Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Aruba, Bonaire, Curacao - jedinečné ABC ostrovy

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1313667
Cena od: 5 212,93 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.11.2024 9 dní First Minute 5 212,93 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
Zo severného cípu Južnej Ameriky sa z tyrkysového mora vynárajú nevšedné ABC ostrovy. Ružové plameniaky, aloe, ikonický strom divi-divi, morské bazény, prírodné parky s karibskými pokladmi, koloniálne pastelové domy, tie najromantickejšie západy slnka, teplota vzduchu okolo 30°C a teplota mora, ktorá sa šplhá ku 28°C, sú veľkým lákadlom pre nezvyčajnú exotickú dovolenku. Poďte si s nami užiť karibský kokteil ostrovov Aruba, Bonaire a Curacao.

Program:
1. deň:
Odlet z Viedne na nádherný karibský ostrov Aruba. Po prílete sa presunieme do hotela a oddýchneme si po dlhej ceste.

2. deň:
Deň začneme prehliadkou hlavného mesta Oranjestad s pevnosťou Fort Zoutman, ktorá je súčasne najstaršou budovou na ostrove. Prezrieme si Múzeum a fabriku Aloe Vera a budeme sa venovať severnej časti ostrova. Zastavíme sa na plážach s krásnym bielym pieskom Druid, Divi, Manchebo, na známej pláži Eagle aj sikonickým stromom Fofoti tree, okolo pláže Juanita beach sa dostaneme k symbolu De Oude Molen, veternému mlynu z 19.st., dopraveného na Arubu v roku 1961 z Holandska. Prejdeme sa vtáčou rezerváciou Bubali, navštívime krásnu Motýliu farmu s množstvom karibských motýľov. Našou ďalšou zastávkou bude pláž Palm a malé múzeum Etnia Nativa. Poslednou plážou severozápadu bude Arashi, po nej navštívime maják California, z ktorého si vychutnáme nádherný výhľad na severný výbežok ostrova. Absolvujeme krátku prechádzku Westpunt trail až k najsevernejšiemu výbežku ostrova.

3. deň:
Po raňajkách sa presunieme na východnú časť ostrova, fotozastávky na pláži Aruba Shack, Ranchero Curason, Three Black Stones, Klif a Fisherman House. Prehliadneme si najstaršiu kaplnku Alto Vista, postavenú španielskymi dobyvateľmi. Pokračujeme pozdĺž pobrežia so zastávkami pri ruine Bushibirana, Cave pool Aruba, zastavíme sa na pštrosej farme, na vyhliadke Cairns cove, pri známom kamennom moste Natural bridge, v zálive Shark bay a ešte slávnejšom kamennom moste Tripod bridge. Prechádzka popri skalných formáciách Ayo, Casibari a Shoko. Vystúpime po schodoch na najvyšší vrch ostrova Hooiberg s pôsobivým výhľadom na celý ostrov. Navštívime Národný park Arikok posiaty kaktusmi a kermi divi-divi. Možnosť kúpania v Conchi Natural pool. Dostaneme sa do jaskýň Fontein a Quadiriki. Okúpeme sa na pláži Baby, fotozástavky na plážach a pri majáku Sero Colorado. Krátka prehliadka mesta San Nicolas.

4. deň:
Dnes navštívime múzeá v hlavnom meste Oranjestad, Numizmatické so zbierkou 30000 mincí a bankoviek z celého sveta, Archeologické so zbierkou zbraní a keramiky a kostrami 2000 rokov starých Indiánov a Historické s exponátmi zo španielskej a holandskej nadvlády. Silným zážitkom bude plavba presklenenou ponorkou k útesu Bacadera s ponorom do hĺbky 46 metrov ku vrakom lietadla Sonesta a lodi Mi Dushi. Odletíme na ostrov Curacao.

5. deň:
Voľný čas na kúpanie. Popoludní si užijeme prehliadku pôvabného hlavného mesta Willemstad (UNESCO) s množstvom typických koloniálnych domov. Ochutnať miestne lahôdky môžeme v starej tržnici Marshe Bieu. Prezrieme si Curacao Museum v bývalej budove nemocnice, úchvatné Múzeum Kura Hulanda, sídliace v zrekonštruovanej panskej vile z 19. st. a vystavujúce zbierku pôvodných umeleckých diel z celej Afriky a kolekciu zlatých sošiek z Južnej Ameriky predkolumbovského obdobia. Navštívime ešte jedno múzeum v bývalej židovskej štvrti, Námorné múzeum s množstvom modelov lodí či mincí z potopených pokladov. V srdci Pundy nájdeme aj najstaršiu synagógu na západnej pologuli Mikve Israel-Emanuel, počas prehliadky mesta narazíme na pevnosť Fort Amsterdam, v ktorej dnes sídli vláda, či ikonický pontónový most kráľovnej Emmy, námestie Brionplein so sochou hrdinu a rodáka Petra Briona. Prejdeme sa časťou Ostrobanda a jej hlavnou tepnou Breedestraat či malebným nábrežím Handelskade stými najfotogenickejšími domčekmi pripomínajúcimi Amsterdam. Nakukneme aj do Baziliky Sv.Anny a prezrieme si moderné umenie na múre Zakito Kore. V panskom dome Landhuis Chobolobo sa dozvieme (a aj ochutnáme) ako sa vyrába slávny modrý likér Curacao Blue.

6. deň:
Dnešný deň na nás čaká okruh celým ostrovom Curacao. Začneme z juhovýchodnej strany ostrova v pevnosti Fort Beekenburg, zastavíme sa na najjužnejšom bode ostrova či pri malebnej zátoke Awa Blanku. Cestou na severné pobrežie si spravíme viacero zastávok ako Museo di Tambú Shon Cola, Landhuis Klein Sint Joris, Serena Art factory či pri ruine panského domu Santa Catarina. Pobrežím sa dostaneme až k najzachovalejšiemu panskému domu Brievengat s mahagónovými posteľami a zvláštnymi čiernobielymi škvrnami v kuchyni na zmätenie duchov a múch. Pobrežím pokračujeme okolo Galérie v dome Landhuis Jan Kok ku podzemnej jaskyni Cave Nearby a k prírodnému Jacuzzi Suplado. Navštívime tiež jaskyňu sindiánskymi rytinami a Národný park Sint Cristoffel s najvyšším vrcholom srovnomenným názvom. Úchvatný bude aj pobrežný Národný park Shete Boka. Dostaneme sa až do najsevernejších končín ostrova okolo majáku Noordpunt k závrtu Watamula Hole a pobrežiu Un Boka. Fotozastávky pri panských domoch Landhuis Knip a ruine Landhuis Newton. Krátka návšteva plantážníckeho domu Vikto Bartolomeus a Museo Kai Orgel Shapo. Oddych na pláži Playa Langún. Západ slnka si vychutnáme z vyhliadky Santa Martha Bay.

7. deň:
Po raňajkách navštívime plávajúcu tržnicu s množstvom čerstvých rýb a tropického ovocia. Navštívime jediné morské Akvárium na ostrovoch ABC s 3D premietaniami, kŕmením žralokov a množstvom tropických rýb. Pred odletom si prezrieme jaskyňu Hato, nachádzajúcu sa hneď vedľa letiska. Prelet na ostrov Bonaire. Po prílete absolvujeme okruh južnou časťou ostrova so zastávkou na pláži Bachelors beach, pri soľných panvách Salt Pier, pri chatrčiach otrokov Witte Pan či Oranje Pan. V rezervácii Pekelmeer uvidíme najväčšiu kolóniu plameniakov na západnej pologuli. Zastávku si spravíme pri najstaršom majáku ostrova Willemstoren z roku 1837 a na koralovej pláži pri Čiernom kameni Piedra Pretu. Zastavíme sa aj na pláži Sorobon beach a na záver dňa sa prevezieme medzi mangrovmi.

8. deň:
Po raňajkách si prezrieme severnú časť ostrova Bonaire alebo fakultatívne možnosť šnorchlovania/potápania. Na džípoch navštívime najstaršiu osadu ostrova Rincon aNárodný park Washington-Slagbaai, v ktorom absolvujeme pešiu túru s najvyšším vrcholom Bonaire Brandaris Hill (241 m) a pobrežím. Prehliadneme si Botanickú záhradu a v najvýchodnejšej časti ostrova maják Spelonk a jaskyňu. Popoludní tranzit do hlavného mesta Kralendijk, pešia prehliadka centra mesta. Návšteva Prírodovedného múzea, malej pevnôstky Fort Oranje či Archeologického múzea Terramar. Fotozastávka pri monumente Van Walbecka. Presun na letisko s následným odletom do Viedne.

9. deň:
Prílet do Viedne.


Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
Raňajky.


Doprava:
Letecká.

Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu s prestupom vrátane servisných a letiskových poplatkov. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery. 3 miestne prelety. 7x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Sprievodcu CK.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za jednolôžkovú izbu. Stravu a nápoje neuvedené v programe. Vstupy. Cestovné poistenie.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking