Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Z džungle na Saharu - Pygmejovia a Čad

/uploads/galleries/7346/13399.jpg Stretnutie s kráľom - osobne dlhé roky mnohých poznáme. Kto má krajšiu Prastaré kráľovstvá a ich zvyky. Kamerun navštevujeme dlho. Bude sa vám páčiť Západný Kamerun - zvyky sa menia každým dňom Dedinka pygmejov - väčšina ľudí netuší, že toto sa dá ešte v 21. storočí zažiť Aj v džungli ste s BUBO v bezpečí. Toto je 5 hviezdičkový zážitok Učiteľka v škôlke? Ďalší neznámy BUBO kmeň. Foto Marcel Staroň Dedinky, ktoré zaniknú. Je ohromné privilégium zažiť ich Mestský vodovod tu nie je. Chodí sa do potoka Viac čítajte v blogoch Luba Fellnera Deti tancujú do neskorej noci a chytajú africký rytmus Bubáčka Andrea cíti, že toto je jej prapodstata. No podprsenku si dole nedala. My sme už proste uzav Zhasíname, no spomienky nám ostanú aj pre ďalšie generácie Z džungle do najlepšieho hotela v krajine. Luxusu sa dotkneme v N´Djamene v Radissone a odletíme dom
Destinácia: Kamerun
Kód zájazdu: 1333626
Cena od: 5 690 €
Príplatky od: 760 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

09.10.2024 19 dní First Minute 5 690 € +760 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Slovo exotika vystihuje Kamerun a nie pláže na Bali. Až keď ste tu tak pochopíte význam exotickej krajiny. Všetko je iné. Ako z rozprávkovej knižky o Afrike a predsa naživo. Sultáni, králi a šamani, každý z nich má zastúpenie v spoločnosti a každý ich rešpektuje. Prírodné národy v pralesoch Afriky a v oblasti Sahelu. Podporte miestny turistický ruch vašou prítomnosťou a neposielajte peniaze do bezduchých kampaní s názvom „Pomôž Afrike“.

1. deň:
Prílet do Doualy, najväčšieho mesta Kamerunu, kde aj prenocujeme. Exotická pasová kontrola, kontrola očkovacieho preukazu a vonku nás čaká dusný, vlhký vzduch metropoly Douala. Ekonomické centrum krajiny a zároveň najväčší prístav.

2. deň:
Západný Kamerun je synonymom viacerých hrdých černošských kráľovstiev a ukrýva okrem iného aj pamiatky, ktoré sú pod ochranou UNESCO. Dnes prejdeme do mesta BAFOUSSAM a pred mestom navštívime chefferie BANJOUN, kde si pozrieme palác a múzeum. Vo Foumbote navštívime miestny farebný trh a na záver skončíme v Koutabe.

3. deň:
FOUMBAN: je moslimským kráľovstvom a tak samozrejme navštívime sultánov palác a umelecké centrum. Poobede prejdeme do BAMENDY, ktorá je v jednej z dvoch anglicky hovoriacich provincií Kamerunu a dlhodobo sa snaží o svoju nezávislosť. Vedeli ste, že Francúzi tu používali napalm na likvidáciu miestneho obyvateľstva? Svet to vôbec nezaujímalo...zaspomíname si na dni francúzskej nadvlády, delenia krajiny a rivalitu medzi anglicky a francúzsky hovoriacimi miestnymi obyvateľmi.

4. deň:
Dnes nás čaká palác postavený v koloniálnom štýle v BAFUTE, kde možno zažijeme aj tradičné tanečné predstavenie. V umeleckom centre nakúpime posledné suveníry a presunieme sa do hlavného mesta krajiny YAOUNDÉ vo východnom Kamerune. Na rozdiel od Doualy je Yaoundé vzdušné, priestranné a príjemne chladné mesto v nadmorskej výške 750 metrov.

5. deň:
Národný park MEFOU, kde v chránenom prostredí žijú šimpanzy a gorily. Máte tu jedinečnú príležitosť pozrieť sa im do očí v ich prirodzenom prostredí. Nemáte chuť na tie nádherné ananásy, ktoré sú všade pozdĺž cesty?

6. deň:
Skoro ráno vyrazíme do husto zalesneného východného Kamerunu k rieke DJA a po lesných chodníčkoch, na kanoe po rieke Dja sa dostaneme do dediny Pygmejov. Títo maličkí obyvatelia džungle dodnes žijú pôvodným životným štýlom lovcov a zberačov. Ich svet je rovnaký, ako za paleolitu a moderná doba ohrozuje jeho existenciu. Spolu s nimi budeme zbierať med, ovocie, kôru stromov, ktorú používajú na liečenie. Na vlastnej koži spoznáte ich každodennú rutinu.

7. deň:
Rezervácia DJA je súčasťou svetového dedičstva UNESCO a je neuveriteľné, ako málo bielych ľudí ju navštevuje. Jednu noc v DJA strávime v stane…jednoducho iná možnosť tu nie je. Neuveriteľné dni, neuveriteľné zážitky. Niečo je v ostrom protiklade s našim konzumným svetom. V Dja nie sú žiadne výdobytky modernej doby, buďte pripravení, zabudnite na všetko a používajte vrodený inštinkt.

8. deň:
Návrat do Yaoundé, osviežujúca sprcha a oddych.

9. deň:
Dokúpime zásoby a vlakom sa presunieme na sever. Noc strávime vo vlaku.

10. deň:
Sme v NGAOUNDERE: najväčšom meste moslimského severu. V miestnej katolíckej misii si odložíme veci a pôjdeme na stretnutie s obyvateľmi kráľovstva IDOOL, kde využijeme blízku prítomnosť kráľa. Ak nám dovolí, tak sa s ním aj najeme.

11. deň:
POLI: hlavné mesto Faro, trhový deň, ktorý navštevujú nomádi Mbororo. Po rušnej atmosfére trhoviska preplavíme rieku Faro. Začneme platiť nigérijskými peniazmi a stúpame do neznámych hôr ALANTIKA. Našim cieľom je animistický kmeň Koma, ktorý žije v týchto izolovaných horách a uctieva lebky svojich otcov. Miestni šamani nás uvedú do čarov a mágie. Noc strávime spolu s touto zaujímavou komunitou v malých chatrčiach v osamelých horách Kamerunu. Vystúpite so sprievodcom tak, ako minulý rok až do nigérijskej dediny? (Bez víz!)

12. deň:
Ráno sa okúpeme v horskom prameni a pokračujeme v treku do hôr k izolovanej komunite Pwipa. Miestni ľudia videli len veľmi málo cudzincov a noc strávená v ich dedine bude zážitkom.

13. deň:
Po raňajkách pomôžeme našim animistickým hostiteľom v ich každodennej práci a poobede zídeme do dediny Tchamba, preplavíme rieku. Zážitky za posledné dva dni nemá na Slovensku nikto. Zdolali ste pohorie Alantika.

14. deň:
Čaká nás severný Kamerun, kde džungľa definitívne zmizla a nastupuje oblasť Sahelu. Našim cieľom je brána na sever GAROUA.

15. deň:
V tieni pohoria Rumsiki, ktoré spolu s Alantikou tvorí hranice s Nigériou, sa dostaneme na tradičné trhy, kde sa stretáva živelná čierna Afrika z juhu s konzervatívnymi kmeňmi severu a kde je zároveň aj najlepšie safari Kamerunu.

16. deň:
Národný park WAZA. Slony, antilopy, mačky... na chvíľu zaspomíname na safari vo východnej a južnej časti čierneho kontinentu.

17. deň:
Celodenný výlet k Čadskému jazeru, ktoré leží utopené v púšti. Poplavíme sa na tradičných trstinových loďkách, vyskúšame rybačku, ale hlavne si budeme užívať atmosféru tohto kúta Afriky. Hranica štyroch afrických krajín, život, ktorý sa nemení po stáročia. Jazero žije svojim vlastným životom. V roku 1908 skoro vyschlo, dnes sa mu opäť darí. Pre mnohé hrochy a krokodíly je to posledná voda a potom už len piesok.

18. deň:
Dnes nás čaká trochu byrokracie na hraniciach s Čadom, prekročíme hranice v KOUSSERI a dostaneme sa do hlavného mesta NDJAMENA. Málo navštevované hlavné mesto púštnej krajiny Čad, ktorá je z veľkej časti neprístupná. Čiernu Afriku tu postupne vytláčajú berberské kočovné kmene. V N'Djamene sa s Afrikou rozlúčime a odletíme domov.

19. deň:
Odlet a prílet domov.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking