Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Španielsko - od Andalúz po Andalúziu

Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 2 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 6 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 13 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 4 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 16 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 1 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 3 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 5 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 7 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 8 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 9 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 10 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 11 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 12 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 14 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 15 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 17 Španielsko - od Andalúz po Andalúziu - obrázok č. 18
Destinácia: Španielsko
Kód zájazdu: 991583
Cena od: 704 €
Príplatky od: 4 €
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

30.09.2019 8 dní Last Minute 704 € +4 € odlet: Katovice letecká
30.09.2019 8 dní Last Minute 749 € +4 € odlet: Varšava letecká
07.10.2019 8 dní Last Minute 704 € +4 € odlet: Katovice letecká
07.10.2019 8 dní Last Minute 713 € +4 € odlet: Varšava letecká

Popis zájazdu

TV
Popis hotela:

Hotely: *** nachádzajúce sa mimo navštevované miesta


Izby: dvojlôžkové a trojlôžkové izby (trojlôžková izba je zvyčajne dvojlôžková izba s prístelkou), všetky s vlastnou kúpeľňou a WC, často s telefónom a TV


Vybavenie: hotelová reštaurácia a bar


Strava: kontinentálne raňajky a servírovaná večera

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.


Ostatné:

Obsluha skupiny v systéme TOUR GUIDE
Jedná sa o bezdrôtový elektronický systém sprevádzania skupín, ktorý umožňuje zákazníkom pohodlnú formu komentovanej prehliadky.


Cena:

Základná cena zahŕňa: prelet charterovým lietadlom, letiskové taxy, prejazdy klimatizovaným autokarom počas poznávacej časti, ubytovanie v hoteloch (pozri nižšie): 7 nocí alebo za príplatok 14 nocí, stravovanie: raňajky a večere, turistický program (pozri nižšie), služby poľského sprievodcu (počas pobytu na Costa del Sol služby delegáta), poistenie TU Europa Standard (úrazové poistenie a liečebné náklady, trvalé následky, asistenčné služby a poistenie batožiny).

Základná cena nezahŕňa: vstupné, poplatky za miestneho sprievodcu, systém Tour Guide, nápoje k večeriam a iné osobné výdavky. Orientačná cena vstupeniek, služieb miestnych sprievodcov, systému Tour Guide - cca 150 EUR / osoba (povinný poplatok sa platí sprievodcovi formou balíčku). V tejto sume nie sú zahrnuté fakultatívne výlety (ceny sú uvedené v programe zájazdu).

Názov zájazdu v poľskom jazyku: Hiszpania - Od Andalus do Andaluzji
Kód zájazdu: HAAProgram:

Granada - posledná bašta Maurov • Córdoba - stredoveké hlavné mesto chalifátu • Sevilla - hlavné mesto Andalúzie s nádhernou gotickou katedrálou • Cádiz - prístav založený Féničanmi • Punta Europa na Gibraltári • Dva dni pobytu na Costa del Sol! • pre záujemcov možnosť stráviť ďalší týždeň na pobreží Costa del Sol

Deň 1
Zraz pri stanovisku Rainbow 2 hodiny pred plánovaným odletom lietadla na jednotlivých letiskách. Aktuálne letové poriadky sledujte na . Transfer do hotela v okolí Málagy. Vo večerných hodinách večera a prenocovanie. Klienti, ktorí priletia do Málagy v neskorých večerných hodinách, nemajú v tento deň večeru.

Deň 2
Po raňajkách prejazd na Gibraltár - polostrov s dĺžkou iba 6 km, ktorý je malou britskou enklávou na Pyrenejskom polostrove. Majte prosím svoj doklad totožnosti v príručnej batožine!!! V programe prejazd mikrobusmi na Punta Europa s nádherným výhľadom na Afriku. Následne výjazd na gibraltársku skalu, jediné miesto v Európe, kde žijú opice vo voľnej prírode, vstup do jaskyne sv. Michaela a následne odchod do mesta. Vo voľnom čase odporúčame možnosť nákupu na Main Street (Gibraltár je obchodnou bezcolnou zónou). Po Gibraltári sa cestuje minibusmi alebo taxíkmi s anglicky hovoriacimi vodičmi - sprievodcami. Celá skupina sa schádza pri určitej turistickej atrakcií, kde nás počas prehliadky prevedie poľsky hovoriaci sprievodca zájazdu. Večera a prenocovanie v okolí Cádizu.
(Trasa cca 250 km)

Deň 3
Po raňajkách prejazd do Cádizu, kedysi najväčšieho prístavu Španielska. Uvidíme starý prístav, pobrežné opevnenie a široké prímorské uličky (alamedas), rovnako ako úzke uličky starého mesta s novou katedrálou. Prejazd v smere Sevilly. Na začiatku prechádzka štvrťou Santa Cruz (bývalou židovskou štvrťou) - dôjdeme k najväčšej gotickej katedrále v Európe, ktorej neoddeliteľnou súčasťou je jeden zo symbolov mesta - veža Giralda, ktorá bola založená na základoch maurského minaretu. Následne prejdeme do štvrti El Arenal ležiaca pri rieke Guadalquivir, kde sa nachádza najdôležitejšia aréna v Španielsku - Plaza de Toros de la Maestranza a Zlatá veža (Torre del Oro, 12hraná veža z maurskej doby) ležiaca pri promenáde Krištofa Kolumba. Večera a prenocovanie v hoteli v okolí Sevilly.
(Trasa cca 160 km) Pre záujemcov plavba loďou (cca 17 EUR / osoba).

Deň 4
Po raňajkách návšteva najznámejšieho námestia Sevilly - Plaza de Espana. Následne prejazd do Córdoby. Staré mesto budí dojem, akoby sa tu zastavil čas: úzke dláždené uličky, tajomné zákutia a kované železné brány, to všetko nás zavedie späť do stredoveku. Medzi najzaujímavejšie pamiatky patrí Mezquita (čiže Veľká mešita, stavaná od 8. storočia) a Puente Romano, rímsky most cez rieku Guadalquivir. Prejazd do hotela v okolí Granady, večera a prenocovanie. (Trasa cca 350 km) Pre záujemcov možnosť účasti vo flamenco večeri (cca 30 EUR / osoba).

Deň 5
Po raňajkách odporúčame prechádzku kľukatými uličkami v centre mesta: Alcaceria (arabský bazár), gotická katedrála (zvonku) s kráľovskou kaplnkou. Potom uvidíme poslednú baštu Maurov - Alhambru, majstrovské dielo architektúry charakteristické svojou veľkolepou kompozíciou priestoru, vody, svetla a dekorácie (majte prosím svoj doklad totožnosti v príručnej batožine). Odporúčame tiež prechádzku nádhernou štvrťou Albaicín, z ktorej uvidíme krásny panoramatický výhľad na Alhambru s pohorím Sierra Nevada v pozadí. Prejazd na pobreží Costa de Sol, večera a prenocovanie. (Trasa cca 130 km)

Deň 6 – 7
Po raňajkách prejazd na pobrežie Costa de Sol. Ubytovanie v jednom z hotelov. Čas na odpočinok, opaľovanie a kúpanie. Upozornenie! V niektorých termínoch sa môže hotel nachádzať mimo prímorské letovisko.
Pre záujemcov odporúčame fakultatívny výlet do Rondy (cca 50 EUR / osoba) alebo výlety do bielych dedín v pohorí Sierra Nevada (cca 45 EUR / osoba).

Deň 8
- Klienti, ktorí sa vracajú do Poľska - vysťahovanie, transfer na letisko v Malage. V prípade skorého ranného odletu do Poľska nedostane klient raňajky.
- Klienti pokračujúci v pobyte na pobreží Costa del Sol - po raňajkách vysťahovanie, voľný čas. Popoludní transfer do vybraného hotela na pobreží Costa del Sol (v niektorých termínoch doprava letecky).

Upozornenie k programu
- Poradie realizácie bodov programu môže byť zmenené alebo obrátené.
- Sprievodca nesprevádza po múzejných objektoch.

Vyššie uvedený text je prekladom poľského originálu, ktorý je neoddeliteľnou súčasťou zmluvy o zájazde. Chyby v preklade vyhradené.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,88 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,39 HRK
Turecká lira  EUR 6,30 TRY
Americký dolar  EUR 1,10 USD

Zobraziť všetky »

Booking