Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Uruguaj & Argentína - Legendárne tango, víno a divoká príroda

Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1325255
Cena od: 4 170,49 €
Príplatky od: 0 €
Poznávacie zájazdy
Exotika

Výber termínu

08.11.2024 12 dní First Minute 4 170,49 € +0 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Úvod:
Unikátne koloniálne mestá Uruguaja  a divoká temperamentná Argentína. Vynikajúca gastronómia, nádherná príroda, krásne pamiatky a neopakovateľná atmosféra Tango podnikov. To môžete zažiť na našom zájazde. 

12-dňový letecký zájazd


Program:
1. deň:
Odlet z Viedne smer Uruguaj.

2. deň:
Prílet do hlavného mesta Montevideo v dopoludňajších hodinách. transfer do hotela. Oddýchneme si po dlhej ceste. V prípade záujmu prechádzka so sprievodcom po meste.

3. deň:
Po raňajkách sa vydáme na celodennú prehliadku hlavného mesta. Navštívime najvýznamnejšiu historickú časť mesta, kde budeme mať možnosť obdivovať rôzne architektonické štýly ako je napr. secesia a art deco. Uvidímme pôvodnú budovu radnice, mestskú katedrálu a námestie Plaza de la Independencia, kde ležal popol národného hrdinu José Gervasia Artigasa. Neskôr si pozrieme Palacio Legislativo a naša cesta povedie do tradičnej štvrte Prado, kde si rodiny z vyššej triedy postavili svoje sídla, aby si užili leto na vidieku. Pokračovať budeme na promenádu ??"Rambla" a uvidíme rôzne obytné štvrte a prehliadku ukončíme na známom prístavnom trhu "Mercado del Puerto". 

4. deň:
Po raňajkách sa vydáme z Montevidea cestou Interbalnearia až do Piriápolis, letoviska európskeho formátu. Vystúpime na Cerro San Antonio, odkiaľ sa nám naskytne najlepší výhľad na mesto. Pokračujeme do Punta del Este, jedného z najkrajších letných letovísk. Uvidíme množstvo nádherných pláží, štýlové prímorské domy, výškové bytové domy, luxusné hotely a oslnivé reštaurácie. Táto prehliadka nás prevedie unikátnymi miestami Punta del Este: hlavná ulica, Juan Gorlero, remeselnícky trh, jachtový prístav, kostol Nuestra Senora de la Candelaria, maják, pláže a obytné štvrte Golf, San Rafael, Beverly Hills, Rincon del Indio a Cantegril. Cez zvlnený most sa prevezieme smerom k La Barra s plážami, ktoré si za svoje zvolili surferi a ktoré sú známe farebnými domčekmi, množstvom reštaurácií a uvoľnenejšou atmosférou. Zastavíme sa v Punta Ballena, kde uvidíme Casapueblo, jedinečnú a svojráznu budovu, ktorú postavil známy uruguajský umelec Carlos Páez Vilaró, ktorú i navštívime. Odtiaľ uvidíme najúchvatnejší výhľad na oceán a veľkolepý západ slnka.

5. deň:
Po raňajkách sa presunieme na juhozápad krajiny do mesta Colonia del Sacramento. Po príchode nás čaká krátka prehliadka mesta. Centrum je zapísané v zozname UNESCO. Malé kamenné uličky, staré budovy, pevnosť, prístav a staré španielske a portugalské domy vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru. Prejdeme sa ulicou Rambla, ktorá hraničí so Starým mestom a "Real de San Carlos“, kde môžeme vidieť „Plaza de Toros“, „Hipodromo“ a starý prístav.

6. deň:
Presunieme sa do prístavu, kde nastúpime na rýchlotrajekt do Buenos Aires.

7. deň:
Deň začneme panoramatickou prehliadkou mesta a pokračovať budeme prehliadkou, ktorá nás zavedie na najzaujímavejšie miesta v Buenos Aires, od štvrte Palermo po Plaza de Mayo až po štvrť La Boca, čo nám umožňuje skutočne spoznať autentickú dušu tohto neuveriteľného miesta Barrio de Palermo, najväčšie v Buenos Aires. So svojimi rafinovanými budovami, väčšinou obývanými veľvyslanectvami, konzulátmi, múzeami a nádhernými alejami predstavuje jedinečné a elegantné miesto. Budeme mať možnosť obdivovať najzaujímavejšie miesta tejto časti mesta, vrátane parku Parque 3 febrero, známejšieho ako Bosques de Palermo, ktorého hlavnými atrakciami je nádherná ružová záhrada, ktorej plocha dosahuje 34 000 metrov štvorcových, botanická záhrada záhrada, planetárium Galileo Galilei, zoologická záhrada, pamätník Magna Charta a obrovské golfové ihrisko. Zvonku si prezrieme Palacio de Congresos, sídlo Senátu a Poslaneckej snemovne a Pamätník, ktorý oslavuje dva kongresy (z roku 1813 a 1816), ktoré oficiálne schválili nezávislosť Argentíny. Potom navštívime Plaza de Mayo, jedno z najstarších miest a kultúrne, politické a historické centrum mesta, kde môžeme obdivovať Casa Rosada, sídlo prezidenta republiky, staré Cabildo, fascinujúci koloniálny palác, kde dnes sídli Národné múzeum májovej revolúcie a Metropolitnú katedrálu v nezameniteľnom barokovom štýle. Prechádzať budeme popri Plaza de la República, na križovatke dôležitej triedy Corrientes a 9 de Julio Avenue budeme míňať Obelisk, postavený na oslavu štvrtého storočia od založenia mesta. Potom prídeme do známej štvrte La Boca, v ktorej sa nachádzal prvý prístav Buenos Aires. Bola tu známa robotnícka štvrť, boli tu sústredení talianski prisťahovalci a Španieli, ktorí prišli v 19. st. hľadať šťastie. Štvrť je charakteristická farebnými domami, zdobenými vlajkami, sochami, figurínami a obrovskými plagátmi Diega Armanda Maradonu. Najznámejšou ulicou v okolí je Caminito, lemovaná pestrofarebnými domami a stánkami miestnych remeselníkov a umelcov. Večer navštívime La Ventana Tango house, kde si vychutnáme tradičnú tango šou s dobrou večerou.

8. deň:
Po raňajkách odchádzame smerom do mesta Tigre, ktoré je vzdialené 36 km od Buenos Aires, kde malé ostrovčeky, potoky a rieky tvoria zelené pľúca oblasti, nazývané “delta“. Po príchode do mesta sa budeme plaviť po piatich hlavných riekach, v delete Paraná. Počas plavby budeme objavovať typický život ostrovných obyvateľov a ich zvyky. Počas následnej prehliadky mesta uvidíme Paseo Victoria, múzeum Mate, Námorné múzeum a Múzeum umenia. Neobídeme ani Ovocný prístav, kde si spravíme krátku prestávku.

9. deň:
Presunieme sa z hotela na letisko k miestnemu preletu do Iguazu. Po prílete sa ubytujeme a popoludní si užijeme výlet k známym vodopádom (z brazílskej strany).

10. deň:
V dnešný deň nás čaká návšteva Iguazu z argentínskej strany. Na ceste z Puerto Iguazu zažijeme ohromujúcu, divokú krásu vodopádov. Zažijeme trek po chodníkoch, lávkach a vyhliadkach a budeme svedkami viac ako 200 nádherných kaskád, vrátane známeho Diablovho hrdla. Vyberieme si jeden z troch hlavných peších okruhov, ktoré sa vinú cez subtropický národný park. Po odchode z návštevníckeho centra vstúpime do džungle po chodníku Yacaratiá na terénnych autách špeciálne upravených pre toto prostredie. Tento 5 km  dlhý úsek končí v Puerto Macuco, kde sa nalodíme na loďky a poplavíme sa cca 6 km k vodopádom. Po príchode k vodopádom Tres Mosqueteros uvidíme vodopády z argentínskej aj z brazílskej strany s výhľadom na Garganta del Diablo (Diablovo hrdlo). Potom príde najvzrušujúcejší pohľad, keď budeme čeliť neúprosnému vodopádu San Martín, rozmerovo druhý najväčší vodopád. 

11. deň:
Odlet z Iguazu do Buenos Aires a následný let domov.

12. deň:
Prílet do Viedne.

Ubytovanie:
3* hotely

Stravovanie:
raňajky


Doprava:
Letecká.


Celková cena zahŕňa:
Leteckú dopravu z Viedne s prestupom vrátane letiskových a servisných poplatkov. Transfer BA-letisko-BA. Miestne transfery a prelet. 9x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Vstupy a výlety podľa programu. Miestne taxy. Sprievodcu CK a miestnych sprievodcov.

Celková cena nezahŕňa:
Doplatok za 1/1. Stravu a nápoje mimo uvedených v programe. Povinné prepitné pre miestnych vodičov a sprievodcov 80 EUR/osoba (platí sa na mieste sprievodcovi). Cestovné poistenie.


Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking