Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Vstup do raja

?Vstup do raja - obrázok č. 11 ?Vstup do raja - obrázok č. 1 ?Vstup do raja - obrázok č. 2 ?Vstup do raja - obrázok č. 3 ?Vstup do raja - obrázok č. 4 ?Vstup do raja - obrázok č. 5 ?Vstup do raja - obrázok č. 6 ?Vstup do raja - obrázok č. 7 ?Vstup do raja - obrázok č. 8 ?Vstup do raja - obrázok č. 9 ?Vstup do raja - obrázok č. 10 ?Vstup do raja - obrázok č. 12 ?Vstup do raja - obrázok č. 13 ?Vstup do raja - obrázok č. 14 ?Vstup do raja - obrázok č. 15
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 906842
Cena od: 2 448 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

21.11.2018 12 dní Last Minute 2 448 € +4 € odlet: Varšava letecká
26.12.2018 12 dní First Minute 3 648 € +4 € odlet: Varšava letecká
02.01.2019 12 dní First Minute 3 151 € +4 € odlet: Varšava letecká
23.01.2019 12 dní First Minute 2 556 € +4 € odlet: Varšava letecká
13.02.2019 12 dní First Minute 2 580 € +4 € odlet: Varšava letecká
06.03.2019 12 dní First Minute 2 496 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

Program:

Polostrov Le Morne Brabant • vulkán Piton de la Fournuaise • vodopád "Nevestin závoj" a "Byvolí nos" • odpočinok v tyrkysovej lagúne • tropická džungľa a architektúra • zaujímavé vodné športy • prechádzka po dne oceánu, presklená ponorka • vulkanická kaldera


Deň 1
Zájazd je organizovaný s leteckou dopravou z Varšavy. V prípade Vášho záujmu je možné dokúpiť letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na overenie, nejedná sa o nadväzujúci let).
Zraz na letisku F. Chopina vo Varšave, pri stanovisku CK 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla. Aktuálne letové poriadky sledujte na .
Prelet na Maurícius s prestupom na jednom z európskych letísk.


Deň 2
Po prílete transfer do hotela. Ubytovanie vo vybranom hoteli podľa začiatku ubytovacieho dňa. Voľný deň na aklimatizáciu a opaľovanie.


Deň 3
Po raňajkách sa vydáme do jednej z najkrajších botanických záhrad (v Pamplemusses) na južnej pologuli, ktorá zaberá plochu takmer 37 ha. Odporúčame zhliadnuť krásne exempláre Viktorie kráľovskej, vodné rastliny vyskytujúce sa predovšetkým v povodí Amazonky, nazvanej indiánmi "vodnými taniermi". Potom návšteva Múzea cukru. Počas návštevy múzea sa zoznámime s históriou Maurícia a uvidíme proces výroby cukru. Budeme mať možnosť ochutnať rôzne sladkosti a najlepší rum na ostrove. Následne prejazd do Port Louis. Návšteva hlavného mesta ostrova - Port Louis. Prehliadku začneme u Aapravasi Ghat - skupiny budov zapísaných na zozname Svetového kultúrneho dedičstva UNESCO, ktoré v rokoch 1849 - 1923 slúžili ako vstupná brána pre ekonomických migrantov z Indie. Do dneška sa zachovala hlavná brána, bývalá nemocnica a časť obytných budov. Následne sa vydáme do Blue Penny Museum, venované histórii a umenia ostrova. Zbierka obsahuje starožitné námorné mapy, obrazy, sochy, rytiny a známky, vrátane príkladov známych poštových známok v hodnote jedného a dvoch centov vydaných v roku 1847 na Mauríciu. Tieto známky, vytlačené v množstve 500 kusov technikou hĺbkotlače, sú považované filatelistami za jedny z najcennejších na svete a mimoriadnosť im dodáva fakt, že s najväčšou pravdepodobnosťou zostalo len 27 exemplárov na celom svete. Následne návšteva slávnej promenády Caudan Waterfront a prejazd k pevnosti Fort Adelaide (poznáme ako Citadela). Z pevnosti z roku 1834 sa rozprestiera nádherný výhľad na hlavné mesto a hory Moka. Na záver dňa uvidíme Eureka House z 19. storočia, koloniálny dom postavený v roku 1830. Nachádza sa pri rieke Moka a je príkladom bohatstva aristokracie. Má 109 dverí a okien. V súčasnej dobe je múzeom, ktoré je krásne začlenené do záhrady anglického štýlu. Neďaleko sa nachádza vodopád. Návrat do hotela, večera, prenocovanie. (Trasa cca 60 km)


Deň 4
Po raňajkách sa vydáme na Trou-aux Cerfs - vyhasnutý kráter sopky a najvyšší bod mesta Curepipe. Vedci sa domnievajú, že sa vulkán môže každú chvíľu prebudiť. Potom pôjdeme k sopečnému jazeru Ganga Talao v nadmorskej výške cca 600 m, u ktorého sa nachádza najposvätnejšie miesto hinduistického náboženstva na Mauríciu, chrám zasvätený Šivovi. Ďalším miestom bude Gris Gris - najjužnejší bod ostrova, kde sa majestátne vlny oceánu prudko rozbíjajú o sopečnej útesy. Na záver dňa návšteva La Vanille Crocodile Parku. Je to malebná a idylická prírodná rezervácia ležiaca na ploche viac ako 3,5 ha. Môžeme sa tam stretnúť s krokodílom nílskym, obrou korytnačkou a krásnymi motýlmi. Návrat do hotela, večera, prenocovanie. (Trasa cca 100 km)


Deň 5
Po raňajkách sa vydáme na rozprávkový výlet katamaránom. Budeme mať možnosť pozorovať pobrežie rajského ostrova z pohľadu oceánu. Plávame na sever od Maurícia k rozprávkovým ostrovom Flat Island a Ilot Gabriel. Možnosť šnorchlovania a kúpania v Indickom oceáne. Na palube katamaránu bude servírovaný obed formou barbecue (kuracie mäso, ryba, šaláty). Počas celej plavby je k dispozícii neobmedzená konzumácia nápojov (voda, džúsy, nealkoholické nápoje, pivo, miestne víno). Návrat do hotela, večera, prenocovanie.


Deň 6
Po raňajkách začneme prehliadku návštevou v najzápadnejšej časti ostrova - na polostrove Le Morne Brabant. Toto očarujúce miesto bolo v roku 2008 zapísané na zozname UNESCO. Pre záujemcov možnosť trekkingu na horu (vo voľnom dni) a obdivovanie nádherného výhľadu na Maurícius. Následne prejazd do okolia pohoria Chamarel. Zaujímavosťou tohto miesta je krajina hýriaca mnohými pastelovými farbami. Celok tvoria nádherný obraz vytvorený priamo prírodou. Okolie Chamarel je známe vďaka pestovaniu kávy. Následne uvidíme neďaleký 100 m vysoký vodopád Chamarel. Potom budeme pokračovať krásnou trasou cez oblasť Národného parku Čiernej rieky (Blafl River Gorges) - posledného pôvodného lesa na Mauríciu. Zastávka na vyhliadkovom mieste, na najzelenejšom mieste na ostrove. Návrat do hotela, večera a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)


Deň 7
Voľný deň na oddych, kúpanie a opaľovanie.


Deň 8
Raňajky v hoteli a ranný let na ostrov Réunion. Prílet okolo 11:00 hod., začiatok výletu. Neuveriteľne zelený rajský ostrov Réunion, to je predovšetkým slnko, tyrkysový oceán, krásne zátoky, plantáže ananásu a vanilky a tropická džungľa plná divokých orchideí a rastlín, ktoré sa nikde inde nevyskytujú. Nájdeme tu aj osviežujúce vodopády, sopky a lávové polia. Prehliadku ostrova Réuniona začneme v meste Salazie, ktoré sa nachádza v krásnom údolí uprostred banánových plantáží. Cestou budeme obdivovať nádherný výhľad na hory, robustné, masívne svahy, malebné vodopády, vrátane slávneho "nevestinho závoja" a dole neuveriteľne zelené, rozľahlé tropické lesy a v slnku zrejúce banány, ktoré treba rozhodne ochutnať. Prechádzka mestečkom, počas ktorej uvidíme malý historický kostolík. Prejazd do pôvabnej, malebnej dedinky Hell-Bourg, ktorá je známa svojou pestrou, kreolskou architektúrou. Pre záujemcov možnosť ochutnať fantastickú kreolskou kuchyňu. Na spiatočnej ceste zastávka na vyhliadkovom mieste a výhľad na okolité hory. Návrat na pobreží a prejazd do hotela. Ubytovanie, voľný čas na oddych, večera a prenocovanie. (Trasa cca 150 km)


Deň 9
Po raňajkách sa skoro ráno vydáme na neobvyklú vyhliadkovú trasu, aby sme obdivovali majestátne vrcholy a krátery. Začneme výhľadom zo špeciálnej plošiny na malebnú dedinku Grand Bassin. Následne zídeme z hlavnej cesty a vydáme sa do Nez de Boeuf (Byvolí nos), kaňonu, ktorý je v skutočnosti vnútrom starej sopky. Prejdeme cez Plaine des Sables malou, ale veľmi farebnou rovinou na úpätí sopky, ktorá je mesačnou krajinou. Následne zastavíme pri krátera Commercon. Neskôr nás čaká zastávka na vyhliadkovom mieste Pas de Bellecombe (v nadmorskej výške 2311 m). Z tohto 300 metrového okraja možno vidieť prekrásny výhľad na slávnu sopku Piton de la Fournaise. Popoludní navštívime multimediálne múzeum Cité du Volcan, kde uvidíme krátky film v technológii 4D. Následne prejdeme jedinou cestou pretínajúcou ostrov k dedine Piton Sainte Rose. Pre obyvateľov Réunionu je to zvláštne miesto. Po vulkanickej erupcii v roku 1977 láva dosiahla až do tohto bodu, ale zastavila sa priamo pred miestnym kostolíkom a tým ho nezničila. Miestni ľudia veria, že je to jednoducho zázrak. Na spiatočnej ceste uvidíme svahy stuhnutej lávy v južnej časti ostrova. Návrat do hotela, večera. (Trasa cca 250 km)


Deň 10
Po raňajkách vchádzame do centrálnej časti ostrova, aby sme videli slávnu kalderu (Cirque de Cilaos) a mesto postavené v sopečnej kaldere. Kaldery na ostrove Réunion sú impozantnými sopečnými údoliami, na vonkajšej strane obklopené masívnymi horami. Cesta do kaldery Cilaos je nezabudnuteľnou prechádzkou vinutou cestou, uprostred obrovských hôr do srdca ostrova. Tento deň uvidíme tiež najkrajšiu pláž Réunionu - La Grande Anse. Návrat do hotela, večera. Tento deň pre záujemcov možnosť ranného letu vrtuľníkom (15 minút - cca 100 EUR / osoba).


Deň 11
Po raňajkách vysťahovanie z hotela a transfer na letisko. Než tam prídeme, tak sa najprv vydáme na vyhliadkové miesto Maida, ktoré sa nachádza v nadmorskej výške 2190 m, aby sme videli nádherný výhľad na najdivokejšiu z troch kalder - Cirque de Mafate. Následne návšteva hlavného mesta ostrova St. Denis. Zastavíme sa na promenáde zvanej Barachois. Uvidíme masívne útesy pri vjazde do mesta, pamätník Rolanda Garrosa, staré delá, ktoré kedysi strážili pobrežie ostrova a centrum so slávnym trhom so suvenírmi. Odlet na Maurícius. Ubytovanie v hoteli, večera a prenocovanie.


Deň 12
Skoro ráno transfer na letisko. Spiatočný let do Poľska.


Upozornenie k programu
Na ostrove Réunion v dôsledku horských trás, strmých svahov a veľmi vinutých a úzkych ciest budeme cestovať v klimatizovaných automobiloch typu van, idúcich paralelne za sebou. Môžu pojať osem osôb a skupina bude rozdelená do dvoch áut. Všetky objekty budú navštívené spoločne a počas poznávacích výletov sa bude delegát v automobiloch striedať.
Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Popis hotela:

Poloha
Hotel sa nachádza v meste Moint Choisy, v severozápadnej časti ostrova. Leží medzi dvoma slávynmi nádhernými plážami - Moint Choisy (cca 500 m od hotela) a Troux Aux Biches (cca 800 m od hotela). Neďaleko hotela je množstvo obchodov, zastávok taxi, požičovní áut, zmenární a potápačských centier. Rušné mesto Grand Bay je vzdialené iby 5 km. Transfer z letiska trvá cca 1 hodinu 30 minút.

Izby
Štandartné izby sú vybavené balkónom alebo terasou, kúpeľňou, individuálne nastaviteľnou klimatizáciou, telefónom, satelitnou TV, trezorom, minibarom (za poplatok) a sušičom vlasov.

Miestna kategória
***

Vyššie uvedený text je prekladom z poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Výlety po okolí:

Odporúčame využiť fakultatívne výlety, počas ktorých spoznáme dve najobľúbenejšie aktivity na Mauríciu: parasailing a chôdzu po dne oceánu v priehľadnej helme naplnenej vzduchom.
Milovníci zvierat si môžu zaplávať s delfínmi, prieskumníkov pozývame na trekking k vodopádom Les Sept Cascades.
Teplé vody Indického oceánu sú nádherným miestom na pokojné popoludnie strávené na katamaráne, ale aj na preskúmavanie podvodného sveta koralových útesov a potopených lodí.
Rybárov pozývame na lov obrovských merlinov a bucľatých bonitov. S trochou šťastia možno tu tiež vylovit zelenozlatú rybu - delfín.


Cena:

Základná cena zahŕňa: let pravidelnou linkou na Maurícius a do Varšavy (s prestupom na jednom z európskych letísk), transfery: letisko - hotel - letisko, program (pozri nižšie), vnútorné lety podľa programu, letiskové taxy, ubytovanie vo vybranom hoteli (7 nocí na Mauríciu, 3 noci na Réunione), stravovanie podľa programu, služby poľského zástupcu počas odbavenia a sprievodcu - vedúceho skupiny počas výletov, balík poistenia TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).


Základná cena nezahŕňa: fakultatívne výlety pre záujemcov (ako je uvedené v popise), ďalšie jedlá a nápoje a iné osobné výdavky. Náklady na účasť v programe (povinný poplatok na mieste) sú vo výške cca 235 EUR / osoba a zahŕňajú: vstupenky, plavbu katamaránom, odletové poplatky, sprievodcu a prepitné.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Počasie

Reunion
včera:   23 °C
Maurícius
dnes:   28 °C

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,87 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,43 HRK
Turecká lira  EUR 6,45 TRY
Americký dolar  EUR 1,15 USD

Zobraziť všetky »

Booking