Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Tirolsko - svet ľadovcov a vodopádov

Destinácia: Rakúsko, Tirolsko
Kód zájazdu: 425478
Cena od: 285 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

18.07.2019 4 dni 285 € +0 € autobusová

Popis zájazdu

Autobusom bez nočnej jazdy   

VSTUPY A LANOVKY V CENE

1. deň: Domy čiastočne vytesané do skaly a vstup do rokliny Rosengartenschlucht. Visuté chodníky, drevené mostíky, prevýšenie 200 m a približne 2,5 hodinová prechádzka.

2. deň: Hneď ráno vyjdeme autobusom po jednej z top 25 najvyššie položených horských ciest v Európe. 15 km dlhá ľadovcová vysokohorská cesta s priemerným sklonom 11%, známa ako Ötztal Gletscherstrasse, spája obec Sölden s ľadovcovými oblasťami Ötztálskych Alp. Medzi ľadovcami Rettenbach a Tiefenbach prejdeme cez najvyšší cestný tunel Rosi Mittermeier v Európe s dĺžkou 1750 m a pri jeho južnom konci dosiahneme najvyšší bod cesty 2 830 m.n.m.. Tri trojtisícové vyhliadky v jednom stredisku, všetky prepojené lanovkami a my sa vyberáme na dve z nich (tretia je žiaľ v lete uzavretá). Schwarz Schneid (3 340 m.n.m.), nad hornou stanicou lanovky Schwarze Scheindbahn nás čakajú ohromujúce pohľady, ktoré obsahujú nekonečný počet „trojtisícoviek“ plus nádhernú 360 stupňovú panorámu od Dolomitov až po najvyšší vrch Nemecka - Zugspitze. Najväčší a najkrajší vodopád Tirolska Stuibenfall padajúci do hĺbky 159 m. Čaká nás mohutne trieskajúci prúd vody na slnku hrajúci všetkými farbami a päť vyhliadkových plošín v rôznych úrovniach vodopádu.

3. deň: Vysokohorská panoramatická cesta Timmelsjoch Hochalpenstraße, jedna z najvyššie položených spevnených ciest v Rakúsku. Trasa plná skvelých serpentín vrcholí v sedle Timmelsjoch (2 509 m.n.m.) Ötzidorf, rozsiahly skanzen s múzeom, kde môžeme nahliadnuť do príbytkov a života lovcov v čase Ötziho. V neskorých popoludňajších hodinách návšteva najväčšieho termálneho sveta o rozlohe 50 000 m2 v Tirolsku. Aqua Dome s excelentným wellnessom. Neobvyklá architektúra zo skla a kameňa, ale i bohatá ponuka vonkajších bazénov so soľou, vodopádmi, svetom pre deti, saunou v skalnej trhline s akustickými a svetelnými efektami (otvorené do neskorých nočných hodín).

4. deň: V lyžiarskom stredisku Ötztalských Alp skončila naháňačka filmárov „bondovky“ za perfektným miestom pre natáčanie akčných scén (James Bond) filmu „Spectre“ a my sa sem ideme dnes pozrieť. Na hornej stanici lanovky na Gaislachkogel (3 058 m.n.m.) nájdeme ľahkú konštrukciu zo skla a ocele, novú panoramatickú reštauráciu. Cez zavesený most z vrcholu Gaislachkogel sa dostávame na strechu budovy a vychutnáme si 360 ° výhľad, ako predstaviteľ Jamesa Bonda - Daniel Craig, na neuveriteľnú alpskú scenériu. Návrat vo večerných hodinách.  

 

CENA ZAHŔŇA: Autobusovú dopravu, 3x ubytovanie v 3* hoteli s raňajkami, ÖTZTALCARD (lanovky, Aqua dome, Ötzidorf...),
sprievodcu CK, poistenie proti insolventnosti.

CENA NEZAHŔŇA: Pobytovú daň v hoteli/penzióne, komplexné cestovné poistenie.

OSTATNÉ DOPLATKY: Za miesto v prednej polovici autokaru 10 €, za 1/1 izbu 85 €.

Sprievodca: Bohuslav Gondár

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,57 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,43 TRY
Americký dolar  EUR 1,13 USD

Zobraziť všetky »

Booking