Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Banánové republiky

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 479619
Cena od: 3 007,90 €
Príplatky od: 460 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.11.2018 14 dní 3 450 € +460 € odlet: Viedeň letecká
22.11.2018 14 dní 3 450 € +460 € odlet: Viedeň letecká
21.03.2019 12 dní 3 007,90 € +460 € odlet: Viedeň letecká
06.05.2019 12 dní 3 007,90 € +460 € odlet: Viedeň letecká
11.08.2019 12 dní 3 108 € +460 € odlet: Viedeň letecká
31.10.2019 12 dní 3 153,50 € +460 € odlet: Viedeň letecká
28.11.2019 12 dní 3 007,90 € +460 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Štyri exotické krajiny, ktoré sú na Slovensku stále populárnejšie. Tento zájazd predstavuje ideálnu dovolenkovú kombináciu. História v Guatemale, príroda v Nikarague, moderný eko turizmus v Kostarike a biznis svet v Paname. Od pobrežia Tichého oceánu až po Karibik na Vás čakajú zážitky a poznanie nového sveta.

Program:


1. deň:
Odchod na letisko a odlet na západ. Najprv prelet ponad veľkú mláku, ktorý zakončíme pristátím v metropole Salvadoru, kde budeme mať tranzitný nocľah.

2. deň:
Odchod na hranicu s Guatemalou. Cestou sa osviežime čerstvými ananásmi. Panoráma hlavného mesta GUATEMALA CITY. Živá metropola, najväčšie mesto v strednej Amerike so 7 miliónmi obyvateľov má vždy čo ponúknuť. Autentickosť v priamom prenose. Minimum turistov, maximum poznania. Pouliční umelci, priateľská atmosféra a prekonávanie mýtov o nebezpečnosti Strednej Ameriky. Oddych na horskom salaši a ochutnávka miestnej bravčovej šunky. Salaš v Guatemale? .

3. deň:
Prebudenie v raji. Panajachel a jazero ATITLAN. Celodenný výlet, plavba po jazere, krátky trek, jazero, sopky, tradičné suveníry. Návšteva piatich mestečiek na brehu jazera a tradičné tuktuky. V každom meste sa hovorí iným jazykom a tradičný kroj u domácich nesmie chýbať ani pri práci.

4. deň:
Doobedňajší relax a odchod smer ANTIGUA: bývalé hlavné mesto na svahoch legendárnej sopky Vulcan de Agua. Kto nebol v Antigue, nebol v Guatemale. Najobľúbenejšie mesto v krajine len ťažko nájde konkurenciu na kontinente. Bohaté koloniálne dedičstvo, desiatky bazilík, útulných reštaurácií a jadeit na každom kroku.

5. deň:
Fakultatívny ranný odchod na sopku PACAYA. Aktívna sopka pripomína mesačnú krajinu. Vyjdeme na sopku pešo či na koni? Kto sa na sopku fyzicky necíti, ostane relaxovať v nádhernej stredovekej Antigue.

6. deň:
Smer Nikaragua. Poďme po stopách Sandina a známej revolúcie, ktorá sa podobala tej kubánskej. Kto bol vlastne Sandino a kto bol Somosa? Návšteva miestneho malecónu. Nikaragua je pripravená presvedčiť nás, že má čo ponúknuť, a mnohí ju označujú za klenot strednej Ameriky. Po kvalitných cestách sa presunieme z druhého najväčšieho mesta v Strednej Amerike do koloniálnej GRANADY.

7. deň:
Granada tradične. Ráno na konskom povoze, výlet loďkou okolo ostrovov na druhom najväčšom jazere v Latinskej Amerike. Jazero NIKARAGUA. Poobede nazrieme do jedného zo siedmych legendárnych otvorov do pekla a pokúsime sa vstúpiť do lávových tunelov na úpätí vulkánu, kde často vidieť tarantuly. Neminieme ani známy trh.

8. deň:
Národný park MOMBACHO. Prejdeme sa okolo kráterov a uvidíme aj následky explózií. Viete čo je to implozívny kráter? Povieme si všetko o miestnej flóre, faune, endemitoch. Uvidíme aj leňochoda? Bohatá príroda a skvelá káva. Kávu z miestnej plantáže samozrejme aj ochutnáme a potom si fakultatívne pozrieme kávové plantáže z vtáčej perspektívy prostredníctvom závesnej lanovky, ktorú milujú deti aj seniori. Ochutnajte skvelý miestny včelí med. Večer odpočinok v Granade.

9. deň:
Odchod z Granady- Čaká nás ostrov Ometepe a jeho dve sopky. Aktívny Concepcion a spiaci Maderas. Múzeum miestnej predkolumbovskej kultúry. Kto tu žil a prečo si vybral ostrov OMETEPE? Punta Jesus Maria s naplavenými, tisíce rokov starými úlomkami keramiky a nezabudnuteľný výhľad na ostrovné vulkány. Ojo de Agua: lagúna s liečivou vodou zláka aj ľudí, čo sa neradi kúpu. Brehy jazera Nikaragua sú ako stvorené na kúpanie vo vlnách sladkého mora. Trajektom do RIVAS. Alternatívna večerná návšteva u miestneho odborníka na holenie.

10. deň:
Odchod na hranice s Kostarikou. Príchod do najekologickejšej krajiny sveta. Pobrežie Tichého oceánu a relax v Guancaste.

11. deň:
Relax a oddych po náročnom cestovaní, ale tým aktívnejším pobrežie ponúka úžasné možnosti vodných športov a rybolovu. Pláže Tichého oceánu priamo pred hotelom. Dokonale si oddýchneme.

12. deň:
Priehrada ARENAL je najväčšou vodnou plochou v krajine. Nádherné scenérie nás zavedú do mesta LA FORTUNA. Najfotografovanejší vulkán v krajine ARENAL je jednou z desiatich najaktívnejších sopiek v Amerike. Spustíte sa cez dve doliny na kilometer dlhom lane? Zvládli to aj osemdesiatnici. Nechajte sa prehovoriť. Úžasné, intenzívne aktivity Kostariky vystrieda pohoda večerných sopečných termálnych prameňov.

13. deň:
Cesta k závesným mostom, pod nami nič a pred nami v diaľke výhľad na Arenal. Prechádzka po pralesnom chodníku. Kostarika žije ekológiou. Prechod do hlavného mesta SAN JOSE. Možnosť pozrieť si jedno z najkrajších múzeí zlata na svete.

14. deň:
Ranný odlet do PANAMA CITY. New York Strednej Ameriky, alebo mesto, kde sa zdanlivo všetko točí okolo prieplavu. Nie je to však tak. V Paname nájdete v jednom meste hneď dve koloniálne pamiatky – mestskú hrádzu Amador a most Las Americas, stovky mrakodrapov a ruch ulíc veľkomesta. Rozlúčka so Strednou Amerikou vo veľkom štýle na 66. poschodí.

15. deň:
Posledné potulky mestom a odlet domov.

16. deň:
Prílet do Európy.

Cena zahŕňa:

 • medzinárodnú letenku do Salvadoru a späť z Panama City
 • prelet Guatemala – Managua
 • prelet San José - Panama
 • slovenského sprievodcu
 • raňajky na časti Nikaragua-Kostarika-Panama
 • prenajatú dopravu počas celého pobytu s Vašim šoférom
 • 14 x ubytovanie v hoteloch strednej triedy (miestne 3*-4*) v dvojposteľových izbách
 • poznávací program podľa popisu
 • najlepšie poistenie proti insolventnosti
 • asistenčné služby CK
 • letiskové transfery v strednej Amerike


Cena nezahŕňa:

ostatnú stravu, letiskové poplatky, vstupné do pamiatok a atrakcií, fakultatívne výlety a aktivity, osobné výdaje


Krajiny

Zobraziť všetky »

Počasie

Nikaragua
dnes:   31 °C
Guatemala
dnes:   24 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,43 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 7,32 TRY
Americký dolar  EUR 1,17 USD

Zobraziť všetky »

Booking