno sa prejdeme krásnym parkom a záhradami opátstva Mucross House na brehu jazera Lough Leane. Tu dôjdeme až k malému vodopádu Torc Waterfall. Vrcholom dňa bude návševa najzachovalejšieho románskeho chrámu v Írsku - Rock of Cashel (korunovačné miesto írskych kráľov v 10. st.) v grófstve Tipperary. Uvidíme aj zvyšky obrovskej katedrály a vežový hrad. Rock of Cashel je pamätný aj tým, že ho už v roku 450 navštívil sv. Patrick – patrón Írska. Odchod na ubytovanie, večera a nocľah.

7. deň »
raňajky, dopoludnia sa presunieme do írskej metropoly Dublin. Navštívime národnú katedrálu írskej protestantskej cirkvi – St. Patrick´s Cathedral (dokončená v rokoch 1220 – 1259). Je najväčším chrámom a vďaka veži o výške 43 m je aj najvyšším kostolom celého Írska. Uvidíme tiež ďalšie známe miesta, írsku univerzitu Trinity College (s jej slávnou knižnicou), nábrežie rieky Liffey, O´Connell Street ako i malebnú štvrť Temple Bar (nové kultúrne centrum mesta). Individuálne voľno, transfer na letisko a popoludní odlet do Prahy.

Popis:
Ubytovanie:
6 x v izbách s vlastným príslušenstvom (sprcha a WC) v 2*/3* hoteloch po trase zájazdu.

Stravovanie:
6 x raňajky a 6 x večere (bez nápojov).

Doprava:
Letecká doprava » Praha - Dublin a späť.

Ostatné:
doprava autobusom po Írsku podľa programu, výlet na Aranské ostrovy vrátane trajektu a okruhu autobusom po ostrove, služby slovensky alebo česky hovoriaceho sprievodcu

Povinné príplatky:
letiskové, bezpečnostné a servisné poplatky 199 €/os.

Priplatky:
za 1/1 izbu 200 €, vstupné cca 80 €/os (platí sa na mieste).

Sme členom

Kurzový lístok

Booking