Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Burundi, Rwanda, Konžská demokratická republika

/uploads/usr/10908/zajazdy/rwanda/martinhrnko_gorila_rwanda.jpg Bujumbura - hlavné mesto Burundi na brehu jazera Tanganika Jazero Tanganika - rybári tu ešte lovia tradičnými metódami Burundi - život tu plynie iným tempom Miesto, kde spolu strávili Dr.Livingstone a Stanley niekoľko dní. Na pamiatku tohto momentu je tu od Luboš Fellner na čajovej plantáži neďaleko Nyungwe forest Nyungwe forest - táto oblasť je známa produkciou kvalitného čierneho čaju One and Only Nyungwe forest patrí medzi najštýlovejšie hotely sveta. Luxus je tu štandardnom a skôr Visuté chodníky v korunách stromov v národnom parku Nyungwe. Gueréza angolská je menšia a Je veľká pravdepodobnosť, že stretneme viacero druhov primátov Jazero Kivu ponúka pohľady na neuveriteľné zákutia. Nebudete veriť, že ste v centrálnej Afrike Čajové plantáže nás budú sprevádzať takmer celú cestu Jazero Kivu - budeme kopírovať jeho východnú stranu na ceste do Gisenyi Na brehu jazera Kivu spíme v nádhernom hoteli, priamo na pláži a neďaleko hraníc s Kongom. Čo viac s V uliciach Gisenyi sa cítime bezpečne, ako v celej Rwande Volcano národný park - dlho očakávaný moment a my začíname hľadať horské gorily Volcano národný park - začína sa magická hodinka Volcano národný park - máme privilégium stráviť čas v prítomnosti silverbacka Volcano národný park - sledujeme horské gorily pri ich bežných činnostiach Volcano národný park - dostaneme sa veľmi blízko Volcano národný park - mláďatá nás vnímajú ako bežnú súčasť Volcano národný park - takmer sa ich dotýkame V predhorí Virungy Ruhengeri - tradičné tance v dedine bývalých pytliakov Ruhengeri - miestny medicinman Ruhengeri - vystúpenie spodobňuje ochranu horských goríl Ruhengeri - hlavný tanečník predstavuje silverbacka Rwanda je aj domovom mohutného, rohatého dobytka
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333839
Cena od: 3 690 €
Príplatky od: 120 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

25.09.2024 9 dní First Minute 3 690 € +120 € odlet: Viedeň letecká
16.02.2025 9 dní First Minute 3 810 € +120 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Intenzívna cesta za prírodnými zážitkami. Dva druhy goríl na jednej ceste. Ponorte sa do džungle v Demokratickej republike Kongo a hľadajte gorilu nížinnú, v pralese Nyungwe hľadajte čierno-bielu guerézu a v ikonickom pohorí Virunga stopujte unikátne gorily horské. Vychutnajte si vlnky jazera Tanganyika, doprajte si dúšok čerstvého čaju z rwandských plantáží a zažite živelnosť Afriky. Dokonalá cesta pre milovníkov prírody a Afriky ako takej. Najväčšie gorily v cene.

1. deň:
Odlietame do vytúženej exotiky

2. deň:
Prílet do exotickej krajiny menom Burundi. Pristávame v najväčšom a jednom z dvoch hlavných miest krajiny – Bujumbura. Politickým hlavným mestom je Gitega, ktorá bola aj hlavným mestom burundského kráľovstva pred kolonizáciou a vyhlásením nezávislosti. Vláda odhlasovala v roku 2018 zriadenie Gitegy ako hlavného mesta a Bujumbura ostala ako ekonomické hlavné mesto. My sa z letiska presunieme do nášho hotela. Podľa ostávajúceho voľného času budeme mať program, alebo už len relax v tejto malej krajinke v srdci Afriky. Prvá africká noc na brehu slávneho jazera Tanganyika.

3. deň:
Ráno sa postavíme na breh druhého najhlbšieho, druhého najstaršieho a prvého najdlhšieho jazera na svete. Za pekného počasie je vidieť hory na strane Demokratickej republiky Kongo (DRC), ktoré nám dáva tušiť, že sa nachádzame na dne Veľkej priekopovej prepadliny. Jazero je povestné medzi akvaristami. Prejdeme sa mestom, kde nahliadneme aj miestny trh a skúsime pohľadať rybie unikáty. Mesto je rušné, všade je množstvo chodcov, ktorí idú zdanlivo od nikadiaľ nikam, stretávame mohutné skupiny bežcov. Beh je tu národným športom. Pošlete domov pohľadnicu z tohto málo známeho miesta? Opustíme centrum mesta a zájdeme na vidiek. Medzi rodinnými domami tu stojí skala, ktorá je pre mnohých cestovateľov ikonická. Stojí na nej: Livingstone, Stanley, 25.11.1871. Práve tu boli hosťami miestneho kráľa krátko po tom, ako Morton Stanley našiel Davida Livingstonea po dlhej dobe pátrania neďaleko odtiaľto v tanzánskej dedinke Ujiji. Cesta z mesta začne stúpať a nám sa otvoria výhľady na jazero, údolie a šialených cyklistov, ktorí sa rútia dolu kopcom závratnou rýchlosťou. Nehovoriac o náklade, ktorý na bicykli často vezú. A ako sa dostanú do kopca? Sledujte miestnu zaujímavú dopravu. Prekročíme hranicu a vstupujeme do Rwandy a pokračujeme na hranicu národného parku Nyungwe. Tento park je známy populáciou rôznych druhov primátov. Započúvajte sa do zvukov prírody na pomedzí pralesa a čajových plantáží. RWANDA: krajina so zlým renomé, ktoré si vôbec nezaslúži. Bezpečná, malá a jedinečná krajina, kde na území veľkosti tretiny Slovenska nájdete 4 000 metrov vysoké hory, hustú džungľu, opice a tajomné rovníkové jazerá. Rwanda je srdce Afriky, ktoré bije silno. Veľmi čistá a perfektne zorganizovaná krajina. Vedeli ste, že prezident Kagame v Rwande zakázal používať igelitové tašky? Že je to krajina s najväčším zastúpením žien v parlamente na svete? Na mieste sa dozviete viac!

4. deň:
Skoro ráno odchádzame do pralesa. Národný park NYUNGWE FOREST. Ľudské obydlia nechávame za sebou. Cesta vedie hustým lesom, ktorý je posledným svojho druhu vo východnej Afrike. Práve tu sa láme povodie dvoch mohutných afrických veľtokov – Níl a Kongo. Už dnes absolvujeme prechádzku v hlbokom lese, kde budeme stopovať guerézy angolské, ktoré sa v desiatkach preháňajú v korunách stromov. So sprievodcom a stopárom vstúpime do džungle a budeme hľadať tieto fascinujúce, čierno-biele opice. So šťastím stretneme aj ďalšie druhy. V parku žije 13 druhov primátov, čo je jeden z najvyšších počtov rozličných druhov na svete. Možno začujeme aj vzdialené šimpanzy, ktoré v tomto parku žijú. Habituácia (zvyknutie si na prítomnosť ľudí) ešte nie je tak pokročilá, terén je tu náročný a ľudoopi zachádzajú často hlboko do lesa. My si vychutnáme príjemnú prechádzku a sledovanie gueréz. Opustíme park a smerujeme na hranicu s DRC. Príroda mimo parku je nádherná. Ako prirodzená záhrada, tisícky kopcov s čajovými, banánovými, kávovými plantážami v sýtej zelenej farbe. Prekročíme hranicu so zdĺhavými procedúrami a z Rwandy vstupujeme do Afriky. Živelnosť a jednoduchosť Demokratického Konga je v porovnaní s upratanou Rwandou ako iný svet. Bukavu je mesto na jazere Kivu uprostred vysokých hôr.

5. deň:
Veľmi skoro ráno vstávame, čaká nás úžasný deň strávený v konžskom pralese. Odchádzame na bránu národného parku Kahuzi-Biéga. S rozlohou 6.000km2 je jedným z najväčších národných parkov krajine. Približne 5.400km2 tvorí nížina a iba 600km2 na východe tvorí pohorie, ktoré je súčasťou Albertínskeho riftu – východoafrickej priekopovej prepadliny. Našim cieľom je práve prales v nížine. Tu sa ukrýva jedna z najdôležitejších populácii kriticky ohrozeného poddruhu gorily – gorila nížinná východná (Gorilla beringei graueri). Na rozdiel od gorily nížinnej západnej, nenájdete ich s jednou alebo dvoma výnimkami v žiadnej Zoo na svete. Celá populácia tohto poddruhu žije výhradne v Konžskej demokratickej republike v zopár národných parkoch na juhovýchode krajiny. Sú najväčším poddruhom, väčším ako horská gorila z Virungy. Výzorovo je niekde na polceste medzi západnou a horskou. Celé telo jej pokrýva krátka, hladká srsť, len na ramenách a rukách má akýsi plášť z dlhých chlpov. Samce sa v dobe dospievania taktiež stávajú striebrochrbtými. Žijú v rodinných skupinách od zopár jedincov do 30 členov. Okrem tohto endemitu tu žijú aj šimpanzy a iné primáty. Nájdeme tu aj pralesné slony, byvoly, leopardy a množstvo ďalších. Hlavný cieľ sú dnes však gorily. Podľa toho, kde zrovna rodina večer šla spať, budeme musieť za nimi šliapať pralesom po chodníkoch aj mimo. Vychutnávajte si vôňu jedného z najúžasnejších prostredí na Zemi. Stretnutie s gorilami je dokonalý zážitok a hodina ubehne ako nič. Po tejto dokonalej hodine sa vrátime na bránu a cestou späť do Bukavu budeme spracovávať to, čo sme práve prežili. Večer na brehu jazera kivu, ešte stále v DRC.

6. deň:
Opustíme Bukavu, prekročíme hranice a bydáme sa na cestu na sever. Čaká nás presun pozdĺž jazera Kivu (jedno z najhlbších na svete) cez rozprávkovú oblasť kopcov, plantáží a zahmlených vrcholkov hôr na jeho konžskom brehu. KIBUYE: malebné mestečko, ktoré pripomína skôr talianske Gargano ako Rwandu. Prichádzame do Ruhengeri, mesta pod svetoznámym pohorím Virunga. Pohľad na sopky masívu v zapadajúcom slnku je zážitkom na ktorý sa nezabúda.

7. deň:
Skorý ranný budíček a vyrážame do VIRUNGY za fantastickým zážitkom. Spolu s hmlou, ktorá sa ráno drží kmeňov stromov, vstaneme aj my a vydáme sa na trek nášho života do srdca Afriky v národnom parku Virunga, kde zažijeme fantastické stretnutie zoči–voči horským gorilám. Horské gorily sú tmavšie a chlpatejšie ako ich príbuzní z nížin. Na svete sú už len dve miesta, kde ich môžete vidieť, a my Vás k nim privedieme. Jedna gorila pripadá na sedem miliónov ľudí, patria k najohrozenejším živočíchom našej planéty. Máme čas, aby sme gorily pozorovali v ich prirodzenom prostredí. Za magickú hodinku budete mať dojem, že prešlo desať rokov.
Tí, ktorí nebudú mať záujem o návštevy týchto nežných obrov, budú mať možnosť si vybrať z niekoľkých možností iných fakultatívnych aktivít. Ponuku nájdete v našich doplnkových službách, alebo sa dohodnete na mieste s vašim sprievodcom.

8. deň:
Po raňajkách nás čaká presun do Kigali. Tu si pred odletom spravíme krátku prehliadku mesta a pozrieme sa na najzaujímavejšie miesta a pamiatky. Dáme si kávičku v "Hoteli Rwanda" a pripravíme sa k odletu. Odchod na letisko. Lúčime sa s krajinami v srdci Afriky, kde ešte stále žijú naši najbližší príbuzní vo svojom prirodzenom prostredí. Je to jediné miesto, kde ich môžete vidieť.

9. deň:
Prílet domov, návrat z afrického sna.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking