Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Okolo Ženevského jazera

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 630703
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Turistika

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Rámcový program zájazdu:

1. deň:
V skorých ranných hodinách odchod z Bratislavy do Brna (2. nástupné miesto). Pokračujeme cez Nemecko do Švajčiarska. V podvečer si prezrieme historické centrum druhého najväčšieho a najbohatšieho mesta Švajčiarska Bazileja, kde nás okrem iného upúta katedrála a prekrásne stredoveké domy, ktoré ju obklopujú. Prídeme na ubytovanie, nocľah.

2. deň:
Po raňajkách sa vypravíme k brehom Neuchâtelského jazera a zastavíte sa v meste Neuchâtel s monumentálnym zámkom a zoskupením budov a fontán z 16.-18. storočia, v meste, odkiaľ sa vysiela oficiálne tikanie presného švajčiarskeho času. Ako na dlani uvidíme celý Jurský kantón s jeho troma jazerami, Bernského Alpy a masív Mont Blanc z Chaumontu - domáce hory Neuchâtelu s rozhľadňou, kam nás vyvezie príkra panoramatická ozubnicová dráha. V La Chaux de Fonds, rodisku hodinárskeho priemyslu, sa pokúsime poodhaliť tajomstvo výroby švajčiarskych hodiniek. Navštívime najprestížnejšie hodinárske múzeum na svete s unikátnymi 3.000 exponátmi ako historických, tak najmodernejších časomerných zariadení. Cestou sa budeme kochať prírodnými krásami tzv. Hodinkového údolia , krajinou Jury a Ženevského jazera. Pred dojazdom na ubytovanie v priesmyku Les Mosses sa zastavíme v rozkošnom až rozprávkovom mestečku Murten s hradbami a vyhliadkami. Večera, nocľah.

3. deň:
Po raňajkách pôjdete priesmykom, a potom horskou oblasťou Pays d 'Enhaut. Cez snáď najkrajšie švajčiarske mestečko Gruyeres, vyhláseného centra výroby syrov, prídeme do sladkého kráľovstva v Broc, kde sa pri exkurzii v čokoládovni dozvieme o jej výrobe, a tiež budeme môcť ochutnať tento originálny sladký suvenír. Potom nás privíta nádherné mesto Lausanne ,týčiace sa na niekoľkých terasách nad Ženevským jazerom. Hlavné mesto kantónu Vaud ponúka pestrú zmes historických pamiatok s dominantnou katedrálou, múzeami, kaviarňami a parky, a tiež neopakovateľné pohľady na okolité prírodné panorámy. V neskorom popoludní si vychutnáme čarovnú jazernú atmosféru pri plavbe z Lausanne do klimatických kúpeľov Vevey, pri jasnom počasí dohliadneme až na Mont Blanc. Počas krátkej prechádzky zaspomíname na slávneho Ch. Chaplina, českého študenta Jana Palacha a taktiež Henriho Nestlé, zakladateľa svetoznámej čokoládovne Nestlé. Večer návrat na ubytovanie, večera.

4. deň:
Po raňajkách pôjdeme do kozmopolitného mesta so sídlom medzinárodných organizácií Ženevy, ktorého pýchou sú okrem iného rozľahlé parky s fontánami, sochami, altánky a kaviarňami. Počas prehliadky mesta sa presvedčíme o neuveriteľnej výške tunajšieho vodotrysku, pripomenieme si Alžbetu Rakúsku nazývanú Sissi, ktorá tu bola zavraždená, i miestneho rodáka J. J. Rousseaua. Lodný výlet nám umožní uvidieť vily prominentov, najkrajšie záhrady a parky v najbohatšej časti mesta. Vracať sa budeme cestou pozdĺž brehu jazera. Ešte raz sa budeme venovať Lausanne a jeho známe a tiež vraj najmalebnejšej mestskej pobrežnej časti Ouchy, kde okrem iného navštívime jedinečné Olympijské múzeum s parkom, ktoré bolo opätovne otvorené po rozsiahlej rekonštrukcii. Večer sa vrátime na ubytovanie, večera.

5. deň:
Po raňajkách si pozrieme najfotografovanejší švajčiarsky hrad Chillon, vypínajúci sa na strmom skalnatom ostrohu nad vodami Ženevského jazera. Odtiaľ sa loďou vydáme do susedného Montreux, často označovaného za srdce ženevskej riviéry . Z mesta odídeme ozubnicovou železnicou, ktorá šplhá úžasnou horskou krajinou do nadmorskej výšky 2.045 m. Na vrcholku Rochers de Naye sa budeme kochať pohľadom na rozľahlú hladinu Ženevského jazera a vrcholky švajčiarskych i francúzskych Álp. Rochers de Naye sa stalo domovom najroztomilejších zvieratiek hôr - svišťov. V siedmich parkoch tvoriacich Raj svišťov môžete uvidieť na 14 druhov svišťov z Európy, Ázie a Ameriky a vďaka kamerám nahliadneme až do ich nôr. Milovníci vôní a farieb môžu navštíviť alpskú záhradku La Rambertia s tisíckou druhov alpských rastlín a kvetov. V podvečer nastúpite do vlaku, ktorý nás zavezie späť do Montreux, odkiaľ sa vydáme na cestu domov.

6. deň:
Príchod do Brna v doobedňajších hodinách , následne transfer do Bratislavy .

Názor CK:
Okrem iného uvidíte tieto miesta: BAZILEJ - NEUCHÂTEL -CHAUMONT - HODINÁRSKE MÚZEUM LA CHAUX DE FONDS - MURTEN - GRUYERES - ČOKOLÁDOVŇA V BROC - LAUSANNE - VEVEY - ŽENEVA - OUCHY - OLYMPIJSKÉ MÚZEUM - HRAD CHILLON - MONTREUX - ŽELEZNICE A SVIŠTE NA ROCHERS DE NAYE

Cena zahŕňa:
dopravu klimatizovaným autobusom ,4x ubytovanie v dvojlôžkových izbách , 4x raňajky , 3x večere , služby sprievodcu.

Cena nezahŕňa:
Jednoposteľová izba (os / pobyt) - 100€, komplexné cestovné poistenie.

Poznámky a informácie:
CK si vyhradzuje právo zmeny programu.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Počasie

Francúzsko
31.3.:   13 °C
Švajčiarsko
31.3.:   14 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,65 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,42 HRK
Turecká lira  EUR 6,22 TRY
Americký dolar  EUR 1,14 USD

Zobraziť všetky »

Booking