Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Grenada, Toronto, Niagara, New York

Toronto - nočný downtown New York - Prejdite sa Brooklynským mostom Niagarské vodopády - Americké vodopády, ktoré pekne uvidíte len z kanadskej strany Vitajte v tropickom Karibiku. Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Muškátový oriešok na vlajke je Ostrov ukrýva aj krásne prírodné zákutia. Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Exkluzívny Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diam Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Grenada golf club Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v Spice Island Beach Resort Grenada. Jediný luxusný rezort na ostrove ovenčený piatimi diamantami je v /uploads/covery zajazdov/grenada_cover.jpg Grenada. Výhľad z pevnosti na mesto považované za najkrajšie hlavné mesto Karibiku.
foto: Ľuboš FELLNER – BUB Skvelý rum z južného pobrežia. Je príjemné skúmať krásy, vône a chute hlavného ostrova.
foto: Ľuboš Do centra 3 km, no všade už kotvia jachtičky a katamarany.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vynikajúca momentka vyjadrujúca ducha Grenady a jej tropický temperament.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Steel pan je jediným hudobným nástrojom, ktorý vznikol v 20. storočí.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO V bývalých britských kolóniách je rastafariánov akosi viac. Sympaťák, isn't he?
foto: Ľuboš FELLNER No všetci ľudia sú tu veľmi fajn, jedna veľká rodina, každý pozná každého. Farebný mix rôznych národ Policajtka rozhodne, či vaše auto pôjde vľavo či vpravo. Raz tam, potom onam...
foto: Ľuboš FELLNER Toronto - Downtown kanadského New Yorku Toronto - CN Tower, stále jedna z najvyšších stavieb sveta Toronto - pohoda v najväčšom meste Kanady Niagarské vodopády - Podkova (Horseshoe), hlavný vodopád Niagary New York - Výhľad z Top of the Rock Niagarské vodopády - Dotknite sa vody New York - Yellow taxi sú všade New York - Tu to žije! New York - Broadway New York - Central park je kus prírody uprostred mega mesta New York - Ikona mesta - Empire State Building
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333079
Cena od: 3 950 €
Príplatky od: 804 €
Exotika
Pobytovo-poznávacie

Výber termínu

11.08.2024 12 dní Last Minute 4 906 € +804 € odlet: Viedeň letecká
02.09.2024 12 dní First Minute 4 460 € +804 € odlet: Viedeň letecká
18.09.2024 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
29.09.2024 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
12.10.2024 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
13.11.2024 12 dní First Minute 3 950 € +804 € odlet: Viedeň letecká
04.02.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
13.02.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
22.02.2025 12 dní First Minute 4 460 € +804 € odlet: Viedeň letecká
03.03.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
10.03.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
20.03.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
27.03.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
06.04.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
17.04.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
01.05.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
12.05.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká
21.05.2025 12 dní First Minute 3 990 € +804 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

Pre obyvateľov New Yorku je Karibik víkendovou destináciou a tento pocit príjemného krátkeho letu do tepla si vychutnáme aj my. Správne namixovaný zájazd s poznaním a na záver s kúpaním v teplučkom Karibiku. Kanadskú metropolu Toronto a kozmopolitný New York sa vychutnáme v kľude a bez stresu, k tomu zážitok z Niagarských vodopádov a keď už budeme mať trmy vrmy dosť tak odletíme na našu pláž. Grenada je pravým korením Karibiku. Presvedčte sa sami!

1. deň:
Odlet a prílet do najväčšieho mesta Kanady a štvrtého najväčšieho mesta severnej Ameriky – TORONTO. Centrum mesta pripomína malý New York. Yonge street, ktorá bola označovaná ako najdlhšia ulica na svete (do roku 1999 v Guinessovej knihe rekordov 1.896km), má v skutočnosti „iba“ 56km a je to hlavná tepna mesta. Dnes máme ale na pláne vyviezť sa na najvyššiu vežu západnej pologule. CN Tower má hornú vyhliadku vo výške 447m a momentálne je to piate najvyššie miesto, kam sa dostanete na vyhliadku. Tento rekord držala od 1976 do 2010, pokiaľ nebola otvorená Burj Khalifa v Dubaji. Ideálne je počkať si na zotmenie a pozrieť sa na mesto z tejto perspektívy aj po rozsvietení svetiel. Dáme si dobrú večeru v Distillery district alebo v Barberian´s steak house??

2. deň:
Včera sme sa prešli po biznis štvrti mesta, pozreli sme sa na mesto z vtáčej perspektívy a dnes sa prejdeme po tej staršej časti. Pozrieme sa na budovu parlamentu provincie Ontario, povieme si niečo o meste a krajine ako takej a po University avenue sa dostaneme k najstaršiemu zachovanému domu v Toronte. Prejdeme sa záhradou bývalého súdu a ochutnáme najlepší kanadský hot-dog v Amerike pred radnicou. V rámci voľného doobedného programu máte možnosť navštíviť Hokejovú sieň slávy a odfotiť sa s originálom Stanleyho pohára. Už naobedovaní sadneme do áut a popri brehu Ontárijského jazera sa dostaneme k Niagarským vodopádom. Sú považované za jedny z troch najkrajších na svete. Poviete si aj Vy, že vskutku patria k Viktóriiným vodopádom a k Iguazú? Budeme tu mať čas si ich poriadne vychutnať. Cesta tunelom poza vodopády a vyhliadková plošina priamo pod dopadajúcou vodou alebo vyhliadková veža Skylon. Vodopády sú každý večer osvetľované a je to iný pohľad na toto svetoznáme miesto.

3. deň:
Hneď po raňajkách prekročíme hranicu do USA. Nastúpime na diaľnicu a tá nás dovedie až do mesta, ktoré nikdy nespí. Krásna cesta mierne hornatou a lesnatou. Staneme sa súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Po ubytovaní budeme mať ešte šancu si užiť večerný New York. Times square, známe ako pupok sveta, je plné deň-noc, alebo si pôjdete užiť výhľad z Empire State Building. Sme v meste ktoré nikdy nespí, tak hurá doňho. NEW YORK, NEW YORK.

4. deň:
Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov. Na tejto nenápadnej ulici sa robí jeden z najväčších finančných obchodov na svete. Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať. Večer sa môžete iba prechádzať po uliciach, nakupovať, užiť si nočného života v nespočetných baroch a puboch, ísť na vyhliadky, alebo do niektorého z divadiel na Broadway.

5. deň:
Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN (plavba je fakultatívna). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu pár dňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. CK sprievodca Vám rád poradí.

6. deň:
Letíme z New Yorku do teplého Karibiku. Grenada. Už prvé minúty po prílete sem vás ovanie dobrý pocit. Nadýchnete sa a pocítite vôňu muškátového orieška. Ochutnáte čokoládu s morskou karibskou soľou a pochopíte, že v luxuse ide o detaily. Grenada to zjavne pochopila skôr než susedné ostrovy.  Grenadu nájdete severozápadne od Trinidadu a Tobaga, juhozápadne od Svätého Vincenta a Grenadín, neďaleko venezuelského pobrežia. Patrí medzi najmenšie samostatné štáty vôbec (má len 344 km2), svoju nezávislosť od Veľkej Británie získala v roku 1974. Prvými obyvateľmi ostrova bol kmeň Awarakov, ktorých si podmanili výbojnejší Karibovia. Tí tu žili, keď sem dorazil Krištof Kolumbus. Jeho plánom bolo pomenovať ostrov Concepción – Znovuzrodenie, no chlapi z posádky ho upozornili, že krajina sa dosť podobá na domovskú Andalúziu, a tak dostala meno podľa španielskeho mesta Granada (to bolo v roku 1498). Španieli sa tu však natrvalo neusadili, predali ostrov Francúzom, ktorí definitívne skrotili divokých Karibov v povestnej bitke v roku 1651. Zvyšky domorodcov sa vtedy vrhli do mora z útesu na severe ostrova - legendárneho miesta, ktoré dostalo názov Le Morne de Sauteurs– Vrch skokanov... Následne Francúzi prehrali vojnu o Grenadu s Britmi (1783), ktorí na ostrove vládli až donedávna. Okrem stále sa viac vzmáhajúcej turistiky sa tu odjakživa darí pestovaniu banánov, cukrovej trstiny, zázvoru, škorice, klinčekov, či kakaa, ktoré bolo dlho hlavným vývozným artiklom. Až v 20. storočí ho v exporte predbehol pre krajinu tak typický, všade rozvoniavajúci muškátový oriešok, ktorý je dokonca na vlajke štátu. Aj vďaka nemu sa ostrov nazýva tiež Island of Spice – Ostrov korenia. Grenada sa rozkladá na hlavnom ostrove a južnej časti súostrovia Grenadíny. Ostrovy sú sopečného pôvodu, bohaté na termálne pramene. Krajina má úrodnú pôdu, lesy, krásne pobrežie, je jedným z najzelenších karibských ostrovov. Ostrov si môžete vychutnať cez teplé vody Karibiku alebo trebárs prenajatím auta a prejdením celého ostrova. Potrebujete si poriadne prečítať skvelý blog o Grenade a nestratíte sa. Chcete vedieť o Karibiku viac? Prečítajte si skvelý blog o všetkých ostrovoch Karibiku na 

7. deň:
Relax na pláži Grand Anse Beach.

8. deň:
Relax na pláži Grand Anse Beach.

9. deň:
Relax na pláži Grand Anse Beach.

10. deň:
Relax na pláži Grand Anse Beach.

11. deň:
Odlet domov z karibského raja.

12. deň:
Prílet.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking