Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Rumunsko a tajuplná Draculova Transylvánia

Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1263039
Cena od: 219 €
Príplatky od: 15 €
Poznávacie zájazdy
Eurovíkendy

Výber termínu

30.08.2023 5 dní First Minute 219 € +15 € autobusová

Popis zájazdu

Popis a program zájazdu:
Navštívte krajinu grófa Draculu, krajinu tajomných hradov a príbehov, očarujúce mestečko Sighisoara, kde nájdete údajný rodný dom Draculu, Most klamárov v Sibiu, krásnu soľnú baňu Salinu Turdu.... a ešte viac !


Program :
1.deň :
odchod zo Slovenska v neskorých večerných hodinách.


2.deň :
prvou zastávkou bude jeden z najúchvatnejších zámkov v meste Hunedoara, kde bol uväznený Dracula. Neskôr navštívite mesto Sibiu, ktoré bolo v roku 2007 hlavným kultúrnym mestom Európy. Prejdete sa po Moste Klamárov, prehliadnete si Veľké a Malé námestie, vežu a Palác Brukenthal..., individuálne voľno.  Neskôr presun na ubytovanie. Nocľah.

3.deň :
po raňajkách navštívite kúpeľné mestečko Sinaia, kde kedysi prichádzala bohatá šľachta za zábavou už pred sto rokmi. Práve tu sa nachádza jeden ohromujúci zámok Peleš – bývalé letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Patrí medzi najkrajšie zámky v Európe a môžete vidieť jeho pompézne zámocké komnaty, ktoré zdobia významné európske umelecké diela a je zariadený skutočne luxusne. Poobede navštívite Draculov hrad Bran. Prehliadnete si romantický hrad a krásnu záhradu.
Poslednou zastávkou bude mesto Brašov, ktorého klenotom je historické centrum s dominantou mesta s Čiernym kostolom, ktorý je najväčšou gotickou katedrálou v juhovýchodnej Európe a priťahuje návštevníkov jednou kuriozitou – z empor visia dole staré orientálne modliace koberčeky. Neobídete ani starú radnicu a množstvo iných pamiatok. Uvidíte pulzujúci život v kaviarňach, elegantných obchodoch, v reštauráciach, ktorých je tu nespočetne veľa.


4.deň :
po raňajkách sa presuniete do očarujúceho stredovekého mestečka Sighisoara. Nájdete tu údajne rodný dom Draculu – Vlada Tepeša, v ktorom je v súčasnosti reštaurácia. Prejdete sa dobovými ulicami, uvidíte hodinovú vežu, ktorá je dominantou mesta a budete mať možnosť vyjsť po 175-tich schodoch ku kostolu nad mestom, kde nájdete nielen školu, ale aj cintorín.  Ďalšou zastávkou bude soľná baňa Turda Salina, ktorá sa zaraďuje medzi najkrajšie turistické destinácie sveta a Business Inside ju dokonca vyhlásil za najkrajšie podzemné jazero na svete. Po prehliadke odchod na Slovensko.

5.deň :
príchod na Slovensko v skorých ranných hodinách.

Približné časy odchodov z jednotlivých nástupných miest:

Nitra - cca o 21:30 hod.
Sereď - cca o 22:00 hod.
Trnava - cca o 22:15 hod.
Bratislava - cca o 23:00 hod.

Zmena programu vyhradená. Pokyny k zájazdu obdrží e-mailom každý objednávateľ zájazdu najmenej 7 dní pred odchodom na zájazd. 

Cena zájazdu zahŕňa:
autobusovú dopravu
2 x ubytovanie v 3* hoteli
2 x raňajky
služby overeného sprievodcu
prehliadku Sighisoari
prehliadku Sinai
prehliadku Brašova
prehliadku Sibiu
poistenie insolventnosti CK

V cene nie je zahrnuté:
obojsmerná miestenka  7 € / osoba ( môžete si vybrať presné miesto na sedenie v autobuse). Miestenky sa dodatočne zajednať nedajú. Prosíme v prípade záujmu si ich zaškrtnúť v objednávkovom formulári a do poznámky uviesť, kde by ste mali záujem sedieť ( napr. na strane šoféra, na strane sprievodcu, ktorý rad...) 
príplatok za jednolôžkovú izbu 35 € / osoba / deň
cestovné poistenie A1 PANDEMIC - 4 € / deň

prípadná pobytová taxa v hoteli cca 2 € / osoba / noc
nástupné miesta a príplatky:
Nitra 8 € (garantovaný zvoz)
Sereď 8 € (garantovaný zvoz)
Trnava 8 € (garantovaný zvoz)
Bratislava 0 € (garantovaný zvoz)
Všetky nástupné miesta budú realizované
soľná baňa Turda Salina 30 LEI / dospelá osoba, 15 LEI / deti, študenti, seniori
zámok Peleš 30 LEI  / osoba - 45 min. prehliadka
zámok Bran  40 LEI / osoba 
zámok Hunedoara  20 LEI / osoba (po skupinovej zľave )


Cestovná kancelária nezodpovedá za presné ceny vstupov, lístkov..., nakoľko sa ceny počas roka menia a CK ich nedokáže ovplyvniť.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,35 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,55 HRK
Turecká lira  EUR 19,48 TRY
Americký dolar  EUR 1,05 USD

Zobraziť všetky »

Booking