Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

River Plate - Boca Juniors (poznávací zájazd na 11 dní)

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1284748
Cena od: 3 490 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Športové podujatia

Výber termínu

29.09.2023 12 dní 3 490 € +0 € odlet: Viedeň, Budapešť, Praha letecká

Popis zájazdu

ZAUJÍMAVOSŤ: Boca Juniors dala svetu Diega Maradonu. V drese Riveru zasa rozbiehal svoju kariéru Alfredo Di Stéfano.

PREČO NAVŠTÍVIŤ: Rivalita medzi Riverom a Bocou sa nedá opísať, iba zažiť. Vycestujte s nami na zájazd vášho života a spoznajte čaro Argentíny. Naviac, na 11 dní v Južnej Amerike vám stačí iba 6 dní voľna.

VHODNÉ PRE: fanúšikov argentínskeho futbalu, dobrodružných cestovateľov, milovníkov latinskej Ameriky


KAPACITA ZÁJAZDU: 20 osôb


PROGRAM ZÁJAZDU:
ODLIETAME (piatok, 28. 4.)

Na tento deň ste čakali. Skontrolujte si či máte pobalené všetko potrebné a vidíme sa na letisku.
Od začiatku ste v dobrých rukách. Na letisku vás čaká náš skúsený delegát. Pomôže vám s organizáciou pred odletom a zodpovie vaše otázky.
Ste na palube lietadla a môžete sa uvoľniť. Čaká vás pravé futbalové dobrodružstvo. Zaoceánske lety ponúkajú zázemie, s ktorým prejde príjemne aj dlhší let.
Pristáli sme v Buenos Aires. Nasleduje 11 dní plných zážitkov.


V CENTRE BUENOS AIRES (sobota, 29. 4.)

Hlavné mesto Argentíny si zamilujete hneď od začiatku. Ubytujeme sa pri Avenida 9 de Julio, teda v úplnom centre mesta. Práve tu sa stretli tisícky fanúšikov, aby oslávili svojich futbalových hrdinov z MS. Na celodennú spoznávačku potrebujeme veľa energie. Fanúšikovia steakov a dobrého vína budú v nebi. Argentína je svojou gastroscénou známa po celom svete.
Fanúšikovia kultúry ocenia Teatro Colón, jeden z najslávnejších operných domov sveta. Na Májovom námestí si zase pozrieme budovu Cabildo, centrum Májovej revolúcie v roku 1810, dnes múzeum.
Je toho oveľa viac, no zájazd si chceme užiť a nenahánať sa. Delegát zvolí tempo programu citlivo, aby si ho užil každý v našej skupine.


PRVÝ FUTBALOVÝ ZÁŽITOK: BOCA - RACING (nedeľa, 30. 4.)

Dobrý deň a športu zdar! Superclásico je až o týždeň, no už tento víkend sa hrá "Clásico de Barrio". Boca Juniors privíta na svojom štadióne La Bombonera mestského rivala - Racing Club. Preleteli sme polovicu sveta, tak si užime toľko futbalu, koľko sa dá.
Pred zápasom sa stihneme poprechádzať uličkami San Telmo a návštíviť štvrť Tigre.


SVIATOK PRÁCE PO ARGENTÍNSKY (pondelok, 1. 5.)

Aj v Argentíne sa oslavuje sviatok práce. A veľkolepo. V meste uvidíte sprievody na podporu pracujúcim. Väčšina prevádzok a služieb bude zatvorených. Náš program tomu samozrejme prispôsobíme.


CHCETE VIAC? ZOBERIEME VÁS DO URUGUAJA (utorok, 2. 5.)

Počas pobytu v Buenos Aires je skvelým spestrením výlet do neďalekého Montevidea. Hlavné mesto Uruguaja je vzdialené iba hodinu letu, alebo tri hodiny plavby loďou.
Ubytujeme sa v centre mesta, aby sme mali blízko na najdlhšiu promenádu sveta La Rambla,  pôsobivé Námestie nezávislosti či krásny palác Salvo.


ČAROVNÁ PRÍRODA JUŽNEJ AMERIKY (streda, 3. 5.)

Ak by ste po 15 miliónovom Buenos Aires privítali kľud a prírodu, zoberieme vás na výlet k jazeru Laguna de Rocha.
Pre mestské tipy pripravíme zoznam miest, ktoré sa oplatí vidieť v hlavnom meste. Začneme tržnicami Mercado del Puerto alebo Mercado Agricola, kde ochutnáme miestne dobroty a nakúpime si suveníry pre tých, ktorí nás čakajú doma.


TU SA HRALI PRVÉ MS VO FUTBALE (štvrtok, 4. 5.)

Futbal neobídeme ani v Uruguaji. Vyberieme sa na miestny Estadio Centenario, kde sa v roku 1930 konali prvé majstrovstvá sveta. K štadiónu patrí aj múzeum histórie futbalu.
Dovidenia Uruguaj, vraciame sa späť do Argentíny.


ARGENTÍNSKY VIDIEK (piatok, 5. 5.)

Po týždni v Buenos Aires už budete vedieť kam zájsť na kávu či dobré jedlo. Ak sa vám bude čaro mesta máliť, pripravíme ďalší neobyčajný výlet.
V neďalekej provincii La Pampa nájdete vidiek s nedotknutou prírodou. Skromní a večne usmievaví gauchovia sa na ňom starajú o svoje kone či lamy. Opäť trochu iná a úžasná Argentína. Vrátane skvelého jedla a vína.
Večer sme späť v hlavnom meste. Pre milovníkov tanca a zábavy máme ďalšiu chuťovku. Zajtra sa vydáme do štvrte La Boca, v ktorej vzniklo pravé argentínske tango. Už dnes vám poradíme do ktorého klubu zájasť a užiť si vibrácie najvášnivejšieho tanca na svete.


PREHLIADKA ŠTADIÓNA LA BOMBONERA (sobota, 6. 5.)

Vo vzduchu je cítiť niečo veľké. Blíži sa 259. zápas odvekých rivalov. Aby sme lepšie spoznali históriu zápasu, navštívime štvrť La Boca.
Chudobní obyvatelia tu natierali svoje domy rôznymi farbami, ktoré tu zanechali maliari. Aj preto hrá štvrť všetkymi odtieňmi. A aj preto vzišiel hlavný rival z opačného spektra spoločnosti. River totiž podporuje stredná a vyššia trieda.
Superclásico sa hrá na štadióne Monumental, domovskom stánku Riveru. Aby bol futbalový zážitok dokonalý, vo švrti La Boca si nenecháme ujsť ani prehliadku ikonického štadióna La Bombonera.


DEŇ ZÁPASU RIVER - BOCA (nedeľa, 7. 5.)

Dnes sa zastaví čas a celé mesto bude hovoriť iba o futbale. Od rána budú ulice zaplavené modrožltými dresmi Boci a červenobielymi Riveru.
Zážitok je celý zápasový deň, ktorý strávime medzi fanúšikmi. Budeme jesť, piť a užívať si atmosféru ako domáci.
Včas pred zápasom smerujeme k štadiónu. Čaká nás zápas, ktorý chce vidieť naživo každý futbalový fanúšik.


ĎAKUJEME ARGENTÍNA A DOVIDENIA (pondelok, 8. 5.)

Posledné ráno v Argentíne. Lúčime sa s našim prechodným domovom a odnášame si zážitky na celý život.


SME DOMA (utorok, 9. 5.)

Odlietame v pondelok, no návrat domov máme až v utorok (kombinácia časového posunu a vzdialenosti)
Po prílete vám delegát popraje šťastnú cestu domov a do skorého videnia.


RADI PRIPRAVÍME NA VYŽIADANIE:
transfer na letisko a z letiska vo Viedni
výlet do Montevidea (loďou alebo letecky)
výlet na vidiek v provincii La Pampa
vyšší štandard hotela (počet hviezd, strava)
vstupenku na ďalšie zápasy v Buenos Aires: Vélez Sarsfield – San Lorenzo, San Lorenzo – Defensa y Justicia, Racing Club – Talleres Córdoba, Estudiantes – Vélez Sarsfield
vstupenky na atrakcie v Argentíne a Uruguaji

Dátum zápasu:
7.5.2023

Cena obsahuje:
letenky so všetkými poplatkami, ubytovanie na 10 dní, vstupenky na zápasy River - Boca a Boca - Racing, delegáta, garanciu, infobalíček

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 23,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 22,70 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Booking