Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského

Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd Madagaskar - kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského, poznávací zájazd
Destinácia: Madagaskar
Kód zájazdu: 1256506
Cena od: 3 557,28 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

29.03.2023 10 dní Last Minute 3 557,28 € +0 € odlet: Viedeň letecká
11.11.2023 10 dní First Minute 3 637,48 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
10-dňový letecký zájazd.

Perex:
Ostrov Madagaskar, kráľovstvo lemurov a Mórica Beňovského. Krajina s nádhernými plážami, s dažďovými pralesmi a rôznymi kultúrami. Spoznajte s nami tento kus čarovnej a nádhernej zeme.

1. deň:
Odlet z Viedne.

2. deň:
Prílet do mesta Antananarivo, presun do hotela, oddych po náročnej ceste. Antananarivo, tiež známe ako Tana, je hlavným mestom. Leží v nadmorskej výške 1400 metrov, obklopené nádherným lesným porastom. Okolie mesta ponúka široké možnosti vyžitia najmä v prírode, nakoľko sa tu nachádza množstvo Národných parkov, kde môžu návštevníci pozorovať zvieratká. Mesto bolo kedysi francúzskou kolóniou, o čom svedčí historické centrum mesta. Prehliadka mesta.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme do oblasti Andasibe, do tropického pralesa, ktorý sa nachádza neďaleko mesta. Po ceste si urobíme zastávku v Mandraka, na plazej farme, kde budeme môcť pozorovať množstvo miestnych endemických druhov plazov. Andasibe je situované na východe ostrova v oblasti Moramanga. Je to malá dedinka obkolesená chráneným dažďovým pralesom. Z mnohých miest sa naskytnú návštevníkom nádherné výhľady na okolitú krajinu. Objavíme lemurí ostrov vo Vakona Lodge, kde uvidíme rôzne druhy lemurov. Večer je možnosť fakultatívnej prehliadky okolia, kde sa nám naskytne možnosť vidieť nočné lemury, stromové žaby, spiace chameleóny (prehliadka je za poplatok na mieste).

4. deň:
Pred nami je ranná prechádzka v rezervácii Anlamazaotra, kde budeme pozorovať lemure Indri, ktoré sú najväčším žijúcim druhom lemurov. Uvidíme však aj iné druhy, ako sú lemury šedé, lemury hnedé a veľké množstvo endemických druhov vtákov. Po návšteve NP návrat do Antananarivo.

5. deň:
Po raňajkách, ak nám čas dovolí navštívime Ambohimanga Royal Hill (UNESCO). Miestny palác je datovaný do 17. st. Mesto Ambohimanga, je bývalým hlavným mestom a do dnešných čias je dôležitým miestom miestnej histórie. Mesto je obklopené pralesom, ktorý bol 250 rokov chráneným miestnymi panovníkmi a zachoval sa až do dnešných čias bez zásahov človeka. Transfer na letisko k miestnemu preletu do Nosy Be.

6. deň:
Pred nami je celodenná prehliadka voňavého ostrova. Navštívime liehovar Ylang-Ylang, mestský trh v Hellville, pozrieme s k posvätnému stromu a k malému vodopádu. Na obed môžeme ochutnať miestne špeciality v lokálnej reštaurácii. Deň zakončíme nádherným západom slnka na Mount Passot, na najvyššom bode ostrova, s panoramatickým výhľadom na niekoľko kráterových jazier.

7. deň:
Dnes nás čaká celodenný výlet loďou na dva ostrovy - Nosy Komba, ostrov lemurov. Po návšteve si vychutnáme obed vo forme pikniku na pláži a presunieme sa na druhý ostrov Nosy Tanikely na popoludňajší čaj. Krásny malý ostrov je klasifikovaný ako ochranné pásmo, ideálne miesto na šnorchlovanie  a potápanie.

8. deň:
Hodinu plavby na juhozápad od Nosy Be sa nachádza jeden z najznámejších ostrovov Nosy Iranja s nádhernými bielymi plážami. Nosy Iranja sa skladá z dvoch menších ostrovčekov: Nosy Iranja Be a Nosy Iranja Kely. Tieto kúsky zeme sú spojené tenkým 2 km dlhým úsekom piesku. Pri odlive využijeme miesto naplno, no pozor na stúpajúci príliv! Poteší nás krása krajiny, tyrkysovo modrá voda obklopujúca lagúnu, ktorá odráža slnečné svetlo a vďaka ktorej sa more leskne. Ostrovy sú tiež dôležitým miestom rozmnožovania korytnačiek jastrabných a vedci v súčasnosti pracujú na projekte monitorovania korytnačiek.

9. deň:
Pred nami je už len rozlúčka s týmto nádherným kútom zeme. Transfer na letisko, odlet do Viedne.

10. deň:
Prílet do Viedne.


Ubytovanie:
3* a 4* hotely, lodge

Stravovanie:
polpenzia, 3x obed

Povinné doplatky:
Prepitné pre miestnych sprievodcov a vodičov 60 EUR/osoba (platí sa sprievodcovi na mieste).

Poznámka:
Zmena programu vyhradená.

Doprava:
Letecká z Viedne s prestupom.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom. Servisné a letiskové poplatky. Transfer BA - letisko - BA. Miestne transfery a miestny prelet. 7x ubytovanie v 3*/4* hoteloch a lodg s polpenziou. 3x obed. Vstupy a výlety podľa programu. Sprievodcu CK a miestneho sprievodcu.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za  1/1. Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Fakultatívne aktivity a cestovné poistenie. Vstupné vízum cca 35 EUR (platba po prílete na letisku).

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,84 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 20,29 TRY
Americký dolar  EUR 1,08 USD

Zobraziť všetky »

Booking