Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Tajuplné Rumunsko

Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1276693
Cena od: 399 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

26.06.2023 5 dní Last Minute 399 € +0 € autobusová
21.08.2023 5 dní First Minute 399 € +0 € autobusová
25.09.2023 5 dní First Minute 399 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Popis:
Oradea • Turda • Mediáš • Sighisoara • Brašov • Sinaia • Sibiu • Alba Iulia • Hunedoara

Program:

1. deň:
odchod zo Slovenska v skorých ranných hodinách NON STOP cez Maďarsko do Rumunska. Príchod do mesta Oradea (Veľký Varadín) – prehliadka centra mesta (divadlo, synagóga, hotel Čierny orol), presun do mesta Turda, ubytovanie.

2. deň:
raňajky, návšteva soľnej bane Salina Turda – viac než 100 metrov pod zemou ukrýva unikátny svet, ktorý očarí každého návštevníka. Prehliadka opevnených kostolov v oblasti mesta Mediáš, z ktorých najzaujímavejší je Biertan (UNESCO) – impozantný opevnený gotický kostol. Návšteva stredovekého mestečka Sighisoara (UNESCO) – prehliadka centra mesta (Hodinová veža s orlojom, pravoslávna katedrála, citadela, rodný dom svetoznámeho Draculu). Presun do mesta Brašov, ubytovanie.

3. deň:
raňajky, odchod do horského mestečka Sinaia, kde sa nachádza zámok Peleš – bývalé letné sídlo rumunskej kráľovskej rodiny. Prehliadka zámku, ktorý je považovaný za majstrovské dielo a patrí medzi najkrajšie zámky v Európe. Návšteva romantickému hradu Bran, ktorý je známy ako ,,Draculov hrad“ zo 14. storočia, obklopený krásnou veľkou záhradou. Presun do Brašova - jedno z najnavštevovanejších miest v Rumunsku, ktoré založil Rád nemeckých rytierov už v roku 1211. Prehliadka historického centra s Čiernym kostolom, návrat na ubytovanie.

4. deň:
raňajky, presun do Sibia (UNESCO) – prehliadka tohto stredovekého mesta obklopeného hradbami (Veľké a Malé námestie, veža a Palác Brukenthal, Most Klamárov). Návšteva mesta Alba Iulia, ktorého hlavnou dominantou je hviezdicovitá pevnosť a ktoré je mnohými považované za hlavné mesto Rumunska, ubytovanie.

5. deň:
raňajky, presun do mesta Hunedoara, ktorému dominuje najväčšia rumunská gotická stavba – Korvínov hrad. Krásne zachovaná stavba ponúka honosnú Rytiersku sálu, Radnú miestnosť, kaplnku, pôsobivý padací most, vysoké opory, vnútorné nádvoria a viac ako 50 miestností, ktoré sú preslávené stredovekým umením a nábytkom. V neskorších večerných hodinách príchod na Slovensko.


Stravovanie:
raňajky

Doprava:
autobusová

Zľavy:
Zľava SENIOR 55+: -3%/osoba. Zľava verný klient: -3%/osoba.

Poznámky:
Ceny vstupov sú orientačné, počas roka sa môžu meniť.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 22,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Booking