Rýchly kontakt

0918 999 249

e-mail: cestovka@majo.sk

 


   

 

Svätý Krištof a Nevis, New York, Washington a Miami

/uploads/covery zajazdov/st_kitts_cover.jpg Príplatkový Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis Royal St.Kitts golf club foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis foto: Resort Park Hyatt, Sv. Krištof a Nevis Okrem oddychu môžete preskúmať niektoré zo zákutí ostrovov.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Berkeley Memorial z roku 1883 v meste Basseterre.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Tieto Krásny Karibik.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Námestie nezávislosti s fontánou a v pozadí s anglikánskym kostolom Svätého Juraja v Bassettere.
fot Portrét saxofonistu, ktorý koncertuje na námestí Nezávislosti.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Protestantský kostol oproti múzeu Alexandra Hamiltona v Charlestowne.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Sladké ovocie na miestnom trhu.
foto: Ľuboš FELLNER — BUBO Gregoriánske budovy na hlavnom námestí Charlestownu v Nevise.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Určite ochutnajte lokálne pivo.
foto: Ľuboš FELLNER – BUBO Vitajte v Big Apple.
foto: archív BUBO New York - Times Square - príďte a staňte sa súčasťou.
foto: archív BUBO New York - Central park je kus prírody uprostred mega mesta Obyvatelia Central Parku.
foto: archív BUBO New York - Manhattan a kľudná East River New York, Manhattan - pohľad z Rockefellerovho centra smerom na Dolný Manhattan New York - Ak ste celebrita, toto je pre Vás najlepšia adresa v meste. 768 5th Ave, New York, NY 100 New York - Výhľad z Top of the Rock na Horný Manhattan a Central Park New York - Prejdite sa Brooklynským mostom do Brooklyn Heights.
foto: archív BUBO Tento ikonický pohľad sa naskytne aj nám.
foto: archív BUBO Divadlo? Muzikál? Kabaret? Koncert? Tu nájdete všetko.
foto: archív BUBO Nákupy na Piatej Avenue.
foto: archív BUBO Nákupy na Piatej Avenue.
foto: archív BUBO Washington, D.C. - Biely dom pozná hádam každý Washington, D.C. - Biely dom z druhej strany Washington, D.C. - US Capitol je asi najdôležitejšia budova Spojených štátov.
foto: archív BUBO Washington, D.C. - samozrejme sa pôjdeme pozrieť až k nemu Washington, D.C. - Washington Monument stojí približne v strede National Mall Washington, D.C. - Pencil, alebo Washingtonov monument pri pohľade z Lincolnovho pamätníka.
foto: ar Miami Beach - vysnívaný oddych na Floride Miami Beach - pobrežná hliadka Život na South Beach.
foto: Martin Šimko – BUBO
Destinácia: Viac destinácií
Kód zájazdu: 1333539
Cena od: 4 100 €
Príplatky od: 566 €
Pobytovo-poznávacie
Kombinované pobyty

Výber termínu

13.08.2024 14 dní Last Minute 5 055 € +566 € odlet: Viedeň letecká
04.09.2024 14 dní First Minute 4 595 € +566 € odlet: Viedeň letecká
20.09.2024 14 dní First Minute 4 100 € +566 € odlet: Viedeň letecká
14.10.2024 14 dní First Minute 4 100 € +566 € odlet: Viedeň letecká
31.10.2024 14 dní First Minute 4 100 € +566 € odlet: Viedeň letecká
15.11.2024 14 dní First Minute 4 100 € +566 € odlet: Viedeň letecká
06.02.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
15.02.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
24.02.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
12.03.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
22.03.2025 14 dní First Minute 4 595 € +566 € odlet: Viedeň letecká
29.03.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
19.04.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
03.05.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
14.05.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká
23.05.2025 14 dní First Minute 4 150 € +566 € odlet: Viedeň letecká

Popis zájazdu

V Miami sa môžete vyblázniť na Miami Beach alebo vybehnúť na skvelé nákupy. New York vás ovalí svojou monumentálnosťou a Washington prekvapí príjemnou atmosférou. A na záver? Karibik v tom najlepšom. Malebný Svätý Krištof a Nevis, ostrovy voňajúce cukrom a slnkom.

1. deň:
Odlet a prílet do New Yorku. Pohodlný let renomovanými leteckými spoločnosťami. Chcete viac? Vyskúšajte business class. Po prílete sa stanete súčasťou tohto živého organizmu hneď od začiatku. Sme v meste ktoré nikdy nespí NEW YORK, NEW YORK.

2. deň:
Dnes nás čaká spoločná prehliadka Manhattanu. Keďže každý má šancu si vybrať hotel, ktorý mu najviac vyhovuje, pozbierame sa z hotelov a prehliadku začneme na dolnom Manhattane. Vyskúšajte naše prémiové hotely priamo na Times square! Z Battery parku je pohľad na Ellis Island a na Sochu slobody. Okolo najstaršieho parčíku v New Yorku a soche útočiaceho býka sa prejdeme k pravdepodobne najbohatšiemu kostolíku na svete, kostolu Trinity. Pozrieme sa na pamätník 9/11, miesto kde stáli Dvojičky svetového obchodného centra. Prejdeme sa po Wall street a povieme si niečo o tomto „divokom“ mieste, ktoré sa mnohokrát stalo predlohou filmov Wall street nás dovedie k East river a k vyhliadke na Brooklynský most. Z dolného Manhattanu sa presunieme na horný. V tejto časti sa nachádza slávny Central park s chronicky známymi miestami. Dakota building, Strawberry fields, Trumpove klzisko a hotel Plaza. To všetko je tu pokope. Pri hoteli Plaza začína známa nákupná zóna Piatej avenue. Na Piatej je nádherne a bohato vyzdobený kostol sv.Patrika a naproti Rockefellerove centrum. Deň ešte neskončil a v meste je čo preskúmavať.

3. deň:
Aby sa vám trošku zmenil pohľad na mesto, môžete si Manhattan pozrieť z vody. Plavba nás zoberie po rieke Hudson k soche Slobody, okolo Dolného Manhattanu do East River a popod mosty Brooklyn, Manhattan a Williamsburg k centrále OSN. (Plavba je fakultatívna). Budete mať šancu pofotiť a pozrieť si mesto z iného uhla. Po tejto plavbe, ktorá trvá dve hodiny, máte ešte dostatok času na vlastný program v meste. V New Yorku je možností neúrekom a za jednu pár dňovú návštevu všetko nestihnete. Určite si však toto mesto zamilujete, ako drvivá väčšina zo 65 miliónov návštevníkov, ktorí sem ročne zavítajú. Ak na plavbu nepôjdete, tak deň strávite podľa svojej chuti a nálady či už nákupmi, galériami, alebo relaxom v Central Parku. CK sprievodca Vám rád poradí.

4. deň:
Opustíme New York a čaká nás hlavné mesto USA, veľmi príjemná metropola Washington DC. Hlavné mesto USA WASHINGTON DC bolo vytvorené umelo z darovaných pozemkov Virgínie a Marylandu. Najprv boli postavené dve najdôležitejšie budovy – Capitol a sídlo prezidenta. Od roku 1800 je plne funkčné a ostalo ako hlavné mesto rastúcich spojených štátov do dnešných dní. Už v 19 storočí bolo mesto naplánované a viac-menej sa rozostavenie dodržalo. Na veľkom priestranstve sú známe pamätníky, múzeá a iné budovy dôležité pre chod krajiny.

5. deň:
Prejdeme celý National Mall od Bieleho domu, okolo Lincolnovho pamätníka, cez múzeum letectva a vesmíru po Capitol. Prehliadku zakončíme pri Fordovom divadle, kde bol postrelený Abraham Lincoln. Okrem National Mall sa tu nachádza aj známy cintorín Arlington, kde je pochovaný aj JFK so svojou rodinou. Neďaleko je Pentagon, chronicky známa budova ministerstva obrany USA. Mesto má peknú úpravu, je tu pohoda a po uponáhľanom a preplnenom New Yorku pôsobí ako balzam.

6. deň:
Na krídlach amerického sna sa prenesieme na teplučkú Floridu, kde nie je od pobrežia žiadne mesto vzdialené viac ako 120 km. Navštívime Národný park Eveglades, ktorý sa nachádza v rozsiahlych bažinách, z veľkej časti pokrytý mokraďami so svojou špecifickou faunou a flórou. Zážitkom je rýchla jazda na tzv. airboats alebo vznášadlách, ktoré sa pohybujú plytkými močariskami rýchlosťou aj 70 km/h. Everglades je známy predovšetkým vďaka aligátorom, ktorého, ak budeme mať šťastie, uvidíme vo svojom prirodzenom habitate. Naučíme sa rozdiely medzi aligátormi a krokodílmi. Podvečer voľný program v Miami.

7. deň:
MIAMI: odkiaľ pochádza krém na opaľovanie, ale zároveň tu sídli aj jeden z najväčších amerických lyžiarskych zväzov. Pozrieme si historickú Art Deco štvrť, najväčšiu kolekciu budov postavených v tomto architektonickom štýle, ktorý po získaní titulu "národná kultúrna a architektonická pamiatka" nesmie podliehať zmenám dizajnu. Jednu z víl na Ocean Drive vlastnil aj slávny módny návrhár Gianni Versace. Zaujímavé Wynwood Walls, čo je celosvetový fenomén. Ide o outdoorovú galériu so zbierkou streetartového umenia od old school až po inovátorov. Každý rok sa tu stretávajú umelci z celého sveta. Downtown vás okúzli modernými mrakodrapmi a hispánskou atmosférou. Zastavíme sa na najlepšiu kubánsku kávu v meste v časti Little Havana. Reštaurácie a puby, z ktorých sa ozýva kubánska hudba. Tanečníci, vôňa pravých cigár a pravá atmosféra obyvateľov, ktorý v minulosti prišli z Kuby a priniesli si sem aj svoju kultúru. Poldenná prehliadka a voľný program, kedy si viete dať prechádzku po pláži s bielym pieskom, ktorá je plná pestrofarebných veži plavčíkov. Relax na pláži. Na legendárnej Ocean Drive môžete ochutnať najpopulárnejší koktail osviežujúceho Bulldoga - do obrovského poháru plného Margarity Vám ponoria mexickú Coronu.

8. deň:
Z metropoly Floridy odlietame do Karibiku. Čaká na nás najmenší samostatný štát a národ na západnej pologuli. Svätý Krištof a Nevis.  Po trojhodinovom lete pristaneme na Svätom Krištofovi. Na rozdiel od mnohých iných karibských ostrovov, ktorých história neosloví každého, Sv.Krištof a Nevis ju majú nesmierne bohatú. A hlavne je cukrová. Pobyt na tomto ostrove je vhodný pre náročnejších klientov, ktorí netúžia iba po pláži, ale radi poznávajú. Ak hľadáte iba relax na pláži tak sú aj lepšie miesta, ak chcete kombinovať exotický karibský ostrov a pláž tak ste na správnom mieste. Oddych a relax v základnej cene je v luxusnom hoteli St. Kitts Marriott Resort & The Royal Beach Casino. Ak si potrpíte na najluxusnejších hoteloch, odporúčame Vám vybrať si náš príplatkový hotel Park Hyatt St.Kitts, ktorý nájdete v doplnkových službách. Dva ostrovy v jednej federácii - Svätý Krištof a Nevis oddeľuje trojkilometrový prieplav. Štát je súčasťou Commonwealthu, jeho hlavou je britská kráľovná. Žije tu cca 50 tisíc obyvateľov, z toho osemdesiat percent na väčšom Sv. Krištofovi. Pôvodne bola táto zem obývaná indiánskymi kmeňmi, ktoré ju pomenovali Liamuiga, alebo „úrodná zem“. Neskôr o územie postupne bojovali Angličania, Francúzi a Španieli, a práve Krištof Kolumbus mu dal neskorší názov San Cristóbal, svätý Krištof. Napokon sa nadlho zmocnila ostrovov práve Británia, ktorá tu vo veľkom zaviedla pestovanie cukrovej trstiny a obchod s touto komoditou. Nezávislosť dosiahli ostrovy 19. septembra 1983 a stali sa tak najmenším samostatným národom na západnej pologuli (272 km2, z toho 179 km2 má Svätý Krištof a 92 km2 Nevis). Prakticky od svojho osamostatnenia sa tu začal čulo rozvíjať turizmus. Oba ostrovy sú vulkanického pôvodu, a tak nečakajte všade biely piesok ako na Antigue či Arube. Je to niečo celkom iné. Ale veď práve preto ste tu. Základom je vybrať si tú správnu pláž! No hovorím, určite nezostávajte len na nej, históriu a krásy vnútrozemia Svätého Krištofa a Nevisu stojí za to prebádať... Chcete vedieť o Karibiku viac? Prečítajte si skvelý blog o všetkých ostrovoch Karibiku na 

9. deň:
Relax na cukrových ostrovoch prípadne individuálne spoznávanie zaujímavej histórie.

10. deň:
Relax na cukrových ostrovoch prípadne individuálne spoznávanie zaujímavej histórie.

11. deň:
Relax na cukrových ostrovoch prípadne individuálne spoznávanie zaujímavej histórie.

12. deň:
Relax na cukrových ostrovoch prípadne individuálne spoznávanie zaujímavej histórie.

13. deň:
Odlet domov v poobedňajších hodinách.

14. deň:
Prílet.

Krajiny

Zobraziť všetky »

Sme členom

Kurzový lístok

Bulharská leva  EUR 1,96 BGN
Koruna česká  EUR 25,23 CZK
Chorvátska kuna  EUR 7,54 HRK
Turecká lira  EUR 35,91 TRY
Americký dolar  EUR 1,09 USD

Zobraziť všetky »

Booking