Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Rumunsko - Jedinečná delta Dunaja s pobytom pri mori

Destinácia: Rumunsko
Kód zájazdu: 1302897
Cena od: N/A
Príplatky od: N/A
Poznávacie zájazdy
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

Je nám ľúto, ale tento zájazd bol už vypredaný a neobsahuje žiadne termíny. Vyberte si prosím iný zájazd.

Popis zájazdu

Úvod:
8-dňový letecký zájazd.


Perex:
Rumunsko je krajina, ktorý oplýva horami, zeleňou, morom ako aj krásnymi pamiatkami v malebných mestách ako je Konstanta, Mangalia, Tulcea, o ktorej sa hovorí, že je tiež bránou ku delte Dunaja. Spoznáte aj kúsok z Bulharska a jeho pevnosti, zámky, útesy Yaylata a tretie najväčšie mesto Varna a zároveň si užijete aj pobyt pri mori.

Program:
1. deň:
Transfer do Viedne a odlet do Bukurešti. Po prílete nás čaká prehliadka mesta. Navštívime prezidentský palác Cotroceni, druhú najväčšiu budovu sveta po americkom Pentagone – dnešný Parlamentný palác a tretím bude Kráľovský palác, ktorý sa stal domovom Národného múzea umenia. Zastavíme sa pri hrobe Ceausesca, odfotíme známy Víťazný oblúk, Patriarchov palác i s katedrálou a vychutnáme starobylú štvrť Lipscani. Ubytovanie v Bukurešti.

2. deň:
Raňajky. Presun do mesta Konstanta, kde absolvujeme pešiu prehliadku mesta. Vychutnáme si pohľad z minaretu najväčšej mešity v Rumunsku Machmudija na celé mesto, prezrieme najväčšiu rímsku mozaiku na svete s rozlohou 700m štvorcových, odfotíme symbol mesta – budovu Casina na prímorskej promenáde, či historický Janovský maják alebo sochu rímskeho básnika Ovidia, ktorý sem bol poslaný do vyhnanstva. Fakultatívne návšteva Delfinária. Pokračovanie do mesta Mamaia s krátkou prehliadkou a pobytom pri mori a následným presunom do mesta Tulcea, označovaného ako brána k Dunajskej delte. Ubytovanie

3. deň:
Deň začneme plavbou na lodi po Dunajskej delte, s možnosťou pozorovania pelikánov, kormoránov, volaviek a iného vodného vtáctva. Po vylodení nás čaká výstup k nápisu Tulcea, krátka prehliadka centra mesta a po obedňajšej prestávke návšteva pevnosti Halmyris a starobylej tradičnej lipovanskej dedinky Slava Rusa. Ubytovanie.

4. deň:
Po raňajkách presun do južnej časti provincie Dobrudža, kde nás čaká dôkladná prehliadka mesta Mangalia. Ešte predtým sa zastavíme pri monumente Tropaneum Traiani zo začiatku 2.storočia, ktorý dal cisár Traján vztýčiť na znak dobytia Dácie a komplexe šiestich kláštorov Monastic de la Besarabi. Ubytovanie v rezorte pri mori.

5. deň:
Raňajky. Dnes nás čaká celodenný výlet do Bulharska. Začneme pri pôsobivom majáku Shabla, v susednej obci Tyulenovo si prezrieme nádherné útesy a Tuleniu jaskyňu a cesta nás zavedie ešte okolo útesov Yaylata. Prehliadka pevnosti Kaliakra a zámočku Balchik pre rumunskú kráľovnú Máriu. Zastavíme sa aj pri letnom sídle bulharských kráľov – paláci Evsinograd s prekrásnymi záhradami a navštívime skalný kláštor Aladzha. Na záver nás čaká prehliadka tretieho najväčšieho bulharského mesta Varna. Návrat späť na ubytovanie do Rumunska.

6. deň:
Voľný čas pri mori, možnosť fakultatívnych výletov.

7. deň:
Voľný čas pri mori, popoludní presun do Bukurešti, podvečerná prehliadka mesta, ubytovanie.

8. deň:
Dokončenie prehliadky hlavného mesta, odlet do Viedne, autobusový transfer do Bratislavy.


Ubytovanie:
Ubytovanie v 3* a 4* hoteloch

Stravovanie:
Raňajky


Doprava:
Letecká


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA - letisko - BA. Všetky miestne transfery. 7 x ubytovanie s raňajkami v 3* a 4* hoteloch. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Vstupy. Stravu a nápoje mimo uvedeného. Pobytovú taxu. Cestovné poistenie.

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking