Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Kirgizsko, Kazachstan, Uzbekistan (Tadžikistan)

Kirgizsko je síce moslimskou krajinou, ale islam okolo seba nebudete takmer vnímať, teda s výnimkou /uploads/cover_foto/KatkaLiskova_Uzbekistan_DSCF6485-1_1.jpg Kirgizský Biškek v sebe stále ukrýva najväčšiu Leninovu sochu strednej Ázii. Celkovo má spomedzi vše Niektoré miesta akoby sa nezmenili a ostali zaseknuté v čase. Presne takéto pocity budete mať sem ta Pod pohorím Alatau leží hlavné mesto Kirgizska a na hory vidíte z mnohých miest Birškeku. Aj vďaka n Námestie Ala Too v centre Biškeku je stále miestom spoločenského života, kde sa stretávajú ľudia. Kirgizský šašlík na drevenom uhlí a miska čaju. V jednoduchosti sa skrýva genialita a Kirgizsko vás Manasov pamätník sa týči pred historickým múzeom na mieste, kde kedysi stála obrovská socha Lenina. Námestie bolo založené na oslavu víťazstva nad nacistickým Nemeckom. Dodnes tu horí večný oheň a nav Miestny pán v tradičnom klobúku predáva obrazy na trhu v centre mesta. Nájdete si tu aj vy ten svoj, Orientálna krása v Biškeku nie je žiadnym prekvapením. foto: Tomáš Kubuš - BUBO Dáte v Kirgizstane prednosť čaju alebo miestnemu koňaku? Každý si tu vyberie presne to čo mu bude vy BUBO transfer nás sprevádza počas celej cesty v Kirgizsku a vďaka nemu uvidíme viac! foto: Katarína Minaret Burana sa stal kirgizským symbolom Hodvábnej cesty a kto na neho vylezie ten má krásnu panor Kirgizské jazero Issyk Kul má prezývku stredoázijská Titicaca a obklopujú ho zasnežené hory Tian Šan Na brehu jazera Issyk Kul sa nebudeme vedieť vynadívať na všetky tie krásne horské panorámy medzi kt Kirgizské hory patria k mimoriadne krásnej kulise počas cestovania touto dobrodružnou krajinou. Návšteva jurty s domácimi neďaleko Issyk Kul, kde predávajú čerstvé aj údené ryby. foto: Tomáš Kubuš Almaty je dnes jedným z najmodernejších miest strednej Ázie a kedysi dokonca bolo hlavným mestom obr Zenkova katedrála v Almaty je pýchou mesta a dodnes je najväčšou drevenou stavbou mesta, ktorá tu st Prezidentský park v centre Almaty je oázou pokoja, ktorú si sem prichádzajú vychutnať domáci na prec Kazašská metropola Almaty s fantastickým trhoviskom. Ochutnáte ťavie mlieko alebo koninu? Tu spravít Jednu noc strávime v nočnom vlaku medzi Almaty a Šimkentom a uvidíme krásne ranné výhľady na krajinu Kazachstan a jeho moderná výstavba v Parku nezávislosti v meste Šimkent, ktoré si budeme vedieť poro Kazachstan je obrovská, no stále nepoznaná krajina a jej mapa visí v modernom parku v Šimkente. Vede Pri fontáne na Námestí nezávislosti v Taškente sa nám naskytne aj takýto pohľad na bociany, ktoré pa Tadžický Chudžand poznal Kýros Veľký aj Alexander Veľký a dodnes má neskutočnú patinu históriu, ktor Bazár Pandžšanbe je jeden z najväčších v meste a jeden z najzaujímavejších v celej krajine. Samozrej Tradičné pochutiny nájdete práve na tomto trhu a určite si z neho niečo odnesiete aj domov, aby vám
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333633
Cena od: 2 395 €
Príplatky od: 411 €
Poznávacie zájazdy

Výber termínu

08.09.2024 8 dní First Minute 2 395 € +411 € odlet: Viedeň letecká
06.10.2024 8 dní First Minute 2 395 € +411 € odlet: Viedeň letecká
04.04.2025 8 dní First Minute 2 545 € +411 € odlet: Viedeň letecká
05.06.2025 8 dní First Minute 2 545 € +411 € odlet: Viedeň letecká
16.07.2025 8 dní First Minute 2 545 € +411 € odlet: Viedeň letecká
08.09.2025 8 dní First Minute 2 545 € +411 € odlet: Viedeň letecká
06.10.2025 8 dní First Minute 2 545 € +411 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Exkluzívna krátka cesta do Strednej Ázie, ktorá bude pre každého príjemným spestrením nudného týždňa. 4 krajiny za 8 dní a zážitky na ďalších 80.

1. deň:
Odlet z Európy smer Centrálna Ázia. 
Prečítajte si už teraz o 

2. deň:
Prílet do kirgizského BIŠKEKU (bývalého Frunze) a začiatok stredoázijskej exotiky. Vydáme sa naprieč kirgizskou krajinou k druhému najväčšiemu alpínskemu jazeru sveta (po Titicace): ISSYK KUL. Okúpeme sa v jazere s panorámou zaľadnených vrcholkov Ťan Šanu? Takú krásu ste určite nečakali. Prejdeme sa mestečkom Cholpon-Ata, kam kedysi prúdili zástupy turistov z celého Sovietskeho zväzu, no dnes dýcha prázdnotou. Neďaleko jazera pohľadáme vzácne petroglyfy a domáci s tradičnými kalpakmi budú ponúkať kumys a churuty. BURANA: minaret z 11.storočia, na ktorý sa dá vyliezť a prvý krát pocítime závan Hodvábnej cesty, ktorá nám zaplní myseľ. Viete, čo sú balbaly? Návrat do Biškeku, kde si vychutnáme prvú večeru. Dáte si k lagmanu či šašlíku misku čaju, alebo radšej kirgizský koňak?

3. deň:
BIŠKEK: Mesto plné stromov, parkov, nekonečných alejí, ale i obrovského Lenina, ktorý bude pripomínať nedávnu minulosť regiónu. Kam sa stratil z hlavného námestia Ala Too a kto ho dnes nahradil? Prejdeme sa Panfilovým parkom, uvidíme ortodoxný kostol, ktorý prežil aj Stalinove besnenie a pri prezidentskom paláci si rozpovieme pohnutú politickú históriu krajiny. Zasnežené štíty nad mestom aj socha slávneho rodáka Čingiza Ajtmatova. Viete, kam chodia klásť vence svadobčania? Po dokonalej prehliadke hlavného mesta odchádzame na sever do susedného Kazachstanu. KAZACHSTAN: Najbohatšia a najväčšia krajina Strednej Ázie (50x väčšia než SR a 9. najväčšia na svete). Obrovská krajina nás privíta zvlnenou krajinou, ktorú si zamilujeme na prvý pohľad. Večerný príchod do Almaty a prvá prechádzka mestom.

4. deň:
ALMATY: Mesto jabĺk je dnes najvýznamnejšie a najkrajšie mesto krajiny, kde pod tvrdou rukou Nursultana Nazarbajeva žije vedľa seba niekoľko desiatok národností. Porovnáme si Kazachov s Kirgizmi a ponoríme sa do ulíc kazašskej metropoly. Zelený bazár je pastvou pre oči. Odváži sa niekto ochutnať kazi? Alebo si radšej vypijete dúšok šubatu, tradičného ťavieho mlieka? Panfilovov park plný monumentov, tradičné múzeum hudobných nástrojov a Zenkova katedrála postavená z dreva, ktorá je podľa domácich krajšia než moskovský Vasilij Blažený. Dáme im za pravdu? Monumentálne sovietske pamätníky aj moderné vízie miliónového mesta. Pod Pamätníkom nezávislosti nájdeme prezidentovu ruku a pokocháme sa panorámou okolitých hôr. Odvezieme sa najmodernejším metrom Strednej Ázie? Hlavná tepna mesta Žibek Žoli so svojimi kaviarničkami a reštauráciami je najpríjemnejším miestom, kde sa dá ukončiť dnešný deň

5. deň:
Ráno sa odvezieme za Almaty, aby sme sa nadýchli čerstvého vzduchu nádherných hôr. ŠIMBULAK: Horské stredisko len pár kilometrov za kazašskou metropolou. Ukážeme si slávny štadión Medeu, kde padlo niekoľko svetových rekordov a kam chodia miestni relaxovať s korčuľami na nohách. Odvezieme sa lanovkou až k ľadovcu a prekročíme hranicu 3 000 m n. m.? Takéto moderné stredisko by v Kazachstane nečakal nikto! Poobede nasadneme na vlak a vydáme sa 700 kilometrov na západ do ŠIMKENTU. Za oknami uteká kazašská step a pred nami je noc vo vlaku.

6. deň:
ŠIMKENT: Tretie najväčšie mesto krajiny. Obrovský rozdiel oproti modernej Alma-Ate. Moderný Park nezávislosti s novými monumentmi a obrovskou mapou Kazachstanu verzus socialistické pamätníky s podobizňou Lenina. Ospalá atmosféra mesta, miestny bazár a posledný kumys či plnené somsy. Ďalej putujeme Hodvábnou cestou. Medzi Kazachstanom a Uzbekistanom zažijeme exotický prechod hranice, zameníme si tenge za somy a presunieme sa do TAŠKENTU. Prvý uzbecký bazár a neskutočne sladké ovocie či voňavé koreniny. Ortodoxná katedrála ako vystrihnutá z Kyjeva a na večeru rozvoniavajú šašlíky z geniálnej baraniny.

7. deň:
Celodenný fakultatívny výlet do TADŽIKISTANU. Historický KHUJAND je naplnený tajomstvami, ktoré spoločne odkryjeme. Poznáte niekoho, kto tu bol? Dávno pred nami sa tu zastavil Kýros Veľký, ktorý položil základy mesta, no neobišiel ho ani slávny Alexander Veľký pri svojom ťažení. Aj dnes jeho postavu domáci oslavujú v historickom múzeu v Timurmalikovej pevnosti z 11.storočia. Zastavíme sa na brehu rieky Syr Darya a zaspomíname si na hodiny zemepisu, dozvieme sa, kto vystriedal Lenina v centre mesta, a posedíme si pri tradičnom tadžickom obede v najlepšej reštaurácii mesta. V miestnom bazáre Pandžšanbe sa vrhneme do víru nakupovania. Medresa šejka Masal ad-Dína a fotogenickí Tadžikovia s tradičnými pokrývkami hlavy. Je Khujand najexotickejším miestom našej cesty? Pred odchodom sa zastavíme pri paláci Arbob, ktorý nás atmosférou prenesie do Ruska. Nikto by tu takýto palác nečakal! Návrat do Taškentu.

8. deň:
Odlet a prílet domov.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking