Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Barcelona a pobrežie Costa Brava

Destinácia: Španielsko, Katalánsko (Barcelona)
Kód zájazdu: 1328998
Cena od: 899 €
Príplatky od: 190 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

13.07.2024 8 dní Last Minute 899 € +190 € odlet: Viedeň letecká
31.08.2024 8 dní First Minute 899 € +190 € odlet: Viedeň letecká
14.09.2024 8 dní First Minute 899 € +190 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Popis:
pobyt pri mori + Barcelona modernistická • Barcelona gotická • Barcelonské fontány • kláštor Montserrat • Cadaqués • Figueres • Girona • Besalú

1. deň:
možný transfer z Bratislavy na letisko do Viedne (za príplatok), odlet z Viedne, prílet do Barcelony, transfer do hotela na pobreží Costa Brava/Maresme, ubytovanie, individuálne voľno, večera.

2. deň:
raňajky, celodenný výlet do Barcelony – Barcelona gotická – prehliadka stredovekých pamiatok historickej časti mesta, ktorá je ohraničená na jednej strane Las Ramblas a na strane druhej Passeig Picasso, výstavnými triedami ubiehajúcimi od Plaza Catalunya k mori. „Gotická štvrť, exteriér katedrály sv. Eulálie, štvrť El Born, kostol Santa Maria del Mar, voľný program s možnosťou návštevy „Poble Espanyol – španielskej dediny – jedinečného skanzenu na úpätí vrchu Montjuic, návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

3. deň:
raňajky, výlet do Girony s krásnymi románskymi kostolmi, arabské kúpele, gotická katedrála Santa Maria de Girona a kláštor z románskeho obdobia. V Girone sa natáčali i niektoré scény zo seriálu Hra o tróny. Presun do Besalú – nádherného stredovekého mesta s románskym kostolom Sant Vicenc, návrat na ubytovanie, večera, nocľah.

4. deň:
raňajky, výlet ku kláštoru Montserrat a panoramatická cesta vnútrozemím Katalánska, večera, nocľah.

5. deň:
raňajky, výlet do Cadaqués, malebného prístavného mestečka, obklopeného prírodnou rezerváciou Cap de Creus, nádhernou krajinou, ktorá je perlou katalánskeho pobrežia. Toto miesto si obľúbilo veľa umelcov. V zátoke Port Lligat leží Dalího dom, kde umelec žil a tvoril. Presun do Figueras – slávne Teatro – Museo Dalí, ktoré Dalí vo svojom rodnom meste založil, večera, nocľah.

6. deň:
raňajky, v poludňajších hodinách odjazd do Barcelony – Barcelona modernistická – najznámejšia stavba architekta Gaudího – chrám Sagrada Família (exteriéry). Panoramatická cesta mestom k bývalej aréne býčích zápasov, Arc de Triomf, Placa Catalunya, Passeig de Grácia s Gaudího domama Casa Batlló a Casa Milá, Placa d´Espanya, Palau Nacional, pamätník Kolumba. Individuálne voľno, možnosť návštevy L´Aquaria – jedno z najväčších morských akvárií s 80 m dlhým tunelom, kde môžete pozorovať podmorský svet. Vo večerných hodinách účasť na jedinečnom večernom predstavení pod šírym nebom – Barcelonské fontány, v nočných hodinách návrat na ubytovanie, nocľah.

7. deň:
raňajky, individuálne voľno, kúpanie, večera, nocľah.

8. deň:
raňajky, transfer na letisko, odlet z Barcelony, prílet do Viedne, možný transfer do Bratislavy.

Stravovanie:
polpenzia

Doprava:
letecká

Poznámky:
Poradie aj deň konania výletov je plne v kompetencii španielskej strany.

Zľavy:
Zľava SENIOR 55+: -3%/osoba. Zľava verný klient: -3%/osoba.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 24,77 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 34,98 TRY
Americký dolar  EUR 1,07 USD

Zobraziť všetky »

Booking